arrow-up.svg moon.svg

Naujajame „Elsis“ biuro pastate­ – netradiciniai sprendimai

Į naują, savo pačių statytą išmanų biuro pastatą Kaune metų pradžioje persikėlusios „Elsis“ grupės vadovų teigimu, įrenginėjant biurą svarbu atsižvelgti ne tik į tinkamą vietą, darbuotojų poreikius, tačiau ir vykdomą veiklos sritį – kai kurie itin išpopuliarėję sprendimai, kaip kad atvirojo biuro erdvės, ne visuomet lemia didesnį produktyvumą ar geresnę darbuotojų savijautą.

Atsisakė biuro „be sienų“

IT sprendimuose, karinės paskirties projektuose bei išmaniosiose pastatų valdymo sistemose besispecializuojanti įmonė UAB „Elsis“ skaičiuoja pirmąjį pusmetį, kai 80 keturių įmonės grupių („Elsis TS“, „Elsis IS“, „Elsis PRO“ ir „Staprova“) darbuotojų įsikūrę viename pastate. Iki tol skirtingos grupės įmonės buvo išsibarsčiusios visame Kaune.

Vienas svarbių sprendimų, priimtas dar pirminiame projekto rengimo etape – atsisakyta pastaruoju metu populiaraus „atvirojo biuro“ išplanavimo.

„„Elsis“ grupės įmonės vykdo įvairaus saugumo lygio IT projektus Lietuvos ir užsienio klientams, todėl atvirų erdvių biuro išplanavimas nėra tinkamas mūsų veiklos specifikai. Pastate darbo vietos įrengtos „kabinetiniu“ principu, po 5-8 darbo vietas tam, kad būtų galimybė užtikrinti patalpų saugumo kontrolę, todėl ir darbuotojų kabinetus skiriančios stiklinės pertvaros dengtos matine plėvele, o į kabinetus patekti gali tik tam projektui autorizuoti darbuotojai. Visa tai dėl to, kad būtų užtikrinti saugumo reikalavimai vykdomiems projektams“, – aiškino UAB „Elsis“ generalinis direktorius Arūnas Gedvila.

Vis dėlto saugumas – ne vienintelė priežastis, dėl kurios nuspręsta darbuotojus įkurdinti atskiromis komandomis.

„Ne vienas pastaruoju metu pasaulyje atliktas mokslinis tyrimas patvirtino, kad dažnai atvirų erdvių biuras neigiamai veikia darbuotojų darbo efektyvumą, gebėjimą susikaupti, sudaromos sąlygos plačiai neigiamų emocijų sklaidai. Ne paslaptis, kad vykdant IT projektus,o ypač projektuojant ir kuriant programinius produktus, palanki darbinė aplinka, kurioje darbuotojas gali susikaupti ir susikoncentruoti įvairių uždavinių sprendimams – labai svarbu, todėl siekėme, kad specialistams būtų užtikrintos ramios, patogios darbo erdvės, kad jų darbo netrikdytų šurmulys. Be to, darbas mažesnėse erdvėse yra privatesnis ir daugumos mūsų darbuotojų labiau mėgstamas“ – teigė UAB „Elsis PRO“ programinės įrangos gamybos vadovas Vidmantas Kajokas.

Šią nuomonę pagrindžia dar 2012-aisiais amerikiečių Tomo DeMarco ir Timothy Listerio atliktas tyrimas, kuriame tirti 600 programinės įrangos kūrėjų iš 92 JAV bendrovių. Siekta išsiaškinti pagrindines priežastis, lemiančias jų darbo rezultatų skirtumus. Paaiškėjo, kad specialistų, dirbusių toje pačioje įmonėje, rezultatai praktiškai nesiskyrė, bet skirtumai tarp įmonių buvo tiesiog milžiniški, ir juos lėmė ne atlyginimų ar patirties skirtumai. 76% prasčiausius rezultatus parodžiusių progamuotojų nurodė, kad dirbant didelėse atviro tipo patalpose darbo metu jie būna dažnai trukdomi nesusijusiais su darbu reikalais. Tuo tarpu tarp geriausiai pasirodžiusių specialistų, dirbančių nedidelėse erdvėse, tokių buvo tik 38%.

Naujas projektas – kitas kabinetas

Nors dirbama privačiuose kabinetuose, įmonės pasirinkta darbo vietų organizavimo sistema užtikrina darbuotojų ir jų darbo vietų dinamiką.

„Darbuotojai dirba pasiskirstę komandomis po 5-8 žmones, o kabinetas skiriamas ne pagal pareigybes, o pagal projektus. Specialistai, vykdantys tam tikrą projektą, dirba vienoje erdvėje. Vieno projekto trukmė – nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Tą projektą pabaigę, jie prisijungia prie naujos komandos naujam projektui, taigi natūraliai pasikeičia ir darbo vieta.

Tokiu būdu darbuotojai turi galimybę artimiau susipažinti su naujos komandos nariais, bendradarbiavimas tampa efektyvesnis: visi su projektu dirbantys žmonės yra vienoje erdvėje, tad iškilusi problema sprendžiama greičiau“, – tokios darbo vietų organizavimo sistemos privalumus vardina V. Kajokas.

