arrow-up.svg moon.svg

OTAKA 2010 – atrask spalvas iš naujo

Spalvingai – taip ateinančią žiemą kviečia pasitikti jau trečią kartą vyksiančios anime dienos „Otaka”. Animacija iš Japonijos Vilniuje viešės keturias dienas, nuo gruodžio 2 iki 5 d. kino centre „Forum Cinemas Vingis”. Programoje – fantazijos šėlsmas, įspūdingas spalvų spektaklis, nuoširdžios, kartais komiškos ar graudžios istorijos.

Fetsivalyje bus parodyti net penki visiškai nauji animaciniai filmai iš Japonijos. Dauguma jų į Vilnių atkeliauja tiesiai iš kino festivalių Tokijuje, Los Andžele ar San Franciske, o kelios juostos spėjo pasirodyti vos viename kitame tarptautiniame kino renginyje. Todėl „Otakos” žiūrovai turės unikalią progą šiuos filmus pamatyti vieni pirmųjų pasaulyje. Kartu „Otaka” atiduoda duoklę ir klasikos filmams – taip skatina žiūrovus iš naujo atrasti praėjusio amžiaus anime šedevrus didžiajame ekrane.

Kaip ir kiekvienais metais didelis dėmesys bus skiriamas jaunajam kino žiūrovui. Visai šeimai skirto filmo „Užmaršties sala” kūrėjai paklaus – kur dingsta vaikystės lobiai, kai mes užaugam. „Mai Mai stebuklas” nuoširdžiai ir šiltai patvirtins, kad vaizduotė gali mus nukelti kur tik panorėsim.

Dar viena netikėta naujiena šioje „Otakoje” – tai naujausias režisieriaus Rintaro darbas „Pingvinė Jona Jona”, nors skirtas mažiesiems kino lankytojams, filmas nepaliks abejingo nei vieno ir pakerės įstabiais vaizdų koliažais bei žaisminga atmosfera. „Otaka” viena pirmųjų Europoje parodys ir filmą „Spalvinga”. Su šia gyveniška drama kontrastuos ekstravagantiškasis „Maksimalus greitis”, kurio pasaulinė premjera įvyko Lokarno kino festivalyje.

„Visi šie filmai demonstruoja beribę kūrėjų fantaziją ir, regis, praplečia vaizduotės rėmus iki begalybės. Kiekvienam suaugusiajam – tai tarsi tyras laisvės gurkšnis, žvilgsnis į nesukaustytą sąmonę, vaikui – pasivaikčiojimas po neatrastą, bet kažkodėl suprantamą pasaulį. Ir nepaisant to, anime dažnai labai virtuoziškai ir rimtai nagrinėja įvairias socialines ir gyvenimiškas problemas – taip, kaip tai daro vaidybiniai filmai”, – sakė vienas festivalio koordinatorių Justas Rožėnas.

Savo stiliumi ir pasakojimo maniera unikalūs animaciniai filmai iš Japonijos gali lengvai užkariauti bet kurio amžiaus žiūrovų simpatijas. „Otaka” kviečia visus keturias dienas praleisti anime pasaulyje ir iš naujo pažinti spalvas.

«

»

Kiti pranešimai

2015-10-16

LASF pristatė autosporto problemas KKSD

Ketvirtadienį vykusiame Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD)  ir neolimpinių sporto šakų ... Skaityti daugiau →

2011-01-27

Internetinių straipsnių komentarų kalba – purvina

Politinis korektiškumas − terminas, kurį vis dažniau vartoja Lietuvos spauda ar televizija kaip ... Skaityti daugiau →

2014-11-24

Organizacijos lyderis socialinėse medijose

Įvairiuose šaltiniuose kartojama mintis, jog organizacijos turi naudotis socialinėmis medijomis. Tačiau ... Skaityti daugiau →

2013-01-31

Lietuvoje nepopuliarus Twitter pasaulyje auga sparčiausiai!

Lietuvoje savo nišos vis dar neatrandantis socialinis tinklas „Twitter“ pasaulyje auga sparčiausiai. ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×