arrow-up.svg moon.svg

Prieššventiniu laikotarpiu siuntų kiekis išauga iki 30 proc.

Likus vos keletui savaičių iki Kalėdų bei Naujųjų metų šventinis bumas jaučiamas ne tik perpildytuose prekybos centruose, bet ir internetinių siuntų platformose. Nusiųsti dovanas užsienyje gyvenantiems artimiesiems dar ne vėlu, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

Siuntos pristatymo datą gali pakoreguoti oro sąlygos

Šventiniu laikotarpiu norisi nustebinti ne tik šalia esančius artimuosius, bet ir tuos, kurie gyvena kituose pasaulio kampeliuose. Tačiau daugelis dovanos pirkimą, o tada siuntos pakavimą bei siuntimą pasilieka paskutinei minutei.

Pasak siuntų siuntimo ekspertų, prieššventiniu laikotarpiu siuntų kiekis išauga iki 30 proc., tad pagrindinis dalykas, kurį reikėtų atidžiai planuotis – laikas. Vienos iš didžiausių siuntų siuntimo platformų Lietuvoje „Siusk pigiau“ vadovas M. Šilkūnas teigia, kad net ir likus kelioms dienoms iki Kalėdų galima spėti nusiųsti siuntą į užsienį, tik reikia pasirinkti tinkamą paslaugos pristatymo tipą.

„Siuntėjas turi du paslaugos tipų pasirinkimus: skubus (express) arba įprastas (economy) pristatymas. Skubus pristatymas užtrunka 1-3 d. d., o įprastos 3-5 d. d. Naudojantis bet kuriuo paslaugų tipu derėtų nepamiršti to, kad šaltuoju metų laiku dažnai keičiasi oro sąlygos, kurios gali tapti trikdžiu gabenant siuntinius į užsienį. Tam, kad nenumatytas vėlavimas nesukeltų didelių nesklandumų – viskuo reikėtų pasirūpinti anksčiau“, – pasakoja M. Šilkūnas.

Daugiau nei 70 proc. siuntų lietuviai siunčia į Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Lenkiją, Prancūziją, Italiją ir Olandiją. Taip pat nemažas siuntų skaičius keliauja į JAV.

Šventinės dovanų pakuotės – netinkamos siuntimui

Pasitaiko tokių atvejų, kuomet žmonės bando siųsti daiktus įtrauktus į draudžiamųjų sąrašą, kuriame: akumuliatoriai, nafta, nelegalios medžiagos, įvairūs chemikalai, receptiniai vaistai, tam tikri augalai, gyvūnai.

Pasak M. Šilkūno, draudžiamus daiktus siunčiantys žmonės rizikuoja, kad jų siunta bus sulaikyta muitinės arba sunaikinta.

„Siuntų sulaikymo ar sunaikinimo atvejai nėra dažni, tačiau visuomet yra rizika. Viena iš labiausiai įsiminusių istorijų buvo tada, kai vienas lietuvis ginklų kolekcionierius, naudodamasis express paslauga (kuri yra siunčiama oro paštu), iš Lietuvos į Europos Sąjungos šalis bandė išsiųsti antikvarinį ginklą. Juos siųsti nėra draudžiama, tačiau reikia turėti specialius leidimus ir dokumentus, kurių kolekcionierius nepateikė. Oro uoste skenuojant siuntą kilo nemaža sumaištis ne tik dėl aptikto ginklo, bet ir dėl to, kad jo viduje buvo senovinė kulka. Situaciją išsiaiškinti galiausiai pavyko, tačiau rūpesčių buvo tiek siuntėjui, tiek į oro uostą suskubusioms specialiosioms tarnyboms“ , – pasakoja M. Šilkūnas.

Dar vienas itin svarbus siuntos akcentas – įpakavimas. Nors šventinės dovanų pakuotės atrodo patraukliai, tačiau dauguma jų – netinkamas siuntimui dėl nepatvarumo, lengvo plyšimo. Siuntų brokeriai bet kokį siunčiamą daiktą, priklausomai nuo jo dydžio, rekomenduoja supakuoti į atitinkamą dėžę, voką ar voką su burbuline plėvele. Patvari pakuotė garantuoja, kad siunta nebus apgadinta ir artimuosius prieššventiniu laikotarpiu pasieks sėkmingai.

Kurjeriai – saugumą užtikrinanti grandis

Prieššventiniu laikotarpiu, padidėjus siuntų kiekiui, labai svarbu užtikrinti ir jų saugumą. Vienas esminių, tai garantuojančių būdų – kurjerių paslaugos.

Kurjerių paslaugas siūlančios internetinės platformos „Siusk pigiau“ vadovas teigia, kad visos siunčiamos siuntos yra nemokamai apdraudžiamos iki 60€ sumos. Taip pat siuntėjams yra suteikiama galimybė papildomai apdrausti siuntą tokia suma, kuri atitinka jos vertę.

Kurjerių tikslas – užtikrinti, kad kiekviena siunta gavėją pasiektų laiku ir kokybiškai, tad dėl bet kokio nenumatyto pasikeitimo siuntėjas nuolat informuojamas. Įvykus trukdžiams dėl kurių siuntos pristatymas neįvykdomas, klientas iškart apie tai sužino, o susidariusią situaciją imama spręsti darant pakartotinį siuntimą.

Apie kompaniją

Siuskpigiau.lt – viena iš didžiausių internetinių siuntų siuntimo platformų, kurioje paprastai ir greitai rasite optimalų kainos pasiūlymą. Siuskpigiau.lt bendradarbiauja su didžiausiomis tarptautinėmis kurjerių kompanijomis, todėl siuntos visada pristatomos greitai, patikimai ir į bet kurį pasaulio kampelį. Siųsk pigiau – naujos galimybės Jūsų siuntai.

«

»

Kiti pranešimai

2015-11-20

Startuoja visų kurjerių siuntų paieškos sistema

UAB „Technologijų era“, pirmoji Letuvoje sukūrusi siuntų siuntimo platformą internete, žengia ... Skaityti daugiau →

2011-04-22

Prieš ilgąjį savaitgalį gyventojai perspėjami apie bundančius kenkėjus

Kenkėjų kontrolės ekspertai gyventojus perspėja apie pavasarį bundančius kenkėjus. Prognozuojamas ... Skaityti daugiau →

2016-04-26

„Moterų ralis“ laužo stereotipus

Peržvelgus lenktynių dalyvių sąrašus, reklamas ar kino filmus, galima susidaryti vaizdinį, kad ... Skaityti daugiau →

2014-07-08

Moteris – visa kurianti jėga

Kiekviena moteris kasdien atlieka daugybę socialinių vaidmenų: mama, draugė, žmona, bendradarbė ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×