arrow-up.svg moon.svg

Kelias į laimę – asmens vidinio ir išorinio pasaulio harmonija

Vienas pagrindinių tikslų žmogaus gyvenime – laimės, harmonijos, pasireiškiančių daugybe formų, paieškos ir puoselėjimas.  Norint tai atrasti – pirmiausia reikia susitelkti į save patį ir suvokti – ko aš ieškau? Geriausiai atsakyti į tokį, tik iš pirmo žvilgsnio nesudėtingą klausimą, padeda savo kelią jau atradę žmonės.

 Kiekvienas pasirinkimas – nukreiptas į save

Pradedant galvoti apie asmeninę laimę, verta prisiminti seną, ne kartą girdėtą posakį, jog kiekvienas esame savo likimo kalvis. Tada nesudėtinga suvokti, jog visi, kasdien patiriami išgyvenimai ir emocijos kyla tik iš mūsų pačių vidinio pasaulio, kuris yra asmenybės pasirinkimų atspindys kasdienėje būtyje.

„Visas žmogaus gyvenimas yra pasirinkimų visuma. Mes nuolat kažką renkamės. Kai kurie pasirinkimai būna mažiau sudėtingi ir mažiau reikšmingi, kaip šiandien rengsiuosi arba kelintą valandą eisiu sportuoti. Kiti – iš esmės keičiantys žmonių gyvenimus, pavyzdžiui, gyvenimo partnerio ar profesijos pasirinkimas. Kiekviename pasirinkime yra vienas svarbiausias elementas – žmogus turi nuspręsti pats, įsiklausydamas į asmenines vertybes, prioritetus gyvenime, ateities viziją, tai – kas svarbu jam. Aplinkiniai žmonės turi unikalų požiūrių, patirčių, vertybių pasaulį, jie gali patarti, pasidalinti mintimis, tačiau nuspręsti visada turi pats suaugęs žmogus“, – sako Aušra Bijaminienė, vadovų gyvenimo kokybės strategė, sertifikuota vadovų koučingo (Executive Coach), gyvenimo koučingo (Life Coach) ir karjeros koučingo (Career Coach) specialistė.

Dažniausiai sprendimų priėmimą apsunkina nežinia, ar pasirinktas kelias yra teisingas. Tokiais atvejais koučingo specialistė ragina atrasti savo vidinį „kompasą“, padedantį sprendimus priimti vadovaujantis savo galva ir intuicija. Visi sprendimai, išskyrus visuomenės moralės ir dorovės normas, yra subjektyvūs. Jie teisingi tik tam žmogui asmeniškai ir nėra  absoliutūs. Pasirinkimo vykdymas, atsigręžiant ir įsiklausant į save, sąlygoja vidinės ramybės ir gyvenimo džiaugsmo būseną. Būtent tai yra pagrindinis indikatorius, žymintis teisingą pasirinkimą.

„Žmogus, kryptingai einantis pasirinktu gyvenimo keliu, visų pirma turi besąlygiškai save mylėti ir rūpintis savimi kiekviename gyvenimo lygmenyje. Lygiai taip pat svarbus pasitikėjimas savimi, savo jėgomis, idėjomis, asmenybės autentiškumu, drąsa eiti savu, galbūt niekada nepramintu keliu. Dar vienas elementas – atsparumas stresui. Neįmanoma staiga pakeisti pasaulio ir sustabdyti visą į žmogų nukreiptą kritiką, agresiją, negatyvumą, tačiau galima susikurti savo asmeninį filtrą, kuris neleis susiurbti viso pasaulio blogio į širdį. Negana to, kryptingas žmogus yra autentiškas žmogus. Jis nesiblaško dėl aplinkos kritikos ir spaudimo, streso ir neapibrėžtumo, jis neturi agresijos, nesidomi destruktyvia informacija iš įvairiausių informacijos sklaidos kanalų, nes tai nesusiję su jo ir jo šeimos gerove. Toks žmogus – harmoningai tvirtas. Jis viską apsvarsto, įvertina, perleidžia per savo gyvenimo kokybės suvokimo filtrus ir keliauja toliau tvirtais žingsniais“, – tvirtina A. Bijaminienė.

Gyvenimo kokybės strategės teigimu, asmenybė turi pasinaudoti jai svarbiomis, su individualiais prioritetais rezonuojančiomis gyvenimo galimybėmis. Tik laimingi ir veiklūs žmonės turi daugiau energijos, yra laimingesni, o nuovargis aplanko užsiimant neįdomia veikla, joje nematant prasmės, „maudantis“ neigiamose emocijose. Dėl to, asmeninių prioritetų nustatymas tiesiogiai koreliuoja su meile sau ir pasitikėjimu savimi.

