arrow-up.svg moon.svg

Kas po lemiamos kovos taps Lietuvos automobilių ralio čempionu?

Spalio 14-15 dienomis vyks lemiama kova dėl Lietuvos automobilių ralio nugalėtojo karūnos ralyje „Rally Classic“ 2016.

Varžybos persikelia į naujas trasas

„Rally Classic“ 2016 yra paskutinis ir pats svarbiausias nenuspėjamo Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Šis automobilių ralis skaičiuoja jau šeštus metus ir gali pasigirti itin aštriomis ir intriguojančiomis kovomis dėl čempionato titulo.

Šiais metais ralis vyks Druskininkų ir Lazdijų apylinkėse. Lenktynininkų lauks pasikeitę greičio ruožai. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai vasarą praūžusios audros suniokojo anksčiau greičio ruožams parinktas vietas. Renginio organizatoriai pasakojo, kad buvo nemažai rūpesčių po netikėtai sugadintų kelių, kuriuose įprastai vykdavo varžybos, bet žada, kad naujosios trasos bus ne ką mažiau įdomios, o stebėjimo zonos bus palankios žiūrovams.

Artėjant vienam iš svarbiausių automobilių sporto renginių, šio etapo vienas iš organizatorių Jonas Balčiūnas teigia su nekantrumu jo laukiantis.

„Druskininkuose ir Lazdijuose vyksiantis čempionatas – didelė šventė Lietuvos automobilių sporto kalendoriuje. Tikimės, kad šiame etape pasirodys ir praėjusių etapų dalyviai ir ankstesnėse kovose nelenktyniavę sportininkai. Norėtųsi pagerbti kiekvieną savo indėlį raliui  atiduodantį lenktynininką ir atšvęsti finalinį etapą kartu“, – viso organizacinio komiteto vardu teigė J. Balčiūnas.

Lauks pasikeitęs renginio formatas

Paskutinysis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas žada daug staigmenų ir netikėtumų. Čempionato startas ir finišas vyks Druskininkų miesto centre, o podiumas – prie „Europa Royale Druskininkai“ viešbučio. Taip pat viešbutyje bus įsikūręs ralio štabas ir spaudos centras.

Šiais metais automobilių ralis bus kiek kitoks ir dėl pasikeitusių trasų, ir dėl netradicinių pramogų. Čempionato organizatoriai kartu su rėmėjais pasirūpino, kad kiekvienas ekipažas  gautų kvietimus ir  prieš didįjį startą galėtų atsipalaiduoti Druskininkų vandens parke, „Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centras Aqua“. Tikimasi, kad toks atsipalaidavimo būdas, kai visi sportininkai susirenka pabūti kartu, taps gražia tradicija. Spalio 14 dieną prasidės paruošiamoji programa ir apšilimas prieš startą, na, o pagrindinė kova vyks vieną dieną – spalio 15-ąją.

„Šiemet pasikeitė ir renginio formatas. Nusprendėme, kad varžybos vyks vieną dieną. Toks sprendimas buvo priimtas po susitikimo su ralyje dalyvausiančiais sportininkais. Tai buvo jų pageidavimas, atsižvelgiant į kaštus ir tai, kad trasoms įveikti užtenka vienos dienos. Žinoma, sportininkų laukiantys greičio ruožai tikrai nebus lengvesni, o gal net atvirkščiai – sunkesni, pavyzdžiui  2 naktiniai greičio ruožai, vienas iš jų bus ilgas ir įtemptas. Bet manome, kad toks sprendimas pasiteisins.

Tačiau po kovos visų lauks netikėtumų pilna vakarinė programa. Pasirūpinome, kad visi žiūrovai, dalyvausiantys uždarymo ceremonijoje, turėtų galimybę sudalyvauti konkursuose ir laimėti vertingus prizus.“, teigė J. Balčiūnas.

Intriguojanti čempionato atomazga

Iki Lietuvos  automobilių ralio čempionato pabaigos likus vos vienam etapui, turnyrinėje lentelėje dar nėra aiškus nei vienos klasės sezono lyderis. Šių lenktynių nugalėtojai visada būdavo neprognozuojami, panašu, kad taip yra ir šiais metais.

Priešpaskutiniame Lietuvos automobilių ralio čempionato etape pergalę iškovojo Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas. Taigi, dabar bendroje įskaitoje jie 2-4 vietą dalinasi su Martynu Samsonu ir Janiu Vorobjovu. Kol kas arčiausiai laimėtojų titulo yra Vaidoto ir Žygimanto Žalų ekipažas, tačiau persvara, kuri skiria juos, yra labai trapi ir norint pergalės jiems reiks įveikti anksčiau minėtus varžovus.

Lemiama kova žada daug intrigų, juo labiau, kad paskutinės 2016 metų lenktynės sportininkams gali būti „dosnesnės“ – jose pelnyti taškai bus dauginami iš 1,5 koeficiento. Taigi, šio ralio laimėtojas ir taps Lietuvos ralio čempionu.

«

»

Kiti pranešimai

2011-10-12

Šilumos tiekimo tinklai rekonstruoti Marijampolėje, Palangoje ir Tauragėje

Vis didėjant šildymo kaštams, ieškoma būdų, kaip užtikrinti šildymo efektyvumą, patiriant kuo ... Skaityti daugiau →

2010-02-12

Šiemet medžiotojų šventė dedikuojama paukščių išsaugojimui

Vasario 27 dieną nuostabiame gamtos kampelyje, Šušvės draustinyje įsikūrusioje sodyboje „Medžiotojų ... Skaityti daugiau →

2010-10-05

Maisto papildų tyrimas: greipfrutų sėklų ekstraktas – ne tik kartus vanduo

Greipfrutų sėklų ekstraktas yra ne tik kartus vanduo, teigia farmacijos specialistai. Vokietijos laboratorijoje ... Skaityti daugiau →

2011-01-27

Internetinių straipsnių komentarų kalba – purvina

Politinis korektiškumas − terminas, kurį vis dažniau vartoja Lietuvos spauda ar televizija kaip ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×