arrow-up.svg moon.svg

„Elsis“ stato išmanųjį biurą Kaune

Įmonių grupė „Elsis“, žymėdama sėkmingą veiklos etapą plečiasi ir šiais metais atidarys savo pačių pastatytą ir įrengtą išmanų biuro pastatą, kuriame įsikurs „Elsis“ įmonių grupės darbuotojai.

Rinkoje tinkamų patalpų nerado

Greta IT sprendimų bei karinės paskirties projektų viena iš svarbių „Elsis“ įmonių grupės veiklos sričių — išmanios pastatų valdymo sistemos bei plėtojama veikla pastatų renovacijos sferoje. Tad nestebina tai, jog kompanija pati ėmėsi savo naujo biuro statybos Kaune.

Pasak UAB „Elsis“ generalinio direktoriaus Arūno Gedvilos, nuolat augant darbuotojų skaičiui ir siekiant gerinti darbuotojų darbo sąlygas, nuspręsta „Elsis TS“, „Elsis IS“, „Elsis PRO“ ir „Staprova“ darbuotojus perkeltį į naują ir modernų biurą.

„Prieš priimdami sprendimą, svarstėme 2 alternatyvas: pastatą nuomoti arba statyti patiems. Iš pirmo žvilgsnio, statyti patiems neatrodo racionalus pasirinkimas: šiuo metu rinkoje biuro patalpų pasiūla didelė, „Elsis“ biuro patalpų nuomoje nesispecializuoja, tad, atrodytų, rizikuoja „išsibarstyti“ tarp daugybės skirtingų veiklų.

Vis dėlto, pasirinkimą pastatą statyti patiems lėmė kelios priežastys — „Elsis“ grupės veiklos plečiasi, daugėja grupei priklausančių įmonių ir darbuotojų, auga poreikis šiuolaikiškoms, kokybiškoms biuro ir gamybos paskirties patalpoms. Mūsų įmonių vystomos veiklos — specifinės, reikalaujančios patalpų, kurių rinkoje rasti sunku, joms taikomi ir specialūs saugumo reikalavimai. Taip pat patys geriausiai žinome mūsų įmonėse nusistovėjusias darbo ir poilsio organizavimo tradicijas, reikalavimus darbo vietoms.

Svarus argumentas buvo dar ir tas, kad įmonė turėjo laisvą žemės sklypą šalia prieš daugiau nei dešimtmetį statyto gamybinio pastato Kaune“, — pasakoja A. Gedvila.

Diegs ir savo sukurtus „Protingo namo“ sprendimus

Grupės vadovo teigimu, pastate bus įdiegti visi pagrindiniai išmanūs ir racionalūs, tiek kuriant darbo sąlygas, tiek eksploatuojant pastatą, sprendimai.

„Tai bus tarsi mūsų gyvas darbo pavyzdys, kai klientas atvykęs galės susipažinti, kaip veikia „išmanūs namai“. Vis dėlto, noriu akcentuoti ne tik išmanumą, bet ir efektyvumą, t.y. racionalų investavimą, siekiant sukurti patogias darbuotojams, atitinkančias šiuolaikiškus reikalavimus, darbo sąlygas. Norime, kad mūsų pastatas būtų modernus, ekologiškas ir energetiškai bei eksploatacijos prasme efektyvus“, – sako A. Gedvila.

Kaip pažymėjo įmonių grupės vadovas, racionalumas buvo vienas iš svarbių kriterijų projektuojant pastatą. Stengtasi įdiegti sprendimus, kurie suteikia patogumo, bet ir yra nuolat naudojami, ir atsisakyti tokių, kuriuos „būtų gerai turėti“, bet nėra šį poreikį pagrindžiančių argumentų.

„Stengėmės įgyvendinti skandinavišką požiūrį — paprastai, bet funkcionaliai ir patogiai. Tai — nelengvas uždavinys, kai reikia suderinti kelias tarpusavyje prieštaraujančias sąlygas. Vis dėlto, pagrindinius sprendimus galėčiau reziumuoti taip: šildymo sistema įrengta kombinuota — grindinis ir radiatorinis šildymas, o šilumos šaltinis — dujų kondensacinis–kaskadinis katilas. Temperatūra kiekvienoje patalpoje reguliuojama atskirai. Vėdinimo sistema — rekuperacinė su galimybe reguliuoti paduodamo oro temperatūrą. Apšvietimui pasirinkti LED šviestuvai, o jų išdėstymas priderintas prie darbo vietų naudojant kompiuterinę simuliaciją.

Šie techniniai sprendimai kartu su pastato konstrukciniais sprendimais bei panaudotomis statybinėmis medžiagomis leis pasiekti pastato energetinį efektyvumą iki A+ energetinio efektyvumo klasės, o tai reiškia apie 20%-30% mažesnes energetines sąnaudas eksploatuojant pastatą, lyginant su įprastine C ar B klase,“ — būsimo pastato sprendimus vardina A. Gedvila.

3 aukštų biuras — Kaune

Naujas UAB „Elsis“ trijų aukštų pastatas bus atidarytas Kaune, Taikos pr. 106B ir užims daugiau nei 2090 kv. metrų plotą. Projekto autorius — architektas Romas Noreikis. Su šiuo architektu įmonių grupė bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Prieš daugiau nei 15 metų jis projektavo UAB „Elsis“ biuro pastatą Vilniuje, Baltupio gatvėje.

Statytojas yra viena iš „Elsis“ grupės įmonių — UAB „Elsis IS“.

Moderniame pastate, kuris atliks tiek administracines, tiek ir gamybines funkcijas, bus sukurta 100 darbo vietų.

Pirmame pastato aukšte įsikurs UAB „Elsis TS“, UAB „Elsis IS“ ir UAB „Staprova“ techniniai darbuotojai. Taip pat bus įrengtos administracinės, sandėliavimo ir gamybinės patalpos, dušai, darbo drabužių skalbimo – džiovinimo patalpa.

Antrame aukšte greta „Elsis PRO“ ir „Elsis TS“ darbo patalpų bus įrengtos keturios konferencijų salės bei darbuotojams skirta kavinė.

Trečias aukštas bus skirtas aktyvioms bei pasyvioms poilsio zonoms, įrengta kavinė ir lauko terasa. Šalia pastato įrengiama 55 vietų automobilių stovėjimo aikštelė biuro darbuotojams.

Pastato atidarymas planuojamas 2016 metų pabaigoje.

«

»

Kiti pranešimai

2012-02-22

Sutaupyti pinigai už elektros energiją gali grįžti 240 pakuočių biuro popieriaus ar 2000 litrų geriamo vandens

Elektros pagaminimo kainai nuolat svyruojant, kaštų planavimą tampa vis sudėtingiau valdyti. Nekontroliuojamo ... Read more →
2013-10-18

Šarūnas Liesis: lenkai yra labai patenkinti mūsų trasomis

Patvirtinus, kad Lietuvoje tikrai išvysime pasaulio ralio čempionato etapą, apie pirmuosius pasirengimo ... Read more →
2013-12-06

Jean Todt ir toliau vadovaus FIA

Gruodžio 4-6 dienomis Paryžiuje vykusioje kasmetinėje Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) ... Read more →
2016-03-01

Atgimsiantis carinių kareivinių kompleksas gaivins Žemuosius Šančius

Žemuosiuose Šančiuose įsikurs modernus, tačiau XIX a. architektūros autentiką išlaikęs gyvenamųjų ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×