arrow-up.svg moon.svg

Raudonės pilyje – netradicinis žvilgsnis į Senosios Lietuvos istoriją

Rugsėjo 22 dieną, pirmadienį, 17.00 val. vienoje gražiausių Panemunės vietų Raudonės pilyje duris atveria lietuviško komikso istorine tematika vizualizacijų paroda „Leičiai“. Po Lietuvą keliaujanti paroda siekia Senosios Lietuvos istoriją pristatyti nauju – komikso žanru.

Parodos lankytojai galės išvysti 15 plakatų – vizualizacijų, kuriuose vaizduojami kariai – leičiai, atskleidžiamos eskizų ir detalių variacijos, bandant sukurti kuo autentiškesnį kiekvieno herojaus portretą. Tokiu būdu ekspozicija supažindina su retai matoma, tačiau viena svarbiausių – iliustracine kūrybos puse. Negana to, iliustracijose didelis dėmesys skirtas detalėms, todėl apsilankiusieji galės savo akimis išvysti, kaip iš tikrųjų atrodė populiariuose šaltiniuose neretai klaidingai vaizduojami, Senosios Lietuvos gyventojai.

„Leičių“ tikslas – naudojantis lietuvybės pagrindais, priminti ir atgaivinti garbingą, didžią Senosios Lietuvos praeitį, parodyti kokie nuožmūs ir drąsūs buvo retai istoriniuose šaltiniuose minimi valdovo kariai – leičiai. Intensyviai gimstančiam kūriniui savitumo prideda ir originalus formatas, pasirinktas dėl ypatingos komiksų specifikos – galimybės vaizdais išreikšti detales ir emocijas. Parodai pasirinkome Raudonės pilį, nes joje itin jaučiamas didingumas ir ryšys su gamta – tokia buvo ir Senojo Lietuvos krašto istorija“, – pasakoja iliustratorius Tomas Mitkus.

Tomas Mitkus rūpinasi komikso vizualizacija. Jis – MB „Studio Mitkus“, steigėjas ir vyr. dailininkas, save apibūdinantis, kaip VGTU dėstytoją dienomis ir konceptualaus dizaino, grafikos bei animacijos kūrėją naktimis. Iliustratorius komiksais susidomėjo dirbdamas Jungtinėse Amerikos valstijose.

Projekte didelis dėmesys skiriamas autentiškų XIII a. Senosios Lietuvos aplinkos ir detalių atkūrimui. Tai užtikrina karo istorikas Karolis Zikaras.

„Kurdami „Leičius“ kruopščiai patikriname kiekvieną detalę – nuo karių barzdos ilgio iki medžiagos, iš kurios būdavo siuvami jų rūbai. Scenarijaus autorius K. Zikaras stengiasi leidinyje sutalpinti kiek įmanoma daugiau istoriškai patikrintų faktų, kurie, žada netikėtus ir įdomius herojų nuotykius“, – sako projekto koordinatorė, integruotos komunikacijos agentūros „Visetas“ projektų vadovė Iveta Galdauskaitė.

Raudonės pilis – jau antrasis komikso „Leičiai“ personažų vizualizacijų ir konceptualių dizainų parodos ekspozicijos centras. Parodą, pradėtą eksponuoti „Kauno Hanza dienos 2014“ metu,  aplankė per 500 lankytojų neabejingų naujosioms meno formoms ir Lietuvos istorijai.

Parodą rugsėjo 22 – spalio 22 dienomis galės pamatyti visi Raudonės pilies lankytojai.

Komiksų serijos „Leičiai“ įgyvendinimą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Parodos organizatorius – integruotos komunikacijos agentūra „Visetas“.

«

»

Kiti pranešimai

2010-01-15

Įmonių grupė „Elsis“ bendradarbiaus su integruotos komunikacijos bendrove „Visetas“

Penkių įmonių, savo veiklas vystančių informacinių technologijų ir telekomunikacijų (ITT) bei elektroninių inžinerinių sistemų srityse, grupė… Plačiau
2012-03-07

Tyrimas: privalomą kenkėjų kontrolės paslaugų pirkimą keičia sąmoningas įmonių apsisprendimas

Maisto produktų gamyba ir perdirbimas – viena konkurencingiausių pramonės šakų, kurioje būtina užtikrinti griežčiausius kokybės ir… Plačiau
2010-05-24

Greitųjų vartojimo kreditų asociacija keičia vardą

Trumpalaikes paskolas SMS, telefonu ir internetu teikiančias bendroves vienijanti Greitųjų vartojimo kreditų asociacija (GVKA) keičia pavadinimą…. Plačiau
2011-01-27

Krizė?..

„Vyriausybė žada griežtinti krizės planą“, „Kas žingsnis – artėjančios krizės ženklai“, „Nedarbas sparčiai didėja“, „Lietuvoje bankrotų… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×