arrow-up.svg moon.svg

Geologinės aplinkos monitoringas padės gauti operatyvią ir kokybišką informaciją apie požeminio vandens būklę

Pastaruoju metu visuomenė vis jautriau ima reaguoti į aplinkos problemas. Ji baiminasi dėl savo gyvenamosios vietos gamtinių sąlygų, sveikatos, maisto kokybės. Tinkamoms sąlygoms nemažą įtaką turi vanduo. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos geologijos tarnyba ėmėsi veiksmų ir įgyvendino projektą „Geologinės aplinkos monitoringo pajėgumų stiprinimas”. Dalį darbų realizavo informacinių ir ryšių technologijų įmonių grupei priklausanti bendrovė „Elsis TS”.

Gaunama informacija būdavo netiksli

Geologinės aplinkos monitoringą sudaro gana platus ir įvairiapusiškas tyrimų bei stebėjimo darbų kompleksas. Tačiau šiuo metu gaunama informacija Lietuvos požeminio vandens stebėsenos stotyse yra neoperatyvi, reikalauja daug finansinių ir žmogiškųjų sąnaudų, neatitinka ES direktyvų reikalavimų vandens apsaugos srityje.

Įgyvendinus projektą „Geologinės aplinkos monitoringo pajėgumų stiprinimas” bus gaunama operatyvi bei tiksli informacija apie požeminį vandenį, jo būklę ir kokybę. Projekto metu įrengtos telemetrinės stotys kiekvieną dieną perduos informaciją apie gruntinio vandens slūgsojimo gylių kaitą ir leis laiku informuoti gyventojus bei atitinkamas institucijas apie artėjantį požeminio vandens išsiliejimą ant žemės paviršiaus ar staigų dirvožemio išdžiūvimą. Tai suteiks galimybę sumažinti monitoringo išlaidas, įvertinti ir prognozuoti vandens trūkumą, jo poveikį ekosistemai bei numatyti priemonių programas, kurios leistų įgyvendinti telkinių vandensaugos tikslus.

Finansuoja Europos regioninės plėtros fondas ir Lietuvos valstybė

Siekiant užtikrinti kokybišką darbų atlikimą, tinkamai įvertinti dirvožemį, uolienų ir gruntų fizikinius mechaninius rodiklius, požeminio ir paviršinio vandens cheminę sudėtį, įrengta 20 automatinių telemetrinių stočių ir telemetrijos centras. Kiekvienoje telemetrinėje stotyje sumontuota techninė įranga, skirta surinkti ir perduoti duomenis GSM/GPRS būdu, požeminio vandens lygio ir temperatūros matavimo jutikliai su slėgio kompensavimu bei kita įranga. Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.

«

»

Kiti pranešimai

2015-12-22

Per kiek laiko siunta pasieks P. Korėją, JAE, JAV ar Australiją?

Jei dvejojate ar siunta spės pasiekti artimuosius emigracijoje dar iki švenčių, tai į jūsų klausimus ... Skaityti daugiau →

2013-05-09

Kaip Lietuvą paveiks Latvijos stojimas į Nord Pool Spot?

Birželio 3 -oji – svarbi ir įsimintina diena Latvijos elektros energijos rinkai, nes šią dieną ... Skaityti daugiau →

2009-11-23

AB „Požeminiai darbai” ir toliau įgyvendina milijoninius projektus

Nepaisant sunkmečio metu kylančių veiksnių, ribojančių statybos veiklą ir bloginančių ekonominę ... Skaityti daugiau →

2011-12-02

Keturiasdešimties tūkstančių lempučių šviesa – dovana Kaunui

Tradicija betampantis kauniečių noras kasmet miestelėnams suteikti galimybę grožėtis originalia ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×