arrow-up.svg moon.svg

El. žaidimai – naujas būdas mokytis kalbas?

Ką tik Europoje startavęs naujas interaktyvus kalbų projektas „Lingvo.info“, prie kurio dirba ir lietuvių komanda, į kalbų mokymąsi ir pažintį su lingvistiniu pasauliu siūlo pažvelgti novatoriškai ir pasitelkti šiuolaikines priemones – socialinius tinklus ir žaidimus.

„Lingvo.info“ projekto tikslas – prisidėti prie Europos kalbų įvairovės išsaugojimo, teikti įdomią ir naudingą informaciją apie jas gimtąja kalba bei, žinoma, skatinti kalbų mokymąsi. Vienas iš tokių būdų – interaktyvūs žaidimai pasitelkiant socialinius tinklus. Pasak projekto vadovės Majos Tisljar, šis metodas yra ypač patrauklus jaunai auditorijai.

„Lingvo.info projektas ne tik pristato įdomią informaciją. Mes taip pat norime, kad jauni žmonės pamiltų kalbas ir norėtų jų išmokti kuo daugiau. Kaip tai padaryti? Žinoma, jiems patraukliausiu būdu – per interaktyvius žaidimus ir socialinius tinklus. Žaidimą Geolingvo galima žaisti tiesiog Facebook, todėl tai yra labai paprasta ir patogu. Mūsų sukurtas žaidimas yra šiek tiek strateginis: jame Jūs turite užkariauti Europos šalis, atsakinėdami į klausimus, susijusius su tos šalies kalba. Šis žaidimas taip pat įdomus tuo, kad galite mesti iššūkį savo draugams ar kolegoms ir pasitikrinti, kuris iš jūsų yra geresnis kalbų žinovas. Prie jo jau ne vieną valandą praleido ir mūsų komandos nariai“, – juokiasi projekto vadovė.

Pasak projekte dalyvaujančių lietuvių, toks metodas semtis žinių apie kalbas turėtų būti itin populiarus mūsų šalyje, o darbas prie šio projekto – didelis įvertinimas Lietuvai ir jos lingvistams.

„Labai smagu prisidėti prie projekto, kuris yra vykdomas Europos mastu. Lietuvių darbas čia parodo, kad mūsų žinios yra vertinamos pasauliniu lygmeniu, o mes galime prisidėti prie inovatyvių projektų. Daugelis specialistų pripažįsta, kad jaunų žmonių pažintis su nauja kultūra ir jos kalba pirmiausia turėtų būti įdomi – pirmas įspūdis lemia, ar jaunuolis domėsis toliau, ar uždarys svetainę ir nueis kitur. Lingvo.info yra interaktyvi ir pritaikyta jauniems vartotojams, todėl šioje svetainėje ir soc. tinklo Facebook profilyje  siūlyčiau apsilankyti ir Lietuvos žmonėms, kurie neabejingi kalboms. Neabejoju, kad puikiai praleisite laiką ir sužinosite daug naujo“, – pasakoja Rusų kultūros centro Lietuvoje vadovė Nadežda Petrauskienė.

Tam, kad sukurtų inovatyvią ir patrauklią internetinę platformą, bendram darbui susivienijo lingvistikos specialistai iš visos Europos, tarp kurių yra ir Lietuvos atstovai. Internetinė svetainė startuoja 20 skirtingų kalbų, tačiau vėliau ją papildys ir likusios žemyno kalbos.

 

Svetainę galite rasti čia: http://lingvo.info/lt

Projektą sekti galite čia: https://www.facebook.com/lingvo.info

«

»

Kiti pranešimai

2015-09-14

Medikai gelbės lenktynininkus

Jau 9-tą kartą vykstančiose Greitosios medicininės pagalbos (GMP) ekipažų varžybose šiemet dalyvių lauks naujovė – medikai… Plačiau

2015-10-21

LASF atstovai dalyvavo FIA Europos regiono kongrese

Pirmą kartą kartu surengtame Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Europos regiono kongrese ir FIA Šiaurės Europos šalių… Plačiau

2017-09-30

2017-ųjų Lietuvos automobilių ralio čempionato ir finalinio etapo nugalėtoju tapo J. Vorobjovas

Šeštadienį Druskininkų ir Lazdijų apylinkėse vyko Lietuvos automobilių ralio čempionato finalas, prie kurio starto linijos stojo… Plačiau

2014-05-22

Kaune veikia paroda istorijos gerbėjams – „Leičiai“

„Kauno Hanza dienos 2014“ metu duris atvėrė visą mėnesį veiksianti komiksų vizualizacijų paroda „Leičiai“, kurios eksponatus… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku