arrow-up.svg moon.svg

Kaune atidaryta netradicinio ugdymo mokykla

Kaune, Žemuosiuose Šančiuose, restauruojamame buvusių kareivinių kvartale „Juozapavičiaus 13“, duris atvėrė Karalienės Mortos mokykla.

Pirma tokio tipo mokykla Kaune

Šiandien, rugsėjo 1-ąja, Kaune atidaryta Karalienės Mortos mokykla, kuri išsiskiria unikalia mokymo programa. Mokykloje vaikai mokomi nuo 6-erių metų amžiaus, o jos pagrindas – teminis ugdymas. Tai ­- pirmoji tokio tipo mokykla Kaune.

Gausiai susirinkusius pirmuosius mokyklos auklėtinius bei jų tėvus sveikino Karalienės Mortos mokyklos Kauno padalinio vadovė Elvija Petkevičienė, prof. Leonidas Donskis, projekto „Juozapavičiaus 13“ vystytojo UAB „Miesto renesansas“ atstovas Edvinas Mamedovas ir kiti svečiai.

„Mylėkite vieni kitus, didžiuokitės savo mokytojais, draugais ir mokykla. Tegul mokymasis būna ne kančia, o laimė. Būkite tie žmonės, kurių kada nors ilgėsis Jūsų mokykla“, – į susirinkusiuosius moksleivius kreipėsi prof. Leonidas Donskis.

Karalienės Mortos mokyklos Kauno padalinio vadovė Elvija Petkevičienė džiaugėsi, kad pagaliau ilgai vystytos idėjos virto realybe.

„Kaunui neišvengiamai reikėjo Karalienės Mortos mokyklos. Džiaugiuosi, kad yra nemažai tėvų, kurie tiki šios mokyklos filosofija ir atveda savo vaikus čia. Mes daugiausiai dėmesio kreipiame į patį ugdymo procesą, į kontekstinį ugdymą ir į aplinką, kaip visuminį vaikus ugdantį aspektą.

Pats Kauno miestas turi ypatingą tarpukario istoriją ir daug nusipelniusių asmenybių. Šiais metais pasirinkome 5 istorines asmenybes: J. Jablonskį, J. Vileišį, K. Grinių, V. Landsbergį Žemkalnį ir S. Kymantaitę – Čiurlionienę. Jų vardais pavadinome klases. Net pats mokyklos pavadinimas ypatingas – Karalienė Morta buvo vienintelė moteris Karalienė Lietuvos istorijoje. Ji simbolizuoja stiprybę ir išmintį – tokia yra ir mūsų mokykla.“, – pasakojo vadovė.

Šiuos mokslo metus naujai atidarytoje mokykloje pradėjo 67 vaikai – prieš mokyklinukai, pirmokai ir antrokai. Ateityje planuojama, kad mokinių gali padaugėti iki 180.

Aplinka – trečiasis pedagogas

Karalienės Mortos mokyklos įkūrėjos A. Lansbergienės teigimu, labai svarbu, kad pradinėse klasėse vaikai išmoktų ugdyti savo socialinius gebėjimus, todėl mokymas yra integruotas, kontekstinis, o ugdymas vyksta per patirtį ir pojūčius. Mokytojai kartu su savo mokiniais daug keliauja, eksperimentuoja, į pamokas kviečiasi svečius.

Programoje sustiprintas užsienio kalbų – jau nuo antros klasės vaikai gali mokytis prancūzų ar ispanų kalbas, ir gamtos mokslų – pasaulio pažinimo, mokymas. Vaikai įtraukiami į ugdymo procesą, mokomi priimti sprendimus ir jausti atsakomybę.

Moteris neslėpė, kad renkantis patalpas mokyklai, didelį vaidmenį suvaidino XIX a. kvartalo architektūra.

Kaip minėjo E. Petkevičienė, mokymas remiasi Reggio Emilia ugdymo filosofija, teigiančia, kad aplinka yra nepaprastai svarbi, ji – tarsi trečiasis pedagogas. „Juozapavičiaus 13“ architektūra ir aplinka buvo pasirinkta, kaip visiškai išskirtinė, atitikusi poreikius. Čia dera ir sena, ir nauja, istorija, dabartis ir ateitis.

Investuota 1,3 mln. eurų

Karalienės Mortos mokykla papildė Žemuosiuose Šančiuose esantį restauruojamų kareivinių kvartalą „Juozapavičiaus 13“.

Pasak kvartalo vystytojo UAB „Miesto renesansas“ direktoriaus Valdo Eiduko, nauja mokykla suteiks visapusišką komfortą vietos gyventojams bei užpildys netradicinės vaikų ugdymo sistemos poreikį mieste.

Beveik 1.3 mln. eurų investicijų pareikalavusioje ir 1184 kv.m. užimančioje mokykloje įkurtos ne tik klasės, bet ir kitos erdvės vaikams – sporto salė, valgykla, laisvalaikio centras, biblioteka. Lauke vaikams įrengtas sporto aikštynas bei erdvus uždaras kiemas.

«

»

Kiti pranešimai

2016-03-31

Kaune atsidarys Karalienės Mortos mokykla

Kaune, Žemuosiuose Šančiuose, restauruojamame buvusių kareivinių kvartale „Juozapavičiaus 13“, ... Read more →
2012-10-12

Ralio sezoną vainikavo geriausios nuotraukos rinkimai!

2012 metų Lietuvos ralio sezono pabaigtuves vainikavo „Fujifilm“ ir „Rally Classic Druskininkai“ ... Read more →
2012-02-21

KTU pirmieji Lietuvoje įsidiegė mikromokėjimų sistemą

Daugiafunkcinė mikromokėjimų sistema, veikianti NFC technologijos pagrindu ir žengianti pirmus žingsnius ... Read more →
2014-10-02

„Rally Classic“ Druskininkai 2014 žiūrovo gidas

Spalio 3-4 dienomis turėsime galimybę mėgautis paskutiniu Lietuvos ralio čempionato ir Baltarusijos ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×