arrow-up.svg moon.svg

Inovacijos jau mūsų namuose – „protingo būsto“ sistema

Šiuolaikiškas pastatas šiandien suprantamas ne tik kaip taupantis energetinius išteklius, bet kartu ir teikiantis komfortą bei užtikrinantis saugumą. Tai pasiekiama aukštųjų technologijų dėka, kurios leidžia skirtingas pastato inžinerines sistemas integruoti į visumą, optimaliai suderinti jų veikimą, o taip pat suteikia galimybę jas efektyviai valdyti nuotoliniu būdu, užtikrinant ekonomišką energetinių resursų naudojimą. Tokie pastatai vadinami „protingais namais“ ir suprantami kaip vieningas automatikos įrangos kompleksas, kuris kontroliuoja ir valdo visas inžinerines sistemas. Tai efektyvus įrankis, suteikiantis galimybę patogiai, paprastai ir savarankiškai valdyti energetinius pastato išteklius.

Valdymo efektyvumas taupant energetinius išteklius

Siekdama užtikrinti pastatų ekonomiškumą, komfortą bei saugumą, bendrovė „UAB Elsis TS“ patobulino savo sukurtą „protingo namo“ sistemą, išleisdama antros kartos Būsto kompiuterinės sistemos (BKS) valdiklį „BKS Controller“ ir naują programinės įrangos versiją. Antros kartos „protingo namo“ sistema – tai ne tik atnaujinta techninė ir programinė įranga, tačiau ir įdiegtos naujos funkcijos: lauko apsauginių žaliuzių, vartų ir kondicionavimo sistemų valdymas, duomenų surinkimas iš apskaitos įrenginių ir parodymų atvaizdavimas, vaizdo kamerų integravimas, įrenginių valdymas SMS pranešimais ir daugelis kitų.

Įrankis būsto pridėtinės vertės kūrimui

Įdiegusi „protingo namo“ sistemą, nekilnojamojo turto vystymo ar statybinė organizacija neabejotinai suteikia savo siūlomam būstui pridėtinę vertę, ji tarp konkurentų išsiskiria kaip aukštesnės kokybės produkto tiekėja. O gyventojams suteikiamas novatoriškas įrankis, užtikrinantis integruotą sistemų valdymą, efektyvų energetinių resursų taupymą, komfortą bei saugumą.

Didelę naudą iš „protingo namo“ sistemos gali turėti ir pastatą prižiūrinti kompanija. Ji turi galimybę teikti papildomas paslaugas gyventojams, kadangi sistema leidžia nuolat stebėti pastato inžinerinius tinklus ir įrangos techninę būklę, reaguoti į avarines situacijas, centralizuotai atlikti vandens, šilumos, dujų, elektros energijos apskaitą, automatizuotai valdyti ir reaguoti į gyventojų užklausas bei nusiskundimus, tokiu būdų sukuriant atgalinį ryšį su gyventojais.

Tuo tarpu būstų savininkams ir nuomininkams „Protingo namo“ sistema leidžia patogiai valdyti visas vidaus sistemas, automatiškai deklaruoti skaitiklių parodymus, nuolat kaupiamus duomenų bazėje, gauti informaciją apie suvartojamus energetinius resursus bendrose bei gyvenamose patalpose, o surinktą informaciją panaudoti efektyviam resursų paskirstymui ir taupymui.

Ši sistema taip pat gali tarnauti ir kaip platforma įvairių paslaugų tiekėjams – skaitmeninės televizijos programų ir interaktyvaus turinio transliavimui (filmų nuoma, muzika, žaidimai), sveikatos priežiūros bei slaugos paslaugoms ir daugeliui kitų.

Atnaujintas valdiklis – išplėstos „protingo namo“ sistemos galimybės

Pirmosios kartos būsto kompiuterinės sistemos valdiklis įdiegtas ir sėkmingai veikia įvairiuose objektuose, kuriuose reguliuoja šildymo bei kondicionavimo sistemas, atlieka mikroklimato užtikrinimo funkcijas.

Atnaujinus pagrindinį valdiklį „BKS Controller“ ir programinę įrangą atsirado papildomos „Protingo namo“ sistemos diegimo galimybės individualiuose namuose, butuose, biurų pastatuose, darželiuose, mokyklose, viešbučiuose, gamybinėse patalpose, taip pat galimybė apjungti į vieną valdymo ir priežiūros objektą kelis namus ar ištisus kvartalus.

Antrosios kartos „Protingo namo“ sistema šiuo metu jau yra diegiama keliuose būstuose ir biuruose Lietuvoje bei Kaliningrado srityje. Šiuose objektuose protingo namo sistema atliks šildymo, kondicionavimo, apšvietimo, vartų, elektros prietaisų, vėdinimo sistemos valdymo funkcijas, stebės vandens, dujų nuotėkį bei apsaugos signalizacijos būseną, rinks statistiką iš apskaitos įrenginių, informuos gyventojus apie avarines situacijas, leis gauti vaizdą iš stebėjimo kamerų.

Sistemą jau galima valdyti ir išmaniojo telefono pagalba. Šiuo metu yra sukurta aplikacija išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema, kuri leidžia telefono ekrane stebėti visą informaciją apie būstą, valdyti įrenginius. Programą galima nemokamai atsisiųsti iš Android Market svetainės internete („Smart Home control application for homes equipped with ELSIS TS BKS controller“).

Atsižvelgdama į rinkos poreikius bei klientų pageidavimus, bendrovė UAB „Elsis TS“ planuoja tolimesnį sukurto produkto vystymą. BKS ketinama integruoti į dispečerinio valdymo sistemą, pritaikyti įvairių skaitmeninių paslaugų teikimui vartotojams. Daugiau informacijos apie Būsto kompiuterinę sistemą galima rasti www.protingi-namai.lt

«

»

Kiti pranešimai

2010-06-10

LGVKA: „Šešėlinė rinka plečiasi“

Lietuvos greitųjų vartojimo kreditų asociacija (LGVKA) pastebi vis labiau įsivyraujančią šešėlinę ... Read more →

2013-06-13

Savaitgalį kauniečiai dalyvavo būstų medžioklėje

Praėjusį savaitgalį, birželio 8-9 dienomis kauniečiai turėjo galimybę per vieną savaitgalį aplankyti ... Read more →

2012-01-30

Požiūris į kenkėjų kontrolę per 15 metų pasikeitė

Viena lyderiaujančių kenkėjų kontrolės įmonių Lietuvoje UAB „Dezinfa“ jau penkiolika metų ... Read more →

2012-07-20

„Porsche klubas Lietuva – Energijos kodas“ greičio ataka

Šį penktadienį didžiausių Lietuvoje žiedinių lenktynių Omnitel 1000 km trasoje vieną valandą ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×