arrow-up.svg moon.svg

Automobilių sporto populiarumas ir toliau auga

2014 metai buvo istoriniai Lietuvos automobilių sportui: Druskininkuose galėjome stebėti Pasaulio ralio čempionato etapą, dar ryškiau sužibo Dominyko Butvilo žvaigždė, nuo jo neatsiliko ir kiti garsūs Lietuvos lenktynininkai. Visi šie pasiekimai lėmė, kad automobilių sportas dar šiek tiek padidino savo gerbėjų gretas ir dabar tik 1% atsilieka nuo futbolo.

 Remiantis 2014 metų lapkričio mėnesį Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) užsakyta ir „Spinter” atlikta sociologine visuomenės nuomonės apklausa, automobilių sporto populiarumas ūgtelėjo iki 16%  (2013 m. – 15%) ir tik 1% atsilieka nuo antroje pozicijoje esančio futbolo (17%). Populiariausia sporto šaka išlieka krepšinis – 55%. Susidomėjimas kitomis sporto šakomis neviršija 10 proc.

Populiariausia automobilių sporto šaka išlieka ralis (25%), nors jo populiarumas, lyginant su 2013 metais, sumažėjo 1%. Antroje pozicijoje, 2% padidinusios populiarumą, žengia visureigių bekelės varžybos (10% respondentų), trečioje – automobilių krosas (9%).

Pasak LASF prezidento Gintaro Furmanavičiaus, šis augimas yra visos automobilių sporto bendruomenės ir federacijos sunkaus darbo įvertinimas.

„Džiaugiuosi, kad automobilių sporto populiarumas kasmet auga. Mes vis dar esame trečioje pozicijoje, tačiau tik 1% atsiliekame nuo futbolo. Manau, kad tai puikus rezultatas. Tikiuosi, kad ateinančiais metais žengsime dar vieną žingsnį aukštyn, o varžybose turėsime dar daugiau žiūrovų ir dalyvių“, – džiaugiasi LASF prezidentas.

Automobilių sporto renginiuose lankosi 28 proc. respondentų: 2 proc. lankosi bent kartą per tris mėnesius, 5 proc. – maždaug kartą per pusmetį, 6 proc. – kartą metuose, dar 15 proc. – rečiau nei kartą per metus.

Lietuvos automobilių sporto federacijos veiklos vertinimas, lyginant su 2013 m. duomenimis, šiek tiek pagerėjo – pozityviai vertinančių LASF dalis padidėjo nuo 13 proc. iki 17 proc.

«

»

Kiti pranešimai

2013-05-23

Studentai naudos naują hidrologinę ir meteorologinę įrangą

Nauja Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros įsigyta įranga leis atlikti tikslesnius ... Read more →

2013-08-01

Pajūryje auga nekilnojamojo turto paklausa

Įsibėgėjus vasarai ir vis daugiau žmonių plūstant prie jūros, nekilnojamojo turto ekspertai teigia, ... Read more →

2014-12-04

El. žaidimai – naujas būdas mokytis kalbas?

Ką tik Europoje startavęs naujas interaktyvus kalbų projektas „Lingvo.info“, prie kurio dirba ... Read more →

2016-07-29

„FIA European Rally Trophy“ jau Lietuvoje

„FIA European Rally Trophy“ (FIA ERT) – Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) inicijuota ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×