arrow-up.svg moon.svg

Kieno eilė po Facebook?

2013-10-22 Kas aktualu

Facebook, Twitter, Myspace, Linkedin, Pinterest, deviantART ar Google+…. Bent keliuose iš šių puslapių tikrai turi “account’ą”. Jei ne, tai bent apie juos esi girdėjęs. Išbandai vieną ir vis norisi daugiau, kol tampi priklausomas nuo žinučių, nuotraukų čia ir dabar… pasineri į informacijos triukšmą ir mėgaujiesi… Jei nesi aktyvus dalyvis, tai esi bent jau stebėtojas…

Vienas socialinis tinklas keičia kitą, siekia būti kuo populiaresnis. Remiantis šių metų rugsėjo mėnesį pateiktais duomenimis apie populiariausius socialinius tinklus,  į top 15 – uką, be mano jau minėtų internetinių svetainių, priskiriama dar keletas… Kuo gi jie ypatingi?Facebook, Twitter, Myspace, Linkedin, Pinterest, deviantART or Google+…. Without doubt you have at least one profile in one of these social networks. After trying one you want more and more when you become addicted to messages, photos, comments… If you are not active participant, you are observer at least. There are a lot of emerging social networks: LiVEJOURNAL, TAGGED,

ORKUT, CAFEMOM, NING, MEETUP, MYLIFE, ASK.FM, So which will be next after Facebook?

LiVEJOURNAL naikina ribas tarp blogų, populiarus JAV. Nuo 1999 ši svetainė suteikia galimybę pasireikšti kūrybingiems asmenims, ieškantiems bendrų interesų, pažinčių ar tiesiog norintiems išreikšti save. Vyrauja temų įvairovė: galima rasti politikos, pramogų, mados, literatūros, dizaino rubrikas.  Nuo 2007 m. šis tinklas priklauso Rusijos tarptautinei internetinei žiniasklaidos bendrovei (SUP Media). Čia interneto vartotojai gali išsakyti savo nuomonę politikos srityje, rašyti komentarus, diskutuoti politikos temomis su kitais vartotojais.

TAGGED (JAV) svetainė įkurta 2004 metais. Lankytojams suteikia galimybę lankytis kitų narių anketose, matyti kas lankėsi jų profilyje, savo puslapyje rašyti savo biografiją, dalintis įspūdžiais, kelti nuotraukas, dalintis įdomia informacija, dovanoti virtualias dovanas, taip pat yra pokalbių kambariai. Yra galimybė žaisti žaidimus, kurių metu susipažįstama su kitais. Tokia žaidimų funkcija daro juos išskirtinius, lyginant su kitais socialiniais tinklais. Tinklapyje lankosi asmenys nuo 13 metų.

ORKUT – socialinis tinklas, kurį valdo Google. Skirtas palaikyti ryšius su naujais ir senais draugais, vartotojai gali kelti video, dalintis informacija, taip pat yra “like”/ “patinka” funkcija.  Kiekvienas narys gali tapti kažkokio draugo gerbėju, balsuoti už nuotraukas ir pan… Nors savo funkcijomis beveik nesiskiria nuo Facebook, tačiau nėra toks populiarus, išskyrus Indiją ir Braziliją.

CAFEMOM sukurtas Niujorke 2006 metais. Praėjus metams po įkūrimo tapo labiausiai lankomu puslapiu internete. Tinklapis skirtas būsimoms ir esamoms mamos. Pokalbių svetainėje galima pasidalinti asmeninėmis istorijomis, patirtimis, įvykiais, pabendrauti su bendraamžėmis mamomis arba išsirinkti tokią, su kuria turėtumėte bendrų interesų. Galima užduoti klausimus, į kuriuos sulaukiama daug atsakymų. Yra įkelta video, galima paskaityti naujienas, įvykius skirtus mamoms, žaisti žaidimus vienoms arba kompanijoje su kitomis lankytojomis.

NING – tai tinklapis apie socialinius tinklapius, skirtas žmonėms ir organizacijoms, norintiems kurti socialinius tinklus.  Nings suteikia visas reikalingas žinias ir  galimybes sukurti savo socialinį puslapį, apipavidalinti jį  įkeliant nuotraukas, video, galima pasireikšti forumuose ar rašyti dienoraščius. Kiekvienam, kuris nori plėsti savo tinklą, prie kurio prisijungtų visi susidomėję asmenys.

MEETUP – portalas, palengvinantis grupių susitikimus įvairiose vietose, visame pasaulyje.  Meetup leidžia ieškoti ir  prisijungti prie tos grupės, kuriuos vienija bendri interesai, kaip: politika, knygos, žaidimai, filmai, sveikata, gyvūnai, karjera ir kitoki pomėgiai. Vartotojai nurodo vietą, kurioje yra, arba tiesiog įveda pašto kodą, nurodo temą, kuri juos domina ir tuomet ši svetainė padeda suorganizuoti susitikimo vietą bei laiką.

MYLIFE – skirtingai nuo linkedin ši svetainė leidžia rasti ne tik profesinius kontaktus bet ir asmeninius, kurių negalite rasti kitur taip pat  padės sutelkti reikiamus ryšius, kad  naujusią informaciją gautumėte akimirksniu. Leidžiama koreaguoti savo profilį, dalintis svarbia informacija, taip pat galite matyti kas jus stebi. Į elektroninio pašto dėžutę galite gauti populiarių socialinių programų atnaujinimų perspėjimus, svarbius gyvenimo įvykius, taip nieko nepraleisite.

ASK.FM – puslapis, kuriame naudotojai užduoda klausimą ir laukia atsakymų. Yra galimybė atsakyti anonimiškai, neatskleidžiant kas toks esi. Galima dalyvauti įvairaus amžiaus žmonėms.

Visos internetinės svetainės turi pasisekimą tam tikrą laiką, kol neatsiranda kažkas naujesnio, populiaresnio. Kaip kažkada visų dievinamas tinklas buvo one.lt, taip laikui bėgant jį pakeitė Facebook. Visi nurodyti internetiniai portalai pamažu didina savo žinomumą ir tik klausimas, kada ir kuris pakeis Facebook ar Twitter.  Tai kieno eilė po Facebook?

«

»

Kiti pranešimai

2014-05-21

Lietuviai buvo įvertinti tarptautinėje konferencijoje

Varšuvoje vykusioje kasmetinėje palydovinio ryšio paslaugų tiekėjų iš visos Europos konferencijoje ... Skaityti daugiau →

2013-02-15

Nustokite siųsti spam’ą!!!

Puikus vaizdo filmukas, kuris parodo, kaip spam’as apsunkina mūsų ir taip sudėtingą darbo dieną. ... Skaityti daugiau →

2014-05-08

WRC komandos: Volkswagen motorsport

Artėjant birželio 27 dienai, kai Lietuvoje, Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape, išvysime geriausius ... Skaityti daugiau →

2014-09-22

Raudonės pilyje – netradicinis žvilgsnis į Senosios Lietuvos istoriją

Rugsėjo 22 dieną, pirmadienį, 17.00 val. vienoje gražiausių Panemunės vietų – Raudonės pilyje ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×