arrow-up.svg moon.svg

FIA planuose naujas 10 metų projektas

Birželio pabaigoje vykusioje FIA rengiamoje sporto konferencijoje, buvo sprendžiamos opiausios automobilių sporto problemos, pristatomi nauji projektai ir siūlymai kaip šį sportą pakelti į aukštesnį lygmenį.

Tarp daugiau nei 200 delegatų iš 70 šalių legendiniame Goodwood’e, D. Britanijoje, buvo atstovė ir iš Lietuvos – Rasa Jakienė, Lietuvos automobilių sporto federacijos generalinė sekretorė.

Pasak R. Jakienės, rengiama tarptautinė FIA sporto konferencija buvo orientuota į keturias pagrindines temas.

Per tris dienas trukusias diskusijas, iš viso pasaulio atvykę federacijų, sporto klubų, organizatorių atstovai, kurie konferencijų, seminarų, parodų ir mokymų metu dalinosi idėjomis, kaip gerinti nacionalinių sporto asociacijų darbą, varžybų organizavimą, licencijų išdavimą, treniruočių ir mokymų sistemą, bei sporto vystymą, išlaikant jį patikimu ir saugiu“, – pasakoja LASF generalinė sekretorė.

„Žinoma, didžiausias dėmesys buvo skiriamas saugiam automobilių sporto vystymui. Dalyvaujant konferencijose ir bendradarbiaujant su kitų šalių auto sporto žinovais buvo dalinamasi patirtimi ir žiniomis, kaip sėkmingai organizuoti varžybas, pritraukti resursų, pagerinti teisėjų ir savanorių darbą bei sumažinti neigiamą automobilių sporto poveikį aplinkai, optimizuojant žiūrovų atvykimą į lenktynes. Taip pat daug dėmesio skirta ir vienai opiausių problemų – tai techninių reikalavimų suderinimui bent su kaimyninėmis šalimis“, – sako R. Jakienė.

LASF generalinės sekretorės teigimu, ši problema Europoje turi vienus aspektus, o, pavyzdžiui, Afrikoje, visiškai kitus.

„Pietų Afrikos Respublikoje, jei iš 30 ekipažų lenktynes baigia 7, tada lenktynės yra laikomos sėkmingomis. Tai – didžiulė problema, kadangi automobiliai atitinka tik minimalius saugumo  reikalavimus ir jau gali lenktyniauti. FIA Saugumo departamento direktorius itin neigiamai vertina šią situaciją ir  nesuprantama, kai sportininkai neįvertinę pasekmių, sako, jog saugumo priemonės yra labai brangios. Europoje saugumas yra aukščiausias prioritetas, todėl ir reikalavimai lenktynių dalyviams yra keliami aukščiausi“, – skirtingų žemynų problemas lygina R. Jakienė.

Taip pat šalia diskusijų ir darbo grupėse FIA prezidentas Jean Todt informavo,  kad įkurta grupė, kuri  pradės naują iniciatyvą – 10 metų projektą. Šiam projektui, kuris apibrėš automobilių sporto ateitį pasaulyje, vadovaus FIA viceprezidentas Mohamed Ben Sulayem. Šio projekto metu bus kuriama viso pasaulio lenktynininkų duomenų bazė.

„Panašus projektas buvo pradėtas ir NEZ, tačiau jis apėmė tik šiaurės Europos zonos šalis, o šiame bus bandoma surinkti duomenis apie visus lenktynininkus iš visų FIA narių. Tai labai didelis ir sudėtingas darbas, tačiau itin naudingas: tokia bazė leistų lengvai ieškoti reikalingos statistikos ir kitų duomenų apie sportininkus ar čempionatus“, – pasakoja LASF generalinė sekretorė R. Jakienė.

Daugiau informacijos apie konferenciją galite rasti čia: http://www.fia.com/sports/2013-fia-sport-conference-week

«

»

Kiti pranešimai

2012-01-31

Prie tarptautinės inovacijų programos „Eurostars“ jungiasi UAB „Elsis TS“

Bendrovė „Elsis TS“, priklausanti įmonių grupei „Elsis“ ir veikianti informacinių ir ryšių ... Read more →
2010-02-24

„Medžiotojų žiemos šventė 2010“ ATŠAUKIAMA

„Medžiotojų žiemos šventė 2010“ dėl netinkamų oro sąlygų ATŠAUKIAMA. Renginys turėjo vykti ... Read more →
2011-09-19

Nelaukti svečiai namuose? Užverkime duris laiku

Artėjant šaltajam sezonui namuose esančių plyšių užsandarinimas tampa aktualus ne tik dėl šildymo ... Read more →
2011-01-27

Krizė?..

„Vyriausybė žada griežtinti krizės planą“, „Kas žingsnis – artėjančios krizės ženklai“, ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×