Laimingas gyvenimas, kaip jį susikurti?

Susitelkimas, norų ir tikslų žinojimas bei supratimas – nemenkų pastangų reikalaujantis procesas, kurio „receptą“ kiekvienas suranda kantriai dirbdamas su savimi.

„Anksčiau žmonės žinojo ir taikė visatoje egzistuojančius dėsnius, dabar didelė dalis jų tiesiog užmiršta. Vienas pagrindinių dėsnių, kuriuos reikia suvokti ir taikyti yra tai, jog viskas, kas vyksta kiekvieno žmogaus gyvenime, yra jo vidinės būsenos atspindys, veidrodis. Pavyzdžiui, staiga kaimyno aprėktas žmogus turi ne audringai reaguoti, o pasižiūrėti į to kaimyno sukeltą neigiamą emociją ir viską apgalvodamas ją „išvalyti“. Kaimynas tave aprėkė tik todėl, kad tu vaikščioji užspaudęs pyktį. Puolimas į išorę ir tokiomis pat priemonėmis kovojimas su pasipiktinusiu, rėkiančiu žmogumi – tik gilins tavo generuojama vidinę agresiją. Taip elgtis reikia kiekvienoje situacijoje – nesvarbu bendraujama darbe, šeimoje ar su vaikais. Jeigu visi suvoktų šį dėsnį ir juo vadovautųsi, mano nuomone, gyventi būtų labai paprasta“, – pasakoja kardinaliai savo gyvenimą pakeitusi knygos „AŠ+MB=AŠ“ autorė Jurga Adomo.

Kaip teigia rašytoja, negatyvių jausmų „valymas“ iš savęs, kitaip nei materialinės vertybės – vienas kertinių, kasdien augančiai asmenybei reikalingų aspektų.

„Mirdamas žmogus nepaisant to, kokia filosofija besivadovaudamas gyveno, su savimi pasiima tik vieną dalyką – tai, ką sugebėjo suformuoti viduje. Materialūs daiktai nekeliauja kartu su juo, todėl dvasinis tobulėjimas, kasdienis mokymasis, bandant save nuvesti į meilę, harmoniją, ramybę, taiką yra tai, dėl ko gyvename“, – sako Jurga Adomo.

Harmonijos ir pusiausvyros suradimas gyvenime dažniausiai yra jungtinis psichologinių, emocinių ir dvasinių praktikų propagavimo rezultatas. Šis derinys – unikalus kiekvienai asmenybei, atrandamas ne iš karto, o vykdant dvasinius ieškojimus. Vieniems efektyviausia būna meditacija, kitiems gali padėti psichoterapijos seansai, praeities įvykių ir santykių analizė, harmonijos dėsnių studijos ar atsigręžimas į religiją.

„Nežinau ar žmonės pasirengę tai išgirsti, bet mano praktika rodo, jog pats unikaliausias, labiausiai prieinamas ir lengviausias būdas pasiekti dvasinę ramybę, yra malda. Nesvarbu kokios tai maldos, kokie šventieji, nes viskas bet kokiu atveju kyla aukštyn, į tą patį šaltinį. Nusilenkus kažkam, didesniam už tave, kūrėjui, į kurį turime visi atsigręžti, viskas pradeda dėliotis į savo vietas. Malda man atrodo svarbiausia, tačiau daugiausiai efektyvumo, visgi, suteikia rinkinys, todėl galima ne tik melstis, bet ir užsiimti meditacija, prižiūrėti savo kūną atsisakant alkoholio, mėsos ir kita“, – patirtimi dalinasi moteris.

Harmoningas žmogus išsiskiria iš minios?

 „Kiekvienas žmogus gimė tam, kad būtų gražus, laisvas, kuriantis, judantis pirmyn ir besidžiaugiantis gyvenimo akimirkomis. Kai mes ignoruojame savo natūralios prigimties esmę, sulaukiame pasipriešinimo iš savo kūno, kuris galų gale baigiasi įvairiais negalavimais ir ligomis, nuo psichologinių iki fizinių. Gavus tokį signalą privalu sustoti ir suprasti, ką turėtum keisti gyvenime“, – teigia A. Bijaminienė.

