arrow-up.svg moon.svg

Alternatyva – augalinės kilmės riebalų rūgštys

Riebalų rūgštys Omega organizme negaminamos. Paplitusi nuomonė, jog jos dažniausiai gaunamos valgant žuvį. Tačiau pastaruoju metu pasirodo vis daugiau publikacijų apie tai, kad kai kurios žuvys yra pavojingos žmogaus sveikatai, kadangi dalis jų gali būti užterštos bifenilais, dioksinais, gyvsidabriu, organiniais poliutantais. Kaip gauti pakankamą kiekį riebalų rūgščių nerizikuojant sveikata? Medikai siūlo alternatyvą – augalinės kilmės riebalų rūgštis.

Kaip tvirtina neurologai, žmogaus smegenis sudaro net du trečdaliai riebalų. Jie itin svarbi nervų sistemos ląstelių membranos sudedamoji dalis. Tad smegenų ląstelių būklė priklauso nuo riebalų rūgščių. Omega 3, neretas mokslininkas pabrėžtų, reikalinga gerinti atmintį, apsaugoti širdį, mažinti cholesterolį kraujyje. Omega 6 reikalinga smegenų vystymuisi, širdies darbo gerinimui.

Valgant žuvį gaunamas nepakankamas kiekis riebalų rūgščių Omega. Medikai rekomenduoja į savo mitybą nepamiršti įtraukti ir riebalų rūgštis Omega 7 ir Omega 9, kurios reikalingos gerinti nervų sistemos darbą, stiprinti kraujotaką, imunitetą. Be to, šios rūgštys saugo ląstelių sieneles nuo žalingo UV spindulių poveikio, užtikrina odos ir gleivinių elastingumą, stangrumą. Iš riebios žuvies kūno ar kepenų išskirtuose riebaluose visų reikalingų riebalų rūgščių dažniausiai nerasime.

Augalinės kilmės rūgštys yra išgaunamos iš natūralių šaltinių – augalų, taip užtikrinant, kad į organizmą nepaklius kenksmingų medžiagų. Tokį produktą gali vartoti visa šeima: tiek besilaukianti ar maitinanti mama, tiek jos kūdikis. Be to, iš augalų išspaustos rūgštys tinkamos vartoti ir vegetarams.

«

»

Kiti pranešimai

2010-02-04

Ir lietuviai pamėgo skolintis be palūkanų

Kaimyninėse šalyse sėkmingai įgyvendinus akcijas „Pirma paskola nemokamai“ ir pasiūlius ją Lietuvos gyventojams sulauktas toks didelis… Plačiau
2010-02-01

Greitųjų vartojimo kreditų pradelstų įsiskolinimų skaičius nesudaro net procento gyventojų įsiskolinimų

Greitųjų vartojimo kreditų asociacijos (GVKA) pateikti statistiniai duomenys rodo, jog GVKA narių išduoti pradelsti greitųjų vartojimo… Plačiau
2013-06-10

4 patarimai jaunam marketingo specialistui

Marketingas – tai nuolatinių pokyčių sfera, kurioje viskas yra labai laikina. Tačiau vienas iš didžiausių jos… Plačiau
2014-07-01

Spaudos konferencija: praėjo Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas Lietuvoje

Liepos 2 d. 11 val. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) ir VšĮ „Pasaulio ralio čempionato organizatorius… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×