arrow-up.svg moon.svg

Alternatyva – augalinės kilmės riebalų rūgštys

Riebalų rūgštys Omega organizme negaminamos. Paplitusi nuomonė, jog jos dažniausiai gaunamos valgant žuvį. Tačiau pastaruoju metu pasirodo vis daugiau publikacijų apie tai, kad kai kurios žuvys yra pavojingos žmogaus sveikatai, kadangi dalis jų gali būti užterštos bifenilais, dioksinais, gyvsidabriu, organiniais poliutantais. Kaip gauti pakankamą kiekį riebalų rūgščių nerizikuojant sveikata? Medikai siūlo alternatyvą – augalinės kilmės riebalų rūgštis.

Kaip tvirtina neurologai, žmogaus smegenis sudaro net du trečdaliai riebalų. Jie itin svarbi nervų sistemos ląstelių membranos sudedamoji dalis. Tad smegenų ląstelių būklė priklauso nuo riebalų rūgščių. Omega 3, neretas mokslininkas pabrėžtų, reikalinga gerinti atmintį, apsaugoti širdį, mažinti cholesterolį kraujyje. Omega 6 reikalinga smegenų vystymuisi, širdies darbo gerinimui.

Valgant žuvį gaunamas nepakankamas kiekis riebalų rūgščių Omega. Medikai rekomenduoja į savo mitybą nepamiršti įtraukti ir riebalų rūgštis Omega 7 ir Omega 9, kurios reikalingos gerinti nervų sistemos darbą, stiprinti kraujotaką, imunitetą. Be to, šios rūgštys saugo ląstelių sieneles nuo žalingo UV spindulių poveikio, užtikrina odos ir gleivinių elastingumą, stangrumą. Iš riebios žuvies kūno ar kepenų išskirtuose riebaluose visų reikalingų riebalų rūgščių dažniausiai nerasime.

Augalinės kilmės rūgštys yra išgaunamos iš natūralių šaltinių – augalų, taip užtikrinant, kad į organizmą nepaklius kenksmingų medžiagų. Tokį produktą gali vartoti visa šeima: tiek besilaukianti ar maitinanti mama, tiek jos kūdikis. Be to, iš augalų išspaustos rūgštys tinkamos vartoti ir vegetarams.

«

»

Kiti pranešimai

2015-09-11

YouTube siūlo atskleisti duomenis apie reklamų pasiekiamumą jų užsakovams.

YouTube ruošiasi įdiegti naujovę, kuri leis kompanijoms pačioms nustatyti, kokiomis proporcijomis ... Read more →
2014-08-28

V. Dailidė: Slalomą turi „praeiti“ kiekvienas lenktynininkas

Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos kitų sporto šakų (slalomo ir greituminio slalomo) komiteto ... Read more →
2016-10-03

Vytautas Švedas: „Čempionate kiekvienas spręs savo užduotis“

Iki Lietuvos ralio čempionato VII etapo „Rally Classic“, kuris vyks spalio 14-15 dienomis, Druskininkų-Lazdijų ... Read more →
2010-12-14

Šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcija – mažesnės išlaidos, kokybiškesnės gyvenimo sąlygos

Savivaldybės, siekdamos rūpintis gyventojų gerove, gerinti jų gyvenimo kokybę, inicijuoja šilumos ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×