arrow-up.svg moon.svg

Lietuvoje įsivyravę šalčiai didina sergančiųjų gretas

Po gana šiltos žiemos pradžios ir kiek šiltesnių nei šiam metų laikui būdinga orų, staiga Lietuvą sukaustęs šaltis atsiuntė rimtus išbandymus organizmui. Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje įsivyravę šalčiai jau pareikalavo ir žmonių gyvybių. Už lango spaudžiant speigui, šoktelėjo ir sergamumo rodikliai. 

Sergamumo rodiklių kreivė kyla

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informaciniame pranešime teigiama, jog paskutinę sausio savaitę buvo užregistruoti 47,89 susirgimai 10 tūkst. gyventojų, kai tuo tarpu šis rodiklis ankstesnę savaitę siekė 42,53 atvejus 10 tūkst. gyventojų. Pranešama, kad mažiausiai sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis penktąją šių metų savaitę užregistruota Alytyje, daugiausiai – Vilniuje.

Šalčiai – išbandymas imunitetui

Itin lengvai gripo viruso yra pažeidžiami vaikai, besilaukiančios ir maitinančios moterys bei senjorai. Rizikos grupei priklausančių žmonių, esant staigiai oro kaitai, imuninė sistema nusilpsta greičiau ir sudaro sąlygas skverbtis bakterijoms, virusams ir įvairioms ūminėms infekcijoms.

„Stipriai sušalus ar sužvarbus susilpnėja ir organizmo apsauginės funkcijos, kadangi kovojant su šalčiu organizmui reikia daugiau energijos. Ilgai užsilaikęs šaltis silpnina imunitetą, todėl susidaro sąlygos virusams ir bakterijoms atakuoti be gynybos likusį organizmą. Nusilpęs imunitetas nebesugeba apsaugoti organizmo nuo peršalimo ligų ir gripo”, – teigia šeimos gydytoja Irma Spėčiūtė.

Gripo virusas, kaip ir ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos į žmogaus organizmą patenka su įkvepiamu oru, liečiant aplinkoje esančius daiktus. Kai imunitetas nusilpęs, galimybė užsikrėsti virusais ir infekcijomis kelis kartus padidėja. Norint organizmą apsaugoti nuo virusų ir infekcijų atakų, reikėtų pasirūpinti imuniteto stiprinimu. Šiuo metu už lango siaučiant šalčiui, gydytojai rekomenduoja rinktis šiltesnius rūbus, dažniau valgyti ir lauke būti ne daugiau nei būtina.

Organizmo atsakas ligoms – tvirtas imunitetas

Pasak sveikatos apsaugos specialistų, vienas iš patikimiausių būdų kovoti su gripu, infekcijomis ir peršalimo ligomis – stiprinti imuninę sistemą, kuri leidžia žmogaus organizmui kovoti su liga daug efektyviau. Itin veiksmingas ir užtikrinantis ne tik profilaktiką, bet ir natūralų gydymosi procesą – greipfrutų sėklų ekstraktas. Tai puikus antioksidantas, išgaunamas iš greipfrutų sėklų ir tinkantis esant peršalimui, burnos ar ryklės infekcijoms bei norint jų išvengti. Greipfrutų sėklų ekstrakte esantys vitaminas C bei bioflavonoidai paverčia jį vienu iš stipriausių antioksidantų gamtoje. Greipfrutų sėklų ekstraktas, mokslininkų teigimu, ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir veikia apie 800 skirtingų bakterijų štamų.

«

»

Kiti pranešimai

2015-06-12

Neteisingas pakavimas iki 40% padidina siuntos siuntimo kainą

Augant tarptautinių ir nacionalinių siuntų rinkai, vartotojai privalo žinoti, jog didžiąją dalį ... Skaityti daugiau →

2012-05-11

Jei vaikas atsisako valgyti?

Mityba yra vienas svarbiausių faktorių, kurie lemia sveiką vaiko augimą. Tačiau didžioji dauguma ... Skaityti daugiau →

2011-12-02

Blusų kelias į mūsų namus – faktai ir mitai

Dar Biblijoje minimi ir nuo neatmenamų laikų žmogaus gyvenimą lydintys kraujasiurbiai – blusos, ... Skaityti daugiau →

2013-05-29

Žiedinėse lenktynėse Kaune laukiama daugiau nei 100 automobilių

Birželio 1-2 dienomis Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje automobilių sporto gerbėjai žymės ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×