Pasak bendrovės „Elsis TS“ vadovo Tomo Vrubliausko, įmonių bendradarbiavimo efektyvumas ženkliai pagerėjo po to, kai visos Kaune veikiančios „Elsis“ grupės įmonės įsikūrė viename pastate. Nepaisant technologijų pažangos, yra klausimų, kuriuos greitai ir efektyviai išspręsti galima tik bendraujant gyvai.

Bendros poilsio zonos – skatinti kūrybiškumui

Gebėti atsipalaiduoti – ne mažiau svarbu, nei susikaupti darbui. Be to, neformaliuose pokalbiuose gimusios idėjos kartais atneša visiškai netikėtų problemos sprendimų ir rezultatų. Tai, kad „Elsis“ darbuotojai dirba atskiruose kabinetuose, pasak įmonės vadovo, anaiptol nereiškia, kad jie nesusitinka ir nebendradarbiauja tarpusavyje. Tam yra įrengtos aktyvaus poilsio patalpos, o kiekviename aukšte galima išgerti kavos, papietauti.

„Dirbame protinį darbą, todėl pertraukos metu „išvėdinti smegenis“ – ypač pravartu. Stalo futbolo ar teniso čempionatas – gera galimybė tą padaryti. Manau, tai skatina kurti bendras tradicijas, suartina darbuotojus: vienas kitą pažįstame ne tik iš nuotraukų intranete ar bendrų įmonės švenčių. Ne veltui tokių kūrybiškumu garsėjančių įmonių, kaip „Apple“ ar „Google“ biurai suprojektuoti taip, kad jų darbuotojai, išėję iš savo kabinetų, turėtų kuo daugiau progų susitikti ir užmegzti pokalbį su kolegomis. Tyrimais įrodyta, kad atsitiktiniai pokalbiai skatina kūrybiškumą, įkvepia naujų minčių ir suteikia jėgų tolesniems darbams“, –pasakoja „Elsis PRO“ vyriausioji sistemų analitikė-projektuotoja Vaida Baškevičienė.

Infrastruktūra pritaikyta darbuotojų poreikiams

Pasak „Elsis“ įmonės vadovo A. Gedvilos, įrengiant naująjį biurą didelis dėmesys skirtas visapusiškam infrastruktūros pritaikymui kiekvieno darbuotojo poreikiams.

„Pirmame pastato aukšte įsikūrė UAB „Elsis TS“, UAB „Elsis IS“ ir UAB „Staprova“ techniniai darbuotojai. Ten įrengtos inžinerinės gamybos ir sandėliavimo patalpos, dušai, darbo drabužių skalbimo – džiovinimo ir persirengimo patalpos. Naujasis mūsų biuras pilnai pritaikytas ir negalią turintiems darbuotojams, o patalpų mikroklimatas kuriamas ir valdomas išmaniųjų technologijų pagalba“, – pasakoja generalinis direktorius.

Naujas UAB „Elsis“ trijų aukštų pastatas atidarytas Kaune, Taikos pr. 106b ir yra 2150 kv. metrų bendro ploto. Projekto autorius — architektas Romas Noreikis.

Projekto generalinis rangovas — „Elsis“ grupės įmonė „Elsis IS“.

Apie įmonių grupę „Elsis“

„Elsis“ — tai informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupė, jau daugiau nei dvidešimt penkis metus kurianti individualius informacinių sistemų programinius ir telekomunikacinius sprendimus, vykdanti Lietuvos kariuomenės IT įrangos ir infrastruktūros sistemų inžinerinius projektus, diegianti automatizuoto duomenų surinkimo (SCADA), intelektines būsto valdymo ir kitas inžinerines sistemas. Grupės įmonėse dirba didelę inžinerinę patirtį sukaupusios profesionalų komandos, kurios turi gebėjimų vykdyti įvairius IT projektus ir veiklą Lietuvoje, Europos Sąjungoje, Ukrainoje . Daugiau informacijos: www.elsis.lt

«

»

Kiti pranešimai

2014-10-02

„Rally Classic“ Druskininkai 2014 žiūrovo gidas

Spalio 3-4 dienomis turėsime galimybę mėgautis paskutiniu Lietuvos ralio čempionato ir Baltarusijos ... Skaityti daugiau →

2018-01-25

Gustas Grinbergas: nenoriu būti panašus į kažką, noriu būti geriausias

Gustas Grinbergas – Lietuvos, Lenkijos ir Italijos ROK kategorijų kartingo nugalėtojas, taip pat ... Skaityti daugiau →

2014-07-01

Spaudos konferencija: praėjo Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas Lietuvoje

Liepos 2 d. 11 val. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) ir VšĮ „Pasaulio ralio čempionato ... Skaityti daugiau →

2014-04-25

G. Furmanavičius: Automobilių sportas negali vykti saugumo sąskaita

Naują automobilių sporto sezoną lenktynininkai, komandos bei žiūrovai pradeda su iškeltais aukščiausiais ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×