arrow-up.svg moon.svg

Vytautas Švedas: „Čempionate kiekvienas spręs savo užduotis“

Iki Lietuvos ralio čempionato VII etapo „Rally Classic“, kuris vyks spalio 14-15 dienomis, Druskininkų-Lazdijų apylinkėse, liko vos 2 savaitės. Nors prieš akis tik vienas, paskutinis, etapas, bet turnyrinėje lentelėje dar nėra aiškus nei vienos klasės sezono lyderis, tad panašu, kad lenktynės bus išties intriguojančios. Savo mintimis apie artėjantį čempionato finalą dalinasi Vytautas Švedas.

Praėjusiais metais V. Švedas „Rally Classic“ etape finišavo antras, bet tai jam nesutrukdė išpildyti savo garsiai išsakyto noro –  pelnyti 2015 m. Lietuvos ralio čempiono vardą.

Šiais metais viskas kiek kitaip – pasibaigus šešiems etapams, sportininkas laikosi 8 vietoje. Viduryje sezono patirta rankos trauma kiek sujaukė rezultatus turnyrinėje lentelėje, tačiau paskutiniam etapui besiruošiantis V. Švedas teigia, kad dalyvavimas „Rally Classic“ vis tiek labai svarbus ir laukiamas, o spėlioti rezultatų jis nesiryžta.

„„Rally Classic“ etapą mano ir Žilvino Sakalausko ekipažui pavyko laimėti keletą kartų, dar kelis kartus pergalę varžovams padovanojome pačioje lenktynių pabaigoje, todėl kažką prognozuoti – labai sunku.

Šiemet būtent šios lenktynės, kaip ir dažniausiai, lems 2016 metų Lietuvos ralio čempiono titulo laimėtoją, todėl dauguma sportininkų bus dvigubai motyvuoti pasiekti pergalę ne tik šiame etape, bet ir visame čempionate. Visi spręs savo užduotis: vieniems reikės pergalės, o kitiems – neleisti laimėti varžovams, norint likti sezono lyderiais. Manau, kad šie veiksniai tikrai sukurs didelę intrigą“, – mintimis dalinosi V. Švedas.

Druskininkų-Lazdijų etapui besiruošiantis sportininkas pasakoja, kad pasiruošimo darbai vyksta sklandžiai. Po itin įtemptos rugsėjo pradžios, kuomet teko dalyvauti trijose skirtingose lenktynėse per keturias savaites, dabar lenktynininkui atėjo kiek ramesnis metas, kai nebereikia treniruotis naktimis, o užtenka ir standartinių darbo valandų.

„Smagu, kad dalyvių lauks naujos trasos. Nors naujovės visą laiką iš ekipažų reikalauja daugiau koncentracijos ir rizikos, bet tai tikrai daro varžybas įdomesnėmis. Naktiniai greičio ruožai taip pat yra savotiška egzotika ir papildomas išbandymas, nes Lietuvoje jie – retenybė. Naktinio ralio specifika gali pasitarnauti patyrusiems ralio pilotams, tačiau atnešti sąmyšio mažiau praktikos turintiems šturmanams, nes orientuotis tamsoje tikrai nėra lengva. Taigi, stenogramos tikslumas ir paskaičiuota rizika bus kertiniai raktai į pergalę“, – teigė V. Švedas.

Besiruošiant vienai didžiausių švenčių Lietuvos autosporto kalendoriuje, vienas garsiausių Lietuvos lenktynininkų džiaugiasi, kad Lietuvos automobilių ralio lygis išaugo tokiu greičiu, kad šiuo metu be konkurencijos yra geriausias Pabaltijyje ir vienas geriausių Rytų Europoje.

«

»

Kiti pranešimai

2012-06-14

Sostinė kasmet sutaupys po 3,3 mln. Lt.

Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju. Šis sprendimas ... Skaityti daugiau →

2011-01-20

Žiemos palydovas – gripas

Sezoninis, kiaulių gripas pastaruoju metu gąsdina ne vieną Lietuvos gyventoją. Tai virusas, kurio ... Skaityti daugiau →

2011-02-19

Priemonių bus imtasi, kai žus žmonės?

Sodų bendrijos „Krantas” ir „Radikiai”, Ginėnų gyvenvietė, pajutusios šiais ... Skaityti daugiau →

2009-12-21

Už „protingą būstą” — nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2009” apdovanojimas

Lietuvos inovacijų centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir asociacijos „Žinių ekonomikos ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×