„Dvasiniu keliu pradėjęs eiti žmogus gyvenimą orientuoja į savo vidų, ne į išorę. Kasdien bent keletą minučių žvilgsniui į save skirianti asmenybė pradeda tobulėti ne tik kaip individas, pokyčiai tampa akivaizdžiai matomi ir jo išorėje. Žinoma, galima meluoti sau ir stengtis slėpti savo giliausius vidinius išgyvenimus. juos užspausti viduje ir apsimetinėti prieš kitus žmones, kad viskas mūsų viduje yra puiku, nuostabu, tobula. Nemažai žmonių šiandien taip elgiasi, užuot sprendę savo problemas ir dėl to labai kenčia“, – atskleidžia Jurga Adomo.

A. Bijaminienės teigimu, tiesiog neįmanoma nepastebėti save mylinčio ir gyvenimu besidžiaugiančio asmens, jie jaučiasi lyg ant sparnų. Jie spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą, energiją, išmintį, meilę, vidinę ramybę, harmoniją.

„Labai svarbu suvokti, kad meilė sau nėra egoizmas. Net lėktuve kiekvieną kartą girdime instrukcijas, kad pirmiausia turime padėti sau, o tada galime pasirūpinti aplinkiniais. Vienas iš Dievo įsakymų moko „Mylėk savo artimą, kaip pats save“. Jeigu nemyli savęs, reiškia, nemyli kitų žmonių. Kaip mylėti save? Kiekvienas tai daro savaip, bet iš esmės, tai reiškia skirti laiko ir dėmesio gyvenimo kokybei. Tikiu, kad kiekvienas žmogus turi savitą meilės sau ir gyvenimo džiaugsmo elementų sąrašą, svarbiausia, jog tai būtų šiandienos įprotis, laiko tam reikia skirti čia ir dabar“, – pabrėžia vadovų gyvenimo kokybės strategė.

Būtinybei susitelkti į save šią akimirką pritaria ir Jurga Adomo.

„Einant dvasiniu keliu mokoma, jog jeigu kažkoks šventasis nenorės su tavimi bendrauti – apie jį ir neišgirsi, o jeigu išgirsi – tiesiog nesuvoksi ir nesigilinsi į tą informaciją. Jeigu žmogus yra kviečiamas atsigręžti į save jis susidomi – tai reiškia, jog atėjo laikas pokyčiams, tereikia tuo patikėti“, – užbaigia rašytoja Jurga Adomo.

Dvasinis žmogaus pasaulis, savęs paieškos ir būdai tai padaryti, teisingas pasirinkimas, problemų darbe ir šeimoje sprendimas – tik kelios temos, kurias išgirs moterims skirtos konferencijos VEIKLI dalyvės. Rugsėjo 25 – 26 dienomis vyksiančios konferencijos metu pranešimus drauge su Jurga Adomo ir A. Bijaminiene skaitys žurnalistė Juventa Mudėnienė, laidų vedėjos Asta Stašaitytė – Masalskienė, Livija Gradauskienė, žaliosios mitybos specialistė Gražina Gum, jogos trenerė Eva Tombak, kapitonas ir lektorius Paulius Kovas, emocinio ir dvasinio intelekto specialistas Rimvydas Židžiūnas ir kiti. Visa konferencijos programa www.konferencijaveikli.lt

Konferencija VEIKLI vyks 2014 m. rugsėjo 25-26 dienomis, LITEXPO parodų ir konferencijų centre, Vilniuje. Renginio tiesioginę transliaciją bus galima stebėti internete adresu www.webseminarai.lt. Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt arba BILIETAI LT kasose.

«

»

Kiti pranešimai

2014-05-28

Skaitmeninis dizainas ir programavimas: įmonė prieš freelancerį

Sparčiai augant laisvai samdomų darbuotojų, siūlančių skaitmeninio dizaino ir programavimo paslaugas, ... Skaityti daugiau →

2014-09-05

„Rally Classic“ sugrįžta į Druskininkų miesto gatves

Kaip ir kiekvienais metais, spalio 3-4 dienomis, Lietuvos nacionalinį ralio čempionatą ir Baltarusijos ... Skaityti daugiau →

2011-02-10

Antioksidantai – sveikatos šaltinis

Užterštas oras, stresas, įtampa – nuolatiniai daugelio žmonių palydovai, sukeliantys nemenką ... Skaityti daugiau →

2016-09-30

Dopingo vartojimas autosporte – išimtis?

Vis dažniau pasaulyje nuvilnija žinios apie įvairius dopingo skandalus ir pergalės siekimą „nešvariais“ ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×