arrow-up.svg moon.svg

Kristina Nemaniūtė: „Vartojimo kredito įstatymo projektas GVKA nariams priimtinas“

Greitųjų vartojimo kreditų asociacijos (GVKA) valdybos posėdžio metu buvo aptartas Seimui pateiktas įstatymo projektas. Vartojimo kredito įstatymo projektu į Lietuvos nacionalinę teisę perkeliama Europos Sąjungos direktyva. Pasak GVKA narių, įstatymas iš dalies parengtas tinkamai. Įstatymo nuostatas Seimas svarstys jau gruodžio mėnesį.

„Vartojimo kredito įstatymo projektas GVKA nariams priimtinas, t.y. sutinkame, kad vartojimo kreditų kontrolė turėtų būti griežtesnė, tačiau abejojame, ar toks direktyvos perkėlimas į nacionalinę teisę yra gerai apgalvotas“, — tvirtina Kristina Nemaniūtė. Europos Sąjungos teisę perkeliant į Lietuvos nacionalinę teisę sistemoje trūksta galimybių tinkamai atsižvelgti į Lietuvos visuomenės interesus. Nebuvo atlikti jokie tyrimai, konstatuojantys, jog sprendimas įstatymo projekte nenumatyti žemutinės kredito ribos, nepaisant to, kad direktyvoje minėta žemutinė riba yra numatyta (ji siekia 200 EUR, t.y. 690 Lt), pateisina vartotojų lūkesčius. Be to, GVKA nariai kelia klausimą, ar toks griežtas sprendimas neužkerta kelio verslo plėtrai. „Turėtų būti atsižvelgta į proporcingumo kriterijų“, — pabrėžia GVKA direktorė.

GVKA valdybos pirmininkas Vilmantas Midvikis atkreipia dėmesį ir į tai, kad pagal Europos bendrijos sutartį vidaus rinką sudaro vidaus sienų neturinti erdvė, kurioje turi būti užtikrinamas laisvas prekių ir paslaugų judėjimas bei įsisteigimo laisvė. „Taigi vartojimo kredito sutartys gali būti sudaromos ir nuotoliniu būdu, t.y. kredito davėjui ir gavėjui nesant vienoje valstybėje. Vadinasi, šalių, kuriose direktyva į nacionalinę teisę bus perkelta numatant žemutinę kredito ribą, verslo subjektams sudaromos palankesnės verslo sąlygos“, — konstatuoja Vilmantas Midvikis.

Ne vienas iš įstatymo projekto punktų akcentuoja detalios informacijos pateikimą suinteresuotiems asmenims. Įstatymas nurodo, jog teikiantieji kreditus privalo registruotis kreditų davėjams skirtame registre bei suteikti ikisutartinę informaciją apie kreditų suteikimo sąlygas. „Iš tiesų džiugu, kad šių nuostatų GVKA nariai laikosi nuo pat jų veiklos pradžios. Be to, visi nariai tikrina kliento mokumą, siekdami apsaugoti kredito gavėją nuo įsiskolinimų ir apsidrausti nuo blogų paskolų“, — tikina Kristina Nemaniūtė.

«

»

Kiti pranešimai

2011-06-23

Reklaminio veido paieškos pratęsiamos!

Gegužės mėnesį paskelbtos reklaminio veido paieškos pratęsiamos. Konkurso organizatoriai prašo ... Read more →
2012-04-04

Modernios būsto valdymo galimybės parodoje „Resta 2012“

Jau 19 kartą rengiamoje statybos ir remonto parodoje „Resta 2012“, kuri vyks balandžio 12 – 15… ... Read more →
2009-11-18

Laikas pamiršti apdulkėjusius skeletus ir suakmenėjusius pėdsakus

Daugiau nei prieš dešimtmetį Tim Haines sumanė sukurti stebuklą. Jis įkvėpė gyvybę priešistorinėms ... Read more →
2011-09-05

Darželiuose krebžda virusai?

Roto virusas, gripas, angina, varvanti nosis, kosulys – tai problemos, su kuriomis neretai susiduria ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×