arrow-up.svg moon.svg

Lietuvoje istorinis įvykis – WRC etapas

Birželio 20 d. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) ir VšĮ „Pasaulio ralio čempionato organizatorius Lietuvoje“ spaudos konferencijos metu pristatė WRC etapą, vyksiantį Lietuvoje ir Lenkijoje bei pakvietė iš arčiau susipažinti su trimis startuosiančiais lietuvių ekipažais.

 Laukia daugiau nei 362 kilometrai kovos

 Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento Gintaro Furmanavičiaus teigimu, Lietuva turi istorinę galimybę organizuoti viso pasaulio dėmesį prikaustantį renginį bei parodyti savo sportininkų meistriškumą.

„WRC etapas Lietuvoje – tai didelis žingsnis tiek mūsų šaliai, kurią pamatys visas pasaulis ir kuri sulauks gausybės gerbėjų iš užsienio, tiek ir mūsų sportui. Bendradarbiavimas su Lenkija mums leis pakelti varžybų organizavimą į aukštesnį – tarptautinį lygį. Taip pat tai – istorinė galimybė trims mūsų ekipažams, kurie bus tarp 71 dalyvio iš 36 valstybių ir 15 WRC automobilių bei galės varžytis vienose trasose su geriausiais automobilių sporto meistrais, įvertinti savo ir automobilių galimybes daug techninio ir fizinio meistriškumo reikalaujančiose varžybose. Yra ruožų, kuriuose tiesės tęsiasi daugiau nei kelis kilometrus, todėl nebijau pasakyti, jog lenktynininkai tiesiog skries mūsų trasomis. Šalia to, ralio gerbėjai taip pat matys ir 17-a WRC2, 12-a JWRC bei 12-a DMACK dalyvių Fiesta taurės etape, kurių kova bus ne mažiau įdomi“, – teigė LASF prezidentas.

Kaip teigia renginio organizatorius Algis Poteliūnas, Pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje – vienas įspūdingiausių įvykių Lietuvos sporto istorijoje.

„Liko tik kelios dienos, kol Lietuvoje ir Lenkijoje startuos „Lotos 71st Rally Poland“, į mūsų šalį atvesiantis didžiausias automobilių sporto žvaigždes – Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville, Mads Ostberg, Robert Kubica, kurį neabejotinai palaikys ne tik visa Lenkija, bet ir daugybė sirgalių mūsų šalyje. Žinoma, kartu su sportininkais lauksime ir automobilių sporto gerbėjų iš viso pasaulio“, – sakė organizatorius.

Pasak organizatoriaus, bendra maršruto trukmė Lietuvoje ir Lenkijoje bus 1,676 km, tarp kurių 362 kilometrus sudarys sudėtingi žvyriniai greičio ruožai Mikolaikose ir Druskininkuose.

Lietuvoje sportininkai važiuos dviejuose greičio ruožuose po du kartus. Pirmasis greičio ruožas – Kapčiamiestis, kur bus įrengtos 5 žiūrovų zonos. Antrasis – Margionių greičio ruožas su 3 žiūrovų zonomis.

„40 litų kainuojantis bilietas skirtas abiems Lietuvoje vyksiantiems greičio ruožams, renginio vietoje taip pat bus galima įsigyti parkavimo bilietus, kainuojančius 20 litų. Norintys išsamiau pasidomėti trasomis, stebėjimo zonomis, kasų įrengimo vietomis, visą detalią informaciją gali surasti detaliame žemėlapyje, kuriame skirtingomis spalvomis sužymėtos visos zonos“, – informavo A. Poteliūnas.

Ralio etapo Lietuvoje organizatorius taip pat pabrėžė saugumo stebint ralį svarbą.

„Ralį stebi WRC atstovai, kurie pamatę ne serviso zonose, pavojingose vietose esančius žmones, turi galimybę nutraukti greičio ruožą, todėl norėčiau paprašyti, kad žiūrovai elgtųsi apdairiai, pasirinktų saugų atstumą, rūpintųsi ne tik savimi, bet ir kitais. Praktika anuliuoti etapą, kai iškyla abejonių dėl žiūrovų saugumo, galioja visuose WRC etapuose“, – kalbėjo A. Poteliūnas.

Ralio gerbėjai Druskininkuose įrengtoje serviso zonoje galės apžiūrėti ralio automobilius, mechanikų darbą ir komandų pasiruošimą greičio ruožams.

