Lietuvoje vis daugėja nusiskundimų dėl blakių
Praeitais metais kenkėjų kontrolės ekspertai užklausų, kaip kovoti su blakėmis, gaudavo iš užsienyje ... Skaityti daugiau →
Kiekvienas būsto ieško pagal savo poreikius, tačiau daugelis atsižvelgia ir į visuomenėje įsitvirtinusius stereotipus, ko reikia vengti, o kurie būstai geriausi. Visgi, pasak nekilnojamojo turto ekspertų, standartai pradėjo kardinaliai keistis ir žmonės vis dažniau pageidauja anksčiau ne tokiais populiariais laikytų būstų pirmame ar viršutiniame aukštuose.
Populiariausi – butai su terasomis
Nekilnojamojo turto rinkoje visada buvo nusistovėję standartai ir stereotipai, pagal kuriuos daugelis rinkdavosi naujus namus. Tačiau, pasak nekilnojamojo turto agentūros „011“ vadovo Manto Jaruševičiaus, dabartinė situacija kardinaliai pasikeitė ir žmonės pradėjo rinktis anksčiau laikytus nepopuliariais butus.
„Senos statybos butuose ar senuose standartuose populiariausi ir mėgstamiausi buvo vidurinieji aukštai: antras, trečias, ketvirtas. Dabar situacija keičiasi ir populiaresni tapo pirmas ar viršutinis aukštas. Jeigu kalbam apie statybas, kurios yra artimajame priemiestyje, tai pirmas aukštas visada bus populiariausias ir brangiausias, nes jis dažniausiai turi prie buto priskiriamą žemės sklypą. Tai itin aktualu jaunesnėms šeimoms, kurios turi vaikų. Šiuose sklypuose vaikai gali saugiai žaisti, yra vietos gyvūnams, taip pat galimybė auginti gėles ar kelias daržoves. Žmonėms labai svarbu išlaikyti ryšį su gamta“, – sako M. Jaruševičius.
„Pirmi aukštai įgijo dar daugiau pranašumo radus sprendimus senoms problemoms. Dabartinės statybinės medžiagos išsprendžia santechnikos, kitaip sakant, vandens kilimo, lietaus prasiskverbimo, šalčio problemas. Daugelyje būstų yra naudojamas grindų apšildymas, apšiltinamos sienos, todėl butai yra visiškai apsaugoti nuo išorės poveikio. Pirmi aukštai apytiksliai dabar kainuoja 10 tūkstančių litų daugiau, nei vidurinieji“, – pasakoja M. Jaruševičius.
Anot NT eksperto, populiarūs tapo ir viršutiniai bei šoniniai butai, kurių anksčiau žmonės vengdavo dėl šalčio.
„Kalbant apie trijų aukštų namus, viršutiniai butai yra mėgstami dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma – daugiau privatumo ir mažiau girdimo triukšmo. Antra – dažnai tokio tipo būstai statomi su šlaitiniais stogais, todėl atsiranda galimybė įsirengti „loftinio“ stiliaus palėpę, vaikų ar darbo kambarį“, – tvirtina NT specialistas.
„Kai kurie nekilnojamojo turto vystytojai savo kainodaroje netgi mažiausiai įvertina viduriniuosius butus. Pirmas aukštas – brangiausias, po to seka viršutinis aukštas, o tada viduriniai, todėl standartizuota frazė, kad nenoriu buto pirmame ar viršutiniame aukšte nebeteko prasmės“, – mano M. Jaruševičius.
Dvejoja, ką pasirinkti
Pasak NT eksperto, populiariausi visada buvo 3 kambarių butai, tačiau, gerėjant ekonominei situacijai, atsiranda poreikis didesniems, iki 100 kvadratinių metrų, būstams.
Populiarūs yra kotedžai, angliško tipo namai per 2 aukštus. Pastaruosius būstus galima įsigyti nuo 55, 65, 75 ar 100 kvadratinių metrų ploto.
„Populiariausi yra 55-70 m2 kotedžai, jų kaina prasideda nuo 135 tūkstančių litų.Antroje vietoje rikiuojasi 80 – 100 kvadratinių metrų ploto angliško stiliaus namai, arba, kitaip sakant, kotedžai su trimis miegamaisiais ir žemės sklypu. Jų kaina su daline apdaila – nuo 185 tūkst. litų. Su šiais kotedžais NT rinkoje konkuruoja skandinaviško racionalumo namai, kurių plotas prasideda nuo 70 kvadratinių metrų. Populiariausi yra 70 – 100 kvadratinių metrų ploto namai, o jų kaina prasideda nuo 185 tūkst. litų“,- sako M. Jaruševičius.
„Žmonės pradėjo ieškoti ne visiškai ekonominės klasės būstų, todėl atsirado naujas butų tipas, įkūnijantis „American dream“ vaizdus – butai ant stogo su erdviomis terasomis, dar vadinami „Penthouse“. Tokie butai dabar yra itin populiarūs ir greitai išgraibstomi. Tačiau jų pasiūla nėra tokia didelė, nes tai brangesnės klasės būstai, kurių kaina prasideda nuo 300 tūkst. litų su daline apdaila“, – teigia NT ekspertas.
M. Jaruševičiaus teigimu, jaunos šeimos dažniausiai negali apsispręsti, ką pirkti: ar gerai įrengtą senos statybos butą, ar naują butą, kotedžą, o gal mažesnį namą.
„Žmonės imdami paskolas svarsto, ar skolintis mažiau pinigų ir mokėti mažesnes įmokas už butą, ar įsigyti naują butą, kotedžą ir mokėti daugiau, bet sutaupyti šildymo, gyvatuko mokesčio, lifto mokesčio, ar einamojo remonto mokesčio sąskaita. Dažnai finansiškai geriau pirkti naujos statybos būstus ir mokėti bankui įmoką, nei šią sumą atiduoti mokesčiams“, – pataria NT agentūros „011“ vadovas M. Jaruševičius.
Praeitais metais kenkėjų kontrolės ekspertai užklausų, kaip kovoti su blakėmis, gaudavo iš užsienyje ... Skaityti daugiau →
Žvelgiant į praėjusių metų reklamos rinką, galime išskirti stiprų jos lyderį Norvegiją, kuri ... Skaityti daugiau →
Viena pirmųjų nepriklausomų elektros energijos tiekėjų UAB „Energijos kodas”, į rinką ... Skaityti daugiau →
Ne paslaptis, kad virtuvę galėtumėme įvardinti, kaip bene svarbiausią namų vietą, kur ne tik prie ... Skaityti daugiau →