arrow-up.svg moon.svg

Krizė?..

2011-01-27 Kas aktualu

„Vyriausybė žada griežtinti krizės planą“, „Kas žingsnis – artėjančios krizės ženklai“, „Nedarbas sparčiai didėja“, „Lietuvoje bankrotų skaičius išaugo 51,6 proc. “ ir pan. O kur Kalėdos? Šventinė nuotaika? Nors kruopelė gerumo, šilumos ir optimizmo? Tik patarimai, kaip įveikti krizę, įvairiausi jos pavidalai, įsikūnijimai ir apibūdinimai.

Krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė… KRIZĖ…

Pradeda skambėti kaip rusiškas keiksmažodis ar kaip įkyrėjusi per radiją transliuojama „prasminga“, „ritminga“ blondinės ir „reperio“ daina, tai lyg už kiekvieno kampo tykojanti piktoji šmėkla, giltinė su dalgiu. Be abejo, suprantama tai, kad, rašoma, kalbama, galvojama, mąstoma, diskutuojama, informuojama ir t.t. apie tai, kas aktualu. Kita vertus, ar ta pati žinia nebukina?

Dabartinė situacija Lietuvoje truputėlį primena G. Orwell romane „1984-ieji“ vaizduojamą absurdišką pasaulį. Didžiulis kiekis tos pačios informacijos, baimė, psichologinis spaudimas… žmogus, gaudamas begalinį srautą žinių, nebespėja kritiškai mąstyti ir tampa lengvai pažeidžiamas. Sėjama panika tampa viena iš manipuliacijos priemonių.

Be abejo, tai puiki ir pasiteisinimo priežastis: „Skelbiu bankrotą, nes krizė“, „Kadangi krizė, tenka atleisti didelę dalį darbuotojų“, „Paslaugų atsisakome dėl šalyje vyraujančios krizės“ ir pan. Suprantama, tai yra ne mažai tiesos, tačiau ar tik nepradedama piktnaudžiauti šiomis frazėmis?

Problemas reikia spręsti ir spręsti racionaliai, pagrįstai, kritiškai vertinant situaciją ir tariantis su kitais specialistais. Visuomenė turi teisę žinoti realią padėtį Lietuvoje. Vertėtų nepamiršti ir to, kad jai reikia palaikymo, nors truputį optimizmo. Žiniasklaida tą gali, tereikia parodyti nors truputį gerumo, ei, juk Kalėdos!..

Įdomu!

Mūsų komanda padarė mini tyrimą. Nusprendėme paskaičiuoti, kaip dažnai didieji portalai savo straipsnių antraštėse vartoja žodžius „krizė“, „bankrotas“, „nedarbas“. Tyrimo laikotarpis – 2008 metų gruodžio mėnesio 1 – 14 dienos. Metodas pats paprasčiausias: į portalų skiltį „paieška“ įvedinėjome žodžius ir skaičiavome antraštes, kuriose yra „krizė“, „bankrotas“, „nedarbas“ (į turinį nesigilinome, tekstų su šiais žodžiais be galo daug, teko mažinti apimtis iki antraščių). Deja, kai vykdėme tyrimą, portalų „Vilniaus diena“, „Kauno diena“ paieškų sistema neveikė.

Štai ir gauti rezultatai:

Rezultatų nekomentuosime, išvadų nepateiksime ir neapibendrinsime, kadangi daugelis iš mūsų ir patys geba kritiškai vertinti.

«

»

Kiti pranešimai

2017-12-06

Prieššventiniu laikotarpiu siuntų kiekis išauga iki 30 proc.

Likus vos keletui savaičių iki Kalėdų bei Naujųjų metų šventinis bumas jaučiamas ne tik perpildytuose ... Read more →
2013-02-07

Televizija neužleidžia pramogų ir naujienų lyderės pozicijų

Kiekvienais metais yra prognozuojamas televizijos nuosmukis, tačiau šis media kanalas vis dar išlieka ... Read more →
2014-06-27

Lietuvoje – Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo startas

Šiandien Druskininkų apylinkėse – istorinis įvykis mūsų šaliai: startuoja viso pasaulio dėmesį ... Read more →
2010-10-20

Vitamino C ir bioflavonoidų reikšmė mūsų organizmui

Artėjant vis šaltesniems ir drėgnesniems rudens orams, daugelį ima kankinti peršalimo, virusinės ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×