arrow-up.svg moon.svg

Lietuvos automobilių sporto federacija kviečia susipažinti su jaunaisiais sportininkais

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) pradėjo  iniciatyvą, kurios esmė – supažindinti visuomenę su  jaunąja automobilių sporto karta. Jauni ir perspektyvūs šios sporto šakos atstovai pasidalins su skaitytojais savo istorijomis, papasakos apie perspektyvas bei iššūkius, su kuriais tenka susidurti šiame sporte. LASF prezidento Romo Austinsko teigimu, būtent dabartinė, jaunoji sportininkų karta yra tie, kurie gali padėti pamatus didesniam domėjimuisi autosportu ir sulaužyti kai kuriuos nusistovėjusius stereotipus.

Perspektyvi karta

„Šiai iniciatyvai įgyvendinti pasikvietėme jaunuosius Lietuvos autosporto atstovus, nes jie – naujoji, viską perimanti karta. Būtent jie turi didžiausią įtaką populiarinant automobilių sportą tarp bendraamžių

Siekiame užtikrinti automobilių sporto vystymąsi visose srityse ir imtis iniciatyvų bei naujų idėjų, kurios skatintų geresnę šios sporto šakos kokybę. Todėl, labai svarbu įtraukti aktyvų jaunimą ne tik sportuoti, bet ir darbui, ieškoti naujų lyderių, burti savanorių komandas, ir kita“, – teigė LASF prezidentas Romas Austinskas.

Federacijos generalinė sekretorė Renata Burbulienė teigia, kad žmonės dažnai vadovaujasi išankstiniais stereotipais, kurie trukdo išsamiau pasidomėti šia sporto šaka. Dažniausiai manoma, kad tai labai brangi sporto šaka. Tačiau yra lygų kur sportininkas gali važiuoti ir su standartiniais automobiliais ir pavyzdžiui tapti mini ralio nugalėtoju. Kitas stereotipas, kad sportininkas turi turėti 18 metų ir vairuotojo pažymėjimą. Tačiau vairuoti gali ir nepilnamečiai, bet yra papildomų sąlygų. Pažymėtina, kad visi „sergantys“ automobilių sportu, gali dalyvauti jame ne vien kaip sportininkai, bet ir kaip teisėjai, savanoriai ar sporto šakų komitetuose. Šiame sporte yra įvairiausių sričių, kur galima save realizuoti, tobulėti ir prisidėti, tereikia tiesiog domėtis tuo ir būti motyvuotam.

„Ši sporto šaka– universali. Skirta tiek jaunam, tiek vyresniam, tiek vyrams, tiek moterims. Šiame sporte veikia ne raumenų masė ar jėga, o įgūdžiai ir patirtis., – mintimis dalijosi R. Burbulienė.

Jaunieji lenktynininkai

Pranešimų ciklą pradės vieni perspektyviausių jaunųjų automobilio sporto atstovų.

Ignas Gelžinis. 25 metų žiedinių lenktynių sportininkas. Šis lenktynininkas jau yra laimėjęs pirmą vietą 2014 bei 2015 m. „ENEOS 1000 km“ lenktynėse, „Porshe Carerra Cup GB“ lenktynėse tapo nugalėtoju „Pro-AM1“ kategorijoje ir tai – tik keletas šio sportininko iškovotų pergalių. Vaikinas taip pat buvo „Top Gear (TG) Akademija“ kursų instruktorius.

2013 metais I. Gelžinis sulaukė įvertinimo iš geriausių automobilio sporto specialistų. Tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA) institutas jį išrinko daugiausiai žadančiu jaunu lenktynininku Europoje. Vaikinas FIA organizuojamoje jaunųjų lenktynininkų akademijos atrankoje pateko tarp 25 geriausių Europos sportininkų ir gavo galimybę joje sudalyvauti.

Tomas Kaminskas.  19 metų talentingas sportininkas , ateityje daug žadantis ralio lenktynininkas. Vaikinas eina klasikiniu  keliu: pradėjo karjerą važiuodamas kartingu, o dabar varžosi ralyje.

Kaminskas yra išbandęs savo jėgas ne viename greičio ruože. Šių metų sezoną pradėjo startuodamas „Kurzemes“ ralyje, kuriame jo šturmanas buvo vienas geriausių Latvijos lenktynininkų – Andris Neikšans, o užbaigė debiutu Lietuvos ralio čempionate.

Jaunojo lenktynininko planuose – galimybė startuoti 2020 m. pasaulio ralio čempionate (WRC).

Aisvydas Paliukėnas. 21 metų ralio ir žiedinių lenktynių šakos atstovas.

Vaikinas Lietuvos ralio čempionato II vairuotojų penktoje įskaitoje galutinėje kvalifikacijoje yra užėmęs 7 vietą, 2WD įskaitoje – 18 vietą, Lietuvos ralio sprinto čempionato II vairuotojų 2WD galutinėje įskaitoje – 10 vietą.

Šiais metais kartu su Tomu Kaminsku dalyvavo „Kurzeme“ ralyje bei „Rally Žemaitija“, taip pat pasirodė ir „300 Lakes Rally“ etape.

Tauras Tunyla. Šis 23 metų sportininkas – kartingo trasose jau nuo 5 metų. Pirmą kartą ant nugalėtojo pakylos jis užlipo būdamas vos 8 metų.

Šio sportininko sąskaitoje daugybė laimėjimų: ne vieną kartą jis yra tapęs „M-125 Junior“ kartingo čempionu, 2013 m. Autoplius Fast Lap varžybose užėmė trečiąją vietą ir savo karjeroje jau turi daugelį  kitų pergalių.

 

«

»

Kiti pranešimai

2015-11-20

Startuoja visų kurjerių siuntų paieškos sistema

UAB „Technologijų era“, pirmoji Letuvoje sukūrusi siuntų siuntimo platformą internete, žengia ... Read more →

2013-05-30

Taupyti padės energetikos vadyba

Nors didžiausios aistros Lietuvoje verda dėl naujos atominės elektrinės ir dujų terminalo statybos, ... Read more →

2014-05-16

WRC komandos: M-SPORT

Artėjant birželio 27 dienai, kai Lietuvoje, Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape, išvysime geriausius ... Read more →

2014-10-04

„Rally Classic“ Druskininkai 2014 pirmos dienos apžvalga

Vakar (spalio 3d.) startavo paskutinis Lietuvos ralio čempionato (LARČ) etapas – „Rally Classic“ ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×