Noras išmėginti save su geriausiais

„Visus gerbėjus noriu paraginti į trasas atvykti anksčiau, nes eismas greičio ruožuose bus uždaromas 8 valandą ryto, todėl pasistenkite geriausias vietas užsiimti prieš kelias valandas. Žmonių patogumui, įsigytas bilietas galios abiems greičio ruožams, o Lenkijoje pirkti ralio pasai galios ir mūsų šalyje, todėl be jokių problemų galėsite stebėti visą ralį“, – užtikrino A. Poteliūnas.

WRC atstovo Lietuvoje Ramūno Fetingio moderuotame renginyje dalyvavo ir visų trijų ralyje startuosiančių lietuviškų ekipažų nariai: pilotas Vytautas Švedas, su Dainiumi Matijošaičiu važiuojantis Mindaugas Čepulis ir Jono Pipiro šturmanas Ramūnas Babachinas. Šturmanai vieningai teigė, jog abiejų, pirmą kartą Pasaulio ralio čempionate startuosiančių ekipažų, tikslas – sėkmingai kirsti finišo liniją ir džiaugėsi turintys galimybę dalyvauti tokiame renginyje.

„Tikimės įveikti visą distanciją ir sėkmingai pasiekti finišą, kitų didelių tikslų sau nekeliame. Tiesiog norime ir bandysime įveikti tris kartus nei įprasta Pabaltijo ralio etapams ilgesnį ruožą, tai bus beveik pusė Lietuvos čempionato nuvažiuota per vieną savaitgalį“, – ekipažo planais dalinosi Mindaugas Čepulis.

„Pirmiausia mūsų tikslas – dalyvauti ir užbaigti ralį, nesulaužyti automobilio ir pabandyti pakonkuruoti su geriausiais lenktynininkais. Bandysime sudaryti konkurenciją, o kaip gausis – matysim. Sudėtingiausia bus antrą kartą važiuoti tais pačiais greičio ruožais, kuriuose gruntas jau bus minkštas, juose stengsimės saugoti automobilį. Džiaugiamės, kad jau turime važiavimo panašiomis sąlygomis patirties“, – sakė dviem ratais varomo automobilio šturmanas R. Babachinas.

Tuo tarpu Vytauto Švedo ekipažas, jau ne kartą varžęsis WRC trasose, gali įvertinti savo galimybes ir yra pasiryžęs aplenkti ne vieną iš daugiau nei 70 ralio dalyvių.

„Džiaugiuosi turėdamas galimybę tokiame dideliame renginyje atstovauti Lietuvai. Važiuodamas prieš penkerius metus net neįsivaizdavau, jog kada nors WRC atvažiuos į Lietuvą. Mūsų tikslas – parodyti savo šalies ir kaimyninių valstybių fanams, visiems besidomintiems, kad mes galime būti greiti, konkuruoti su kitais pasaulio čempionato dalyviais. Žinodamas greičio ruožų specifiką galiu pasakyti, jog sąlygos nebus lengvos. Kitaip, nei visi tikisi, trasos mums nėra pažįstamos, žinome tik apie 10 – 15 km. Manau, kad potencialo turime pakankamai daug, stengsimės išnaudoti visas technines automobilio galimybes, tačiau konkuruoti su 10 kartų brangesniais, dinamiškesniais, lengvesniais WRC automobiliais bus sudėtinga“, – pasakojo V. Švedas.

Lietuvoje geriausi pasaulio ralio meistrai skries birželio 27 dieną Druskininkų apylinkėse. Bilietus į renginį galima įsigyti www.bilietai.lt  arba BILIETAI LT kasose.

Ir nepamirškite – saugumas prasideda nuo Jūsų!

«

»

Kiti pranešimai

2014-09-05

„Rally Classic“ sugrįžta į Druskininkų miesto gatves

Kaip ir kiekvienais metais, spalio 3-4 dienomis, Lietuvos nacionalinį ralio čempionatą ir Baltarusijos ... Skaityti daugiau →

2014-10-31

G. Kaminskas: Kiekvienas ralio sezonas – vis geresnis

Pasibaigus visiems Lietuvos ralio čempionato etapams, sezoną apibendrina ir svarbiausius akcentus sudėlioja ... Skaityti daugiau →

2013-09-26

Lietuvos ralio sezoną vainikuos „Rally Classic” Druskininkai 2013

Spalio 4-5 dienomis Druskininkai kviečia automobilių sporto gerbėjus į finalinį Lietuvos ralio čempionato ... Skaityti daugiau →

2011-03-09

Žingsnis Baltarusijos link

Lietuvoje viena iš didžiausių vandentvarkos objektų statybos, šilumos tiekimo veiklą vykdančių ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×