arrow-up.svg moon.svg

Pilvo skausmai gali pranešti apie sunkesnius sveikatos sutrikimus

Netikėtai pajutę pilvo skausmus, dažniausiai juos paaiškiname laikinu virškinimo sutrikimu. Tačiau priepuoliniai dešinės pilvo pusės skausmai gali pranešti apie sunkesnes ligas. Viena iš jų – Krono liga.

Liga neaplenkia ir vaikų

Žarnyno ligas dažniausiai sukelia aplinkos alergizacija, pernelyg aktyvus gyvenimo būdas, subalansuotą mitybą pakeičiantis greitas maistas, prisotintas konservantų, ir kiti sveikatai žalingi įpročiai. Jei taip ir toliau nekreipsime dėmesio į žalingus aplinkos veiksnius, netrukus galime išgirsti apie mums diagnozuotą Krono ligą. Deja, prognozuojama, kad šios ligos artimiausiu metu Lietuvoje, kaip ir kitose išsivysčiusio pasaulio šalyse, daugės.

Didelis nuovargis, emocinis stresas, infekcinės ligos, nesubalansuotos dietos, antibiotikų vartojimas – ne tik suaugusių, bet ir vaikų palydovai. Krono liga vidutiniškai nustatoma 11,8 metų vaikams. Progresuojančios uždegiminės žarnyno ligos kelia nerimą medikams. Šie susirgimai jaunus žmones gali paversti neįgaliais.

Ligoniai patiria psichologinį diskomfortą

Dažniausiai Krono liga prasideda iš lėto. Uždegimas gali atsirasti bet kurioje žarnyno vietoje. Sergančiųjų šia liga organizmas nebeatpažįsta savo paties bakterijų ir ima save žaloti. Pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas, svorio mažėjimas – vieni iš Krono ligos simptomų. Jų pašalinimas gali trukti ne vieną mėnesį. Daugeliui sergančiųjų skiriami vaistai, subalansuota mityba, nuolatinis stebėjimas. Kartais prireikia ir chirurginio gydymo. Medikai neslepia, jog ligonis patiria didelį psichologinį nepatogumą, tad labai svarbu jam užtikrinti bent jau komfortišką aplinką. Tvarkinga palata, būtinas inventorius padeda ligoniams sveikti, mažina įtampą, sklaido slegiančią ligoninės atmosferą.

Atkreipdama dėmesį į sparčiai besivystančią problemą, augantį vaikų, sergančių virškinimo sistemos ligomis, skaičių, „Druskininkų Rasa” dar prieš Kalėdas ėmėsi inicijuoti akciją „Geriems darbams reikia nedaug”. Akcijos metu nuo kiekvieno bet kurios rūšies natūralaus mineralinio vandens „Rasa Premium” buteliuko skiriami 0,03 Lt Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Vaikų gastroenterologijos skyriaus palatos remontui.

Daugiau informacijos apie akciją „Geriems darbams reikia nedaug” ir palatos remontui kaupiamų lėšų skaičiuoklę galite rasti www.rasa.lt. Šiuo metu jau parduota daugiau nei 680 tūkst. buteliukų.

«

»

Kiti pranešimai

2010-11-03

„Druskininkų Rasa” stiprina poziciją rinkoje

Pirmus tris šių metų ketvirčius mineralinio vandens ir gaiviųjų gėrimų gamintoją ir prekybininkę ... Skaityti daugiau →

2015-09-11

YouTube siūlo atskleisti duomenis apie reklamų pasiekiamumą jų užsakovams.

YouTube ruošiasi įdiegti naujovę, kuri leis kompanijoms pačioms nustatyti, kokiomis proporcijomis ... Skaityti daugiau →

2012-06-04

Vaiko apetitas – mįslė tėvams

Nedaugelis jaunų tėvelių galėtų pasigirti, kad neturi problemų su mažylio apetitu. Vaiko apetitas ... Skaityti daugiau →

2011-05-20

Uodų sezonas – atidarytas!

Šiltas saulėtas vakaras, pavasariu kvepianti gamta ir… ramią atmosferą sklaidantis zvimbesys ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×