arrow-up.svg moon.svg

Ignalinoje pilietinį aktyvumą skatina e.demokratijos projektai

Siekiant tolimesnės demokratijos plėtros Lietuvoje įgyvendinami e.demokratijos srities projektai, skatinantys piliečius išreikšti savo nuomonę valstybės gyvenimo klausimais, teikti pastabas priimant politinius sprendimus, operatyviai ir lengvai susipažinti su informacija, aktyviai dalyvauti savivaldybių politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Galimybę tiesiogiai stebėti savivaldybės tarybos posėdžius, matyti jų metu svarstomus klausimus ir pateikti užklausimus tarybos nariams ar atsakingiems savivaldybės darbuotojams turės ir Ignalinos rajono gyventojai. Tarybos posėdžių vaizdo ir garso transliavimą, publikavimą bei grįžtamąjį ryšį užtikrinančios sistemos sukūrimas įgyvendintas. Projektą realizavo informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupei „Elsis“ priklausanti bendrovė „Elsis biuro sistemos“.

Mažėjantis rinkėjų aktyvumas, didėjantis nepasitenkinimas politinėmis institucijomis, gyventojų pasyvumas skatina ieškoti naujų piliečių ir valdžios bendravimo formų. Pastaraisiais metais e.demokratijos srities projektai tapo vienu iš pagrindinių instrumentų, suteikiančių galimybę savivaldybėms efektyviai bendradarbiauti su gyventojais, formuojant politiką ir ją įgyvendinant. Panaudojant naujausias informacines technologijas modernizuojami viešojo administravimo procesai. Pagrindinis šių projektų tikslas — aktyvinti visuomenės ir viešojo administravimo institucijų sąveiką, užtikrinti visuomenės įtaką politiniams sprendimams, didinti viešojo administravimo institucijų veiklos skaidrumą.

Sėkmingai įdiegta sistema Ignalinos rajono savivaldybėje leis įrašinėti savivaldybės tarybos renginius, juos transliuoti tiesiogiai internetu, išsaugoti vaizdo įrašus kartu su svarstytų dokumentų kopijomis, juos redaguoti, viešai publikuoti specializuotame interneto portale. Itin svarbu yra tai, jog gyventojai turės galimybę pareikšti savo nuomonę jiems svarbiais klausimais. Įdiegus sistemą rajono gyventojai galės ne tik tiesiogiai stebėti jiems svarbių klausimų svarstymą, bet ir posėdžio transliacijos metu elektroniniu būdu pateikti savo klausimus valdininkams.

Projektas finansuojamas ES struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Diegiant sistemą buvo integruojamos tarnybinės stotys, specializuoto vaizdo ir garso turinio sinchronizavimo bei apdorojimo įrenginiai, aukštos kokybės nuotoliniu būdu valdomos vaizdo kameros, bevieliai mikrofonai, sukurtas specializuotas interneto portalas išoriniams vartotojams.

«

»

Kiti pranešimai

2016-03-08

LASF: „Nemuno žiedą“ būtina išsaugoti

Po pirmadienį įvykusio auto ir motosporto bendruomenės atstovų susirinkimo su „Nemuno žiedas“ ... Read more →

2014-09-16

Startuoja bilietų prekyba į „Rally Classic“ Druskininkai 2014

Likus šiek tiek daugiau nei dviem savaitėms iki paskutinio Lietuvos ralio čempionato etapo ir išvažiuojamojo ... Read more →

2013-10-11

Mūsų tikslas yra pirma ir tik pirma vieta

Gintautas Šlepikas ir Audrius Pivoras Lietuvos ralio čempionatą užbaigė užlipdami ant aukščiausio ... Read more →

2016-01-14

Kanų Liūtai plečia savo apdovanojimų sąrašą.

Garsieji Kanų Liūtai įtraukia dar vieną apdovanojimų kategoriją – už skaitmeninius sprendimus ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×