arrow-up.svg moon.svg

„Viekšniai-Mažeikiai 2015” ralyje sprinte lietuviai liko šalia podiumo

Savaitgalį vykusiame 4-ame Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) rengiamame ralio sprinto etape „Viekšniai-Mažeikiai 2015“ ant aukščiausių apdovanojimų pakylos laiptelių lipo svečiai iš Latvijos.

 4-asis Lietuvos ralio sprinto čempionato etapas bei 5-asis Latvijos ralio sprinto čempionato etapas didelių staigmenų šio sporto gerbėjams nepateikė. Įveikti 8 greičio ruožus, kurie driekėsi 51,2 kilometrą Mažeikių apylinkių žvyrkeliais, šiemet geriau sekėsi svečiams iš Latvijos.

Ant aukščiausio nugalėtjų pakylos laiptelio, kaip ir buvo galima tikėtis, užlipo čempionato lyderis latvis Janis Vorobjovs, važiuojantis Mitsubishi Lancer Evo X. Antras liko Guntis Lielkājas su Mitsubishi Lancer Evo IX, trečias – Edijs   Bergmanis, taip pat vairuojantis Mitsubishi Lancer Evo IX.

Greičiausiųjų penketuką užbaigė du lietuviški ekipažai – ketvirtas liko Egidijus Valeiša, vairuojantis BMW M3, penktas finišavo mažeikiškių ekipažas – Vitalijus ir Vytenis Plastininai.

Pasak renginio organizatoriaus V. Plastinino, tokių rezultatų buvo galima iš anksto tikėtis, nes kol kas ralio sprinto čempionatas Latvijoje yra populiaresnis nei Lietuvoje.

„Savaitgalį latviai neturėjo sau lygios konkurencijos. Tačiau – tai natūralu. Lietuvoje ralio sprinte turime 3 čempionato įskaitas, o Latvijoje 5. Taip pat keletas lyderių nedalyvavo ir dėl neseniai pasibaigusių „Eneos 1000 km“ lenktynių, kurios dažniausiai pasiglemžia viso mėnesio sportininkų biudžetus. Visgi, vietinių sportininkų trūkumą kompensavo svečiai iš Latvijos,Suomijos,Lenkijos bei Rusijos. Turėjome 53 dalyvius, iš kurių 39 pasiekė finišą“, – sako jis.

Ralio sprinto vykusio Mažeikių apylinkėse entuziastai galėjo pamatyti ir garsaus WRC lenktynininko Harri Rovanpera sūnų Kalle, kuris finišavo 7-toje pozicijoje.

„Kelis kartus startinėje zonoje teko bendrauti su K. Rovanpera. Suomis sakė, kad jau seniai nebuvo važiavęs taip greitai ir tokio ralio nesitikėjo. Jo automobilis taip pat buvo sukomplektuotas šiek tiek lėtesniam ir techniškesniam raliui. Tačiau jis tikrai liko patenkintas renginiu ir greičio ruožais“, – suomio įspūdžius pasakoja V. Plastininas.

5-asis ralio sprinto čempionato etapas vyks Elektrėnuose, rugsėjo 12 dieną.

«

»

Kiti pranešimai

2011-08-01

Dėmesio stoka vaikams lemia jų agresiją

Šiandien Lietuvoje globos namuose auga per keturis su puse tūkstančio vaikų, daugiau nei dvidešimt trys tūkstančiai… Plačiau
2014-08-29

M. Boguševičius: Paskutinis etapas tikrai įvyks

Artėjant žiedo čempionato kulminacijai, Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) žiedo komiteto pirmininkas Mindaugas Boguševičius patikina, kad… Plačiau
2012-05-09

Apie kenkėjų prevenciją pramonėje ir buityje – parodoje „Agrobalt 2012“

Kenkėjų platinamos ligos ir nuolatos sugadinama produkcija yra vienas didžiausių galvos skausmų maisto pramone besiverčiančioms įmonėms…. Plačiau
2015-07-07

„Rallycross Challenge Europe“ grįžta į Vilkyčius

Rali-krosas sugrįžta į Vilkyčius, kur liepos 11-12 dienomis susirinks patys geriausi šios sporto šakos meistrai iš… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×