arrow-up.svg moon.svg

Finalinis Lietuvos ralio čempionato etapas šturmanų akimis

Iki finalinio Lietuvos ralio čempionato etapo „Rally Classic“ Druskininkų-Lazdijų apylinkėse, kuris vyks rugsėjo 29-30 dienomis, beliko savaitė. Vykstant intensyviam pasiruošimui didelė atsakomybė tenka ekipažų šturmanams. Dažnai nematomą, tačiau be galo svarbų darbą atliekantys sportininkai vienbalsiai sutinka, kad ralis Druskininkų-Lazdijų apylinkėse – pilnas iššūkių.

Ernesta Globytė: „Druskininkuose teko finišuoti ir su trimis nuleistais ratais“

Daugkartinė Lietuvos ir Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionė ir prizininkė Ernesta Globytė praėjusių metų „Rally Classic“ etape šturmanavo Rokui Steponavičiui. Moteris prisimena, kad pasirodymas 2016 metais buvo tikras išbandymas.

„Druskininkų-Lazdijų finalinis etapas visuomet padovanoja daug labai įvairių įspūdžių. Praėjusiais metais pavyko pademonstruoti neblogą tempą, tačiau ralis tikrai nebuvo lengvas. Paskutiniame greičio ruože finišavome su trimis nuleistais ratais. Nepaisant to, finale viskas baigėsi gerai – 8 vieta bendroje įskaitoje, pirma – 2wd įskaitoje ir L9 klasėje“, – prisiminimais dalinasi sportininkė.

Ernesta sako, kad Druskininkų-Lazdijų apylinkėse esantys greičio ruožai pasižymi minkštu, smėlingu gruntu, todėl greitai susiformuoja gilios provėžos, apsunkinančios važiavimą. Jos teigimu, tokiomis sąlygomis demonstruoti greitą ir rezultatyvų važiavimą bei pasiekti finišą – labai sudėtinga.

„Mano nuomone, tai, kaip sėkmingai finaliniame etape pasirodys ekipažas, priklauso nuo tinkamo stenogramos užrašymo. Juolab, kad „Rally Classic“ sudėtingos ne tik dieninės, tačiau ir naktinė trasa, dažnai dalyviams sumaišanti visas kortas. Tik tie ekipažai, kurie susikalba ir 100 proc. pasitiki vienas kitu gali parodyti puikų tempą“, – teigia E. Globytė.

Šiais metais ekipažas ir vėl pasirodys ralio čempionato finale. Sau ir kitiems Ernesta Globytė linki ne tik gerų rezultatų, tačiau nepamiršti pasimėgauti važiavimu ir šventine atmosfera.

Žygimantas Žala: „Naktinis greičio ruožas neatleidžia klaidų“

Praėjusiais metais brolių Žalų ekipažas finalinėje Lietuvos ralio čempionato įskaitoje užėmė trečią vietą. Tapti čempionais ekipažui sutrukdė dar pirmoje varžybų pusėje patirtos rimtos techninės problemos. Šiais metais jie ir vėl pasirodys Druskininkų-Lazdijų trasose. Ekipažo šturmanas Žygimantas Augustas Žala teigia, kad pernelyg įtemptai negalvoja apie tai, kokią vietą užims galutinėje įskaitoje, kur kas svarbiau – gerai praleisti laiką, važiuoti savo ir žiūrovų malonumui.

Kaip didžiausią ralio iššūkį Ž. Žala išskiria naktinį greičio ruožą miške.

„„Rally Classic“ etapo greičio ruožai – sudėtingi, o ypač išskirčiau naktinį greičio ruožą, kuris neatleidžia klaidų. Šiam etapui labai svarbu tinkamai susirašyti stenogramą. Žinoma, tai užtrunka daugiausiai laiko ir reikalauja nemažai pastangų, tačiau tinkamai paruošta varžybų metu ji labai stipriai pasitarnauja. Net jeigu ruošiamės naktiniam greičio ruožui, mūsų ekipažas įpratome stenogramą pasiruošti dienos metu, o ne prieblandoje ar naktį“, – pasakoja Ž. Žala.

Žygimantas galvodamas, ko palinkėtų savo ekipažui, nedaugžodžiavo: „tiesiog – greičio ir sėkmės“.

Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė: „Šis ralis reikalauja ypatingo susikaupimo“

Po netikėtos avarijos „DHL Rally Elektrėnai“ etapo metu, sportininkė Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė neslepia, kad šiandien jos nuotaikos – svyruojančios. Svarbiausias tikslas – greičiau reabilituotis.

Praėjusiais metais finaliniame Lietuvos ralio čempionato etape Artūrui Daunoravičiui šturmanavusi Agnė prisimena, kad didelių ambicijų 2016 metais Druskininkų-Lazdijų ralyje neturėjo, dalyvavo tiesiog savo malonumui. Visgi, sportininkė netruko pastebėti, kad šis ralio čempionato finalas – vienas sudėtingiausių.

„Visų pirma, šis etapas – paskutinis sezone. Jis dažniausiai lemia sportininkų pozicijas visus metus vykstančiame Lietuvos ralio čempionate. Kadangi „Rally Classic“ vyksta įpusėjus rudeniui, dažniausiai tokiu metu pasirodo pirmieji šalčiai, trasos būna slidžios dėl gausiai krentančių lapų ar varžybas lydinčio lietaus.

Patys greičio ruožai ypatingi dėl minkštos ir purios dangos. Miškuose du kartus važiuojami greičio ruožai tampa sudėtingi, jie reikalauja ypatingo ekipažo susikaupimo ir dėmesio“, – teigia A. Vičkačkaitė-Lauciuvienė.

Kalbėdama apie naktinius greičio ruožus sportininkė neabejoja, kad esminis dalykas – ekipažo narių pasitikėjimas vienas kitu bei stenogramos tikslumas.

Dėl ankstesniame etape patirtos avarijos, lenktynininkė kol kas negali patvirtinti savo dalyvavimo šiame etape, tačiau ji tiki, kad bet kokiu atveju, „General Financing team Pitlane“ komanda sugebės išlaikyti puikias pozicijas metinėje čempionato įskaitoje bei linki sėkmės Druskininkų-Lazdijų etape dalyvausiantiems ekipažams.

Finalinis Lietuvos ralio čempionato etapas vyks rugsėjo 29-30 dienomis Druskininkų-Lazdijų apylinkėse. Šventės dalyvių lauks ne tik azartiškas mašinų gausmas, bet ir pramogų pilnos Druskininkų Turizmo dienos.

«

»

Kiti pranešimai

2013-12-19

Lietuvių skaitmeninis dizainas populiarėja Skandinavijoje

Lietuva tampa vis patrauklesnė skandinaviškoms investicijoms. Pasak Suomijos verslininko, šalyje gausu ... Skaityti daugiau →

2015-03-20

Ilgalaikė vartotojų meilė, kaip ją pasiekti?

Kai mylime, atiduodame visas jėgas, kad mūsų meilės objektas būtų laimingas, jaustųsi gerbiamas ... Skaityti daugiau →

2015-04-02

LASF prezidentas pagerbė kadenciją baigusią Tarybą

Prieš kelias dienas Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidento rinkimuose laimėjęs ... Skaityti daugiau →

2015-07-07

„Rallycross Challenge Europe“ grįžta į Vilkyčius

Rali-krosas sugrįžta į Vilkyčius, kur liepos 11-12 dienomis susirinks patys geriausi šios sporto ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×