arrow-up.svg moon.svg

Lietuviai paštu siunčia automobilių detales, medų ir netgi sraiges

Siuntų paslaugas teikiančių įmonių duomenimis, lietuviai kasmet siunčia vis daugiau siuntinių, o populiariausių sąraše rikiuojasi automobilių detalės ir elektronikos įrenginiai.

Lietuvių siunčiamos siuntos gali nustebinti

Apžvelgus iš Lietuvos į užsienio šalis gabenamus siuntinius, atkeliaujančius į Lietuvą ar pristatomus šalyje, siuntinių siuntimo paslaugas siūlančios svetainės „Siuskpigiau.lt“ vadovo Mindaugo Šilkūno teigimu, galima išskirti keletą lietuviams svarbiausių produktų.

„Daugiau nei 70% siuntų iš Lietuvos keliauja į Europos Sąjungos šalis: Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūziją, Italiją, Olandiją, Ispaniją ir kaimyninę Lenkiją. Lietuviai tiek tarptautiniu, tiek nacionaliniu mastu dažniausiai siunčia elektronikos įrenginius, įvairią Lietuvoje gaminamą produkciją, automobilių detales ir renkasi Express paslaugą, kuri leidžia reikalingą produktą gauti per vieną dieną nuo išsiuntimo. Taip pat populiaru iš Lietuvos siųsti elektronikos įrenginius – kompiuterius, jų dalis, mobiliuosius telefonus, televizorius, vaizdo kameras. Populiarumu nedaug atsilieka papuošalai ir drabužiai, o greičiausiai pristatyti turime dokumentus“, – sako M. Šilkūnas.

Į JAV siunčiamų daiktų sąraše pirmauja vienetiniai rankų darbo papuošalai, dažniausiai pagaminti iš gintaro, kaip dovanos ar suvenyrai siunčiami ir ilgai negendantys maisto produktai – saldainiai, medus, uogienės.

Tuo tarpu dažniausiai į Lietuvą atkeliaujančių siuntų sąraše papuošalus ir uogienes keičia pramonėje naudojamos prekės – buitinė technika, drabužiai ir grožio priemonės.

„Žinoma, ne visi užsakymai būna tradiciniai. Bene ypatingiausias siuntinys buvo šaldytos sraigės, kurios jau kitą dieną turėjo būti pristatytos į restoraną Portugalijoje. Sraigės jau iš pat ryto buvo pas gavėją. Pastebėjome, jog žmonės – tikrai išradingi, siunčia pačius įvairiausius dalykus, nuo kelių kilogramų smėlio ar žemės iki grūdų. Yra tekę gabenti ir balną, ir verbų Užgavėnių šventei“, – pasakoja „Siuskpigiau.lt“ siuntų ekspertas.

Šalies regionuose vyrauja skirtingos siuntos 

Pasak M. Šilkūno, daugiausiai siuntinių gabenimo paslaugomis naudojasi didžiųjų miestų gyventojai, tačiau įdomu tai, jog siunčiami daiktai skiriasi ir pagal šalies regionus.

„Tarpmiestinių siuntinių sąraše pirmauja tie patys produktai, kaip ir tarptautinių, tačiau automobilių detales lenkia dokumentai. Dažniausiai siuntos keliauja tarp didžiųjų šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Tarp mažesnių miestų siuntų tarnybų paslaugomis dažniausiai naudojasi Mažeikių, Utenos, Palangos, Kretingos ir Telšių gyventojai“, – įžvalgomis dalinasi M. Šilkūnas.

Aukštaitijos regionas dažniausiai siunčia automobilių detales ir jiems skirtus priedus, aksesuarus, elektronikos gaminius. Žemaitijoje populiariausios bižuterijos prekės – laikrodžiai, papuošalai, drabužiai. Dzūkai šį sąrašą papildo augintinių aksesuarais ir įvairiais spaudiniais, o iš Suvalkijos dažniausiai siunčiami elektronikos gaminiai, automobilių priedai, medžio gaminiai ir netgi pyragai.

„Kalbant apie bendras tendencijas, populiariausi kroviniai nekinta jau ne vienerius metus, jų sąrašą periodiškai papildo besikeičiančios pramoninės prekės – siuvimo mašinos, plastiko gaminiai, paveikslai ar kino juostos“, – teigia M. Šilkūnas.

«

»

Kiti pranešimai

2015-09-28

LARČ sezoną vainikuoja „Rally Classic“ Druskininkai 2015

Spalio 2-3 dienomis visi ralio ir automobilių sporto entuziastai jau penktus metus iš eilės rinksis ... Skaityti daugiau →

2013-03-27

Ar Europa perka Lietuvių dizaino įmonių paslaugas?

Versle „outsourcing’as“ arba užsakomųjų paslaugų pardavimas nėra naujiena, tačiau Lietuvoje ... Skaityti daugiau →

2012-04-27

Visa tiesa apie kraujasiurbius

Uodas yra nuolatinis lyderis nekenčiamiausių vabzdžių reitinguose. Tai vabzdys kenkėjas, vienas ... Skaityti daugiau →

2014-08-29

Formuok nuomonę apie save kitų lūpomis

Šnekėti savo vardu lengva, tačiau daryti įtaką kitų atsiliepimams apie tave, nėra paprasta. Tyrimai ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×