arrow-up.svg moon.svg

Elektros rinkos išbandymai įmonėms

Dar 2010 metais pradėta liberalizuoti Lietuvos elektros rinka sparčiai žengia į priekį. 2013 sausio 1 dieną visi juridiniai asmenys privalės pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. 

2013 metų sausį prasidės vienas didžiausių Lietuvos laisvosios elektros rinkos liberalizavimo etapų. Šio etapo metu nepriklausomus elektros energijos tiekėjus privalės pasirinkti visi juridiniai asmenys, kurių yra virš 40 tūkstančių. Įmonės ir organizacijos, nepasirinkusios nepriklausomo elektros tiekėjo, ją pirks iš AB „Lesto“, bet jau ne kaip iš visuomeninio, o garantinio tiekėjo.

Nuo 2010 m. Lietuvoje veikia laisva elektros energijos rinka paremta Skandinavijos šalių elektros energijos biržos „Nord Pool Spot“ modeliu, kurioje vykdoma didmeninė ir mažmeninė prekyba elektros energija, o kaina formuojasi kiekviena valandą, priklausomai nuo pateiktų paskyrų elektros energijos pardavimui ir pirkimui.

Pasak UAB „Energijos kodas“ elektros pardavimų projektų vadovė Justės Žegužauskaitės, elektros rinkos liberalizavimas ir dalyvavimas elektros biržose leidžia mažinti elektros kainas ir neleisti jomis spekuliuoti pavienėms įmonėms.

„Baltpool“ ir šiaurės elektros biržos leidžia pateikti konkurencingas kainas mūsų klientams. Pavyzdžiui, jeigu per mėnesį suvartojate 5000 kWh, tai vien dėl nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo vartotojo sąskaita už elektrą sumažės apie 170 Lt per mėnesį, arba – 2040Lt per metus“, – teigia J. Žegužauskaitė.

Lyginant praėjusius elektros rinkos liberalizavimo etapus ir 2011 metus su 2010 metais, remiantis Valstybine kainų kontrolės ir energetikos komisija, elektros biržoje registruotų dalyvių skaičius išaugo 23,1 proc., nuo 24 iki 32. Aktyvių biržos dalyvių skaičius augo ketvirtadaliu, nuo 20 iki 25.

2011 m., palyginti su 2010 m., į vidutinės įtampos tinklus buvo gautas 0,9 proc. didesnis elektros energijos kiekis (8,56 TWh): paskirstytos elektros energijos kiekis augo 1,1 proc.

„Augantis elektros tiekėjų skaičius ir didėjantis elektros energijos poreikis skatina didesnę konkurenciją, dėl kurios laimi vartotojai. Pasirinkę nepriklausomą elektros energijos tiekėją, vartotojai gali tikėtis 2 – 4 centais pigesnės elektros energijos visą sutarties laikotarpį, kas leis nesijaudinti dėl rinkoje vykstančių elektros kainų svyravimų, bei gauti kokybišką aptarnavimą“, – sako elektros energijos specialistė J. Žegužauskaitė.

Nuo 2015 metų prasidės paskutinis elektros rinkos liberalizavimo etapas, kuriuo metu nepriklausomus elektros energijos tiekėjus privalės pasirinkti visi buitiniai vartotojai.

«

»

Kiti pranešimai

2012-01-23

Naujausias „Nokia“ NFC telefonų galimybes ketinama testuoti Lietuvoje

UAB „E-verslo klasteris“, vienijantis informacinių technologijų įmones bei mokslo įstaigas, bendradarbiaujančias pažangių daugiafunkcinių e. paslaugų sistemų… Plačiau
2010-07-15

Socialinė atsakomybė — tai savanoriška, o ne įstatymų nustatyta veikla

Nesunku nuspėti, kad didelė dalis krizės paveiktų kompanijų vis mažiau lėšų skiria labdarai ir paramai. Tad… Plačiau
2011-12-02

Blusų kelias į mūsų namus – faktai ir mitai

Dar Biblijoje minimi ir nuo neatmenamų laikų žmogaus gyvenimą lydintys kraujasiurbiai – blusos, kurių pasaulyje žinoma… Plačiau
2011-09-05

Darželiuose krebžda virusai?

Roto virusas, gripas, angina, varvanti nosis, kosulys – tai problemos, su kuriomis neretai susiduria į darželį… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×