arrow-up.svg moon.svg

Lietuvos greitųjų vartojimo kreditų asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Šių metų birželio 1 dieną, vadovaujantis lygiateisiškumo, abipusio pripažinimo ir naudingumo abiem šalims principais, buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Valstybinės vartotojų teisų apsaugos tarnybos (VVTAT) ir Lietuvos greitųjų vartojimo kreditų asociacijos (LGVKA). Tarnyba ir asociacija siekia užtikrinti efektyvesnę vartotojų teisių apsaugą, užkirsti kelią pažeidimams.

Pasak VVTAT direktoriaus, Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos 2007-2010 metų strategijoje pabrėžiama būtinybė gerinti vartotojų gebėjimą priimti žiniomis pagrįstus sprendimus dėl savo, kaip vartotojų, interesų, šviečiant vartotojus tam tikromis ugdymo bei informavimo ir konsultavimo kryptimis. „Greitųjų vartojimo kreditų paslauga Lietuvoje gana nauja ir populiari. Tad siekdami vartotojams pateikti išsamią informaciją apie jų teises, priėmėme sprendimą bendradarbiauti su LGVKA. Tikimės, kad bendras darbas užtikrins efektyvesnę vartotojų teisių apsaugą, finansinių paslaugų rinkos priežiūrą ir kels vartotojų finansinio raštingumo lygį“, — tvirtino VVTAT direktorius Feliksas Petrauskas.

LGVKA direktorė Kristina Nemaniūtė teigė, jog bendradarbiavimas su VVTAT turėtų tapti priemone, padedančia išvengti vartotojų teisių apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. „Bendradarbiaudami su VVTAT ketiname šviesti vartotojus finansinių paslaugų srityje, ugdyti vartojimo kultūrą, keistis informacija apie gaunamus vartotojų skundus ir juose keliamas problemas, analizuoti pateiktas vartotojų pranešimų tendencijas ir rengti pasiūlymus, kaip spręsti dažniausias vartotojų problemas dėl įsigyjamų finansinių paslaugų kokybės bei pateikiamos informacijos apie parduodamas finansines paslaugas“, — kalbėjo Kristina Nemaniūtė.

LKGVKA direktorė pabrėžė, jog nuolatinis dialogo tarp valstybinių institucijų ir asociacijos palaikymas — tai būdas užtikrinti, kad asmens duomenys būtų saugūs, vartotojų teisės nepažeistos, klientų mokumo vertinimas įgyvendinamas tinkamai ir profesionaliai, ugdomas atsakingas klientas.

«

»

Kiti pranešimai

2018-07-18

Europinėje ekspedicijoje dalyvavę lietuviai finišą pasiekė prikaupę pilnas kišenes nuotykių

Gamtai neabejingi lietuviai Haroldas Juknevičius ir Saulius Striponis vos prieš keletą dienų grįžo ... Read more →
2015-08-31

Kas trečiose vestuvėse – dekoracijos iš užsienio

Besibaigianti vasara – vestuvių metas. Kruopštus šventės planavimas prasideda iki jos likus metams, ... Read more →
2013-05-14

Euro zona gali dar labiau kilstelėti gyvenamojo NT kainas Lietuvoje

Nekilnojamojo turto ekspertai prognozuoja, kad Lietuvoje gali pasikartoti Estijos ir kitų euro zonos ... Read more →
2014-09-24

Laimingas žmogus – sąmoningas pasirinkimas

Mūsų mintys ir jausmai – elementai, turintys didelę įtaką gyvenimo kokybei. Norint juos pažinti ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×