arrow-up.svg moon.svg

Lietuvių skaitmeninis dizainas populiarėja Skandinavijoje

Lietuva tampa vis patrauklesnė skandinaviškoms investicijoms. Pasak Suomijos verslininko, šalyje gausu kūrybingų ir kokybiškas paslaugas teikiančių įmonių bei specialistų, o labiausiai investuotojus vilioja skaitmeninio dizaino ir IT sritys.

 Kertinis akmuo – bendravimas

Vizualinės komunikacijos kompanijos „Gamadigi“ akcininkas suomis Antti Leskinen paklaustas, kodėl pasirinko investuoti Lietuvoje, buvo atviras: „Mūsų kompanija analizavo gretimas rinkas ir Lietuva pasirodė esanti patraukli šalis dėl palankių sąlygų ir reikiamo lygio specialistų pasiūlos“.

A. Leskinen džiaugiasi bendravimu ir bendradarbiavimu su Lietuvos verslininkais bei specialistais. Jis pabrėžė, kad lietuviai turi humoro jausmą, kuris versle yra net labai svarbus – tai puikus icebreaker’is (įtampą nuimantis veiksmas stresinėje situacijoje). Verslininkas taip pat rado panašumų su suomiais – aiškus ir tiesmukas kalbėjimas be užuolankų. „Tai suomiams patinka, nes mums patiems būdingas tiesmukas bendravimo stilius. Mes laikomės įsipareigojimų ir vertiname tuos, kurie taip pat neabejingi šiam bruožui,“– dėstė suomis.

Suomijos verslininkas pabrėžė, kad Lietuvos vizualinės komunikacijos specialistai lenkia suomius: „Lietuviai kūrybiškesni, o suomiai minimalistiški, konservatyvūs. Lietuvių dizaineriai kupini įvairių idėjų, turbūt taip yra dėl lietuviškų vizualinio naratyvo tradicijų,“ – atviravo A.Leskinen.

Iš stažuotės Suomijoje grįžęs grafinio dizaino specialistas Lukas Žuklys patvirtino suomio žodžius.

„Suomiai mane priėmė šiltai. Jie kiek konservatyvūs, bet mandagūs ir tolerantiški. Iš jų išmokau minimalistiškai ir konkrečiai pateikti vizualinę žinutę. Skandinavai bendravime mėgsta paprastumą ir patogumą. Tokios tendencijos aktualios ir Lietuvoje, tačiau čia mes mąstome kiek kūrybiškiau,“ – tikina L. Žuklys

Iniciatyvą turėtų rodyti ir Lietuvos kompanijos

Kalbant apie investicijų sėkmę, vizualinės komunikacijos kompanijos „Gamadigi“ vadovė Julija Moisenko tiki, kad partnerystė su užsienio šalimis gali būti labai naudinga.

„Bendradarbiaujant su užsienio šalimis atsiranda galimybė plėsti kompaniją, didinti konkurencingumą, kelti darbuotojų kvalifikaciją ir organizuoti stažuotes. Taip pat įgyjama patirtis, kurią vėliau galima pritaikyti ir Lietuvoje,“- dėstė J. Moisenko.

„Gamadigi“ akcininkas dėl investicijų į Lietuvos kompanijas nedvejoja: „Tai naudinga ne tik pelno atžvilgiu, bet ir pažinimo srityje – kitoks požiūris į gyvenimą, kita kultūra, kiti žmonės. Tačiau, kaip ir visur gyvenime, tai tik gerai atlikto darbo vaisius. Šis dėsnis ypač vyrauja versle, kur viskas, ką padarai, duoda vienokią ar kitokią grąžą“.

J. Moisenko pabrėžia, kad investicijos yra įdirbio rezultatas – reikia ir patiems ieškoti partnerių užsienyje.

„Įmonės pačios turėtų kontaktuoti su galimu investuotoju ir būtinai pabrėžti jam teikiamą naudą. Žinoma, dabar investuotojus dažnai galima sutikti startup’ų konferencijose. Tai nauja erdvė, kurioje investuotojai mėgsta lankytis, o kūrėjai įrodo savo potencialą,“– patirtimi dalinosi pašnekovė.

Investicijų sėkmę lemia ir kitos kultūros suvokimas

Bendradarbiaujant su užsienio investuotojais svarbu išmanyti ir kitos kultūros tradicijas bei komunikacijos ypatumus. „Svarbu rinktis tokius partnerius, su kuriais lengviau kontaktuoti. Tai įmonės, turinčios panašias vertybes, naudojančios artimas darbo technologijas bei programas. Būtent tada galima pasiekti maksimalius rezultatus“ – teigė J. Moisenko.

A. Leskinen juokiasi ir sako, kad šiais laikais visko galima išmokti internete. Tačiau verslininkas pabrėžia, kad kiekvienoje valstybėje turi elgtis pagal tos valstybės papročius, tad būdamas Lietuvoje, elkis kaip lietuvis.

„Darbas su kitos šalies specialistais yra turtas, tai – neįkainojama patirtis. Aš tai sakau ne tik lietuviams, bet ir savo partneriams, kurie į rytų Europos šalis vis dar žvelgia su nepasitikėjimu,“ – sakė A. Leskinen.

„Kitų šalių papročių išmanymas yra būtinas norint plėsti verslą užsienio rinkoje. Žinant tos šalies tradicijas, bendravimo ypatumus yra daug lengviau išlaikyti ar užmegzti naujus verslo kontaktus. Tai tampa vienu iš kertinių aspektų dirbant nuotoliniu būdu,“ – antrina J. Moisenko.

„Gamadigi“ įmonės vadovė tikina, kad bendradarbiavimas su užsienio šalimis  išliks prioritetu įmonės veikloje. Pasak jos, tai ne tik dalinimasis patirtimi, bet ir geresnių rezultatų siekimas bei tobulėjimo galimybė – įmonei ir darbuotojams.

«

»

Kiti pranešimai

2015-04-08

Video Marketingo subtilybės priviliosiančios Tūkstantmečio kartą

Pastaruosius kelerius metus imta įdėmiau žvelgti į kartų skirtumų įtaką marketingui, o ypač ... Skaityti daugiau →

2013-06-04

Apie naujus namus papasakos kaimynai

Daugelyje pasaulio valstybių itin populiaru rengti atvirų durų dienas, kuriose galima aplankyti norimus ... Skaityti daugiau →

2016-04-26

„Moterų ralis“ laužo stereotipus

Peržvelgus lenktynių dalyvių sąrašus, reklamas ar kino filmus, galima susidaryti vaizdinį, kad ... Skaityti daugiau →

2013-07-12

Lietuva turės atstovą FIA tarptautinėje jaunųjų lenktynininkų akademijos atrankoje

„FIA jaunųjų lenktynininkų akademijos“ rengiamoje pirmojoje atrankoje Austrijoje Lietuvai atstovaus ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×