arrow-up.svg moon.svg

Pažink kenkėją ir sužinok kaip jį nugalėti

Rudenėjanti gamta atneša ne tik lietų ir darganotus orus, tačiau tai ir metas, kai galima pasidžiaugti nudirbtais darbais, skaičiuoti derlių, aptarti neišsipildžiusius lūkesčius bei iškilusias problemas. Jau šešioliktąjį kartą tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „EXPO AUKŠTAITIJA 2011”, rengiama rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis Panevėžio „Cido” arenoje, suburia dalyvius iš įvairių verslo, gamybos ir paslaugas teikiančių sričių.

Patyrusių ekspertų pajėgos – kenkėjams nustatyti ir ištirti

Prie parodoje įrengtų stendų lankytojus kvies švietimo ir mokslo įstaigos, ūkininkų ir žemės produktų perdirbėjai, kaimo turizmo verslo atstovai, etnokultūros ir paveldo puoselėtojai, meno dirbinių kūrėjai ir amatininkai, suvenyrų gamintojai ir prekybininkai bei kenkėjų kontrolės ekspertai.

Prie kenkėjų kontrolės ekspertų stendo apsilankę gyventojai turės galimybę nemokamai konsultuotis su patyrusiu biologu bei ekspertų komanda. Lankytojai galės gauti informaciją apie kenkėjų rūšis, jų susitelkimo vietas bei priemones, kaip su jais kovoti.

„Gyventojų sugautus ir atsineštus kenkėjus identifikuos bei ištirs biologas. Patyręs specialistas pateiks išsamią informaciją apie konkretų kenkėją – jo rūšį, ypatybes, dažniausiai pasitaikančias buvimo bei veisimosi vietas. Gyventojams svarbu žinoti, su kokiu kenkėju susidūrė, kad būtų galima nuspręsti kokių veiksmų reikėtų imtis, norint juo atsikratyti”, – tikina bendrovės „Dezinfa” vadovė Margarita Kutkaitė.

Kenkėjų kontrolės ekspertai vieningai teigia, jog kenkėjus būtina naikinti, kadangi jie platina pavojingas žmogaus sveikatai infekcines ligas, padaro nemenkų nuostolių žmogaus turtui, taip pat sukelia diskomfortą.

Individualios profesionalų konsultacijos ir patarimai – iš pirmų lūpų

Identifikuoti ir ištirti kenkėjus yra itin svarbu numatant tolesnius jų kontrolės vykdymo etapus. Kenkėjų kontrolės specialistai – biologas bei kiti ekspertai patars kokiomis priemonėmis užtikrinti, kad kenkėjai, tarp jų ir graužikai, kurie šaltuoju sezonu patraukė į šiltus gyventojų būstus, nepatektų į patalpas. Specialistai konsultuos patalpų sandarinimo ir apsaugojimo klausimais. O kenkėjams jau spėjus pasiekti būstus ar kitas patalpas, patars, kokių reikėtų imtis kenkėjų naikinimo veiksmų, pasirenkant efektyvias priemones.

„Dažnai pasitaiko atvejų, kai gyventojai tiksliai nežinodami koks kenkėjas kelia problemas, pagalbon pasitelkia buitinės chemijos ar kitas priemones, tačiau neteisingai naudojamos jos ne tik nepadės kovoti su kenkėjais, bet gali padaryti nepataisomos žalos sveikatai”, – teigia bendrovės „Dezinfa” biologas Liutauras Grigaliūnas.

Parodos metu bus pristatomos pažangiausios kenkėjų kontrolės priemonės, reikalingos saugiam, efektyviam ir humaniškam kenkėjų naikinimui. Bus galima užduoti visus rūpimus klausimus kenkėjų kontrolės ekspertams.

«

»

Kiti pranešimai

2011-06-07

Benamiai gyvūnai – vis dar opi problema

„Visuomenės sąmoningumo trūkumas – tai viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių didelį ... Skaityti daugiau →

2012-10-12

Ralio sezoną vainikavo geriausios nuotraukos rinkimai!

2012 metų Lietuvos ralio sezono pabaigtuves vainikavo „Fujifilm“ ir „Rally Classic Druskininkai“ ... Skaityti daugiau →

2011-12-02

Blusų kelias į mūsų namus – faktai ir mitai

Dar Biblijoje minimi ir nuo neatmenamų laikų žmogaus gyvenimą lydintys kraujasiurbiai – blusos, ... Skaityti daugiau →

2014-02-03

2014 –ųjų WRC sezono naujienos

Iki Pasaulio ralio čempionato (WRC) Lietuvoje liko mažiau nei 5 mėnesiai. Tuo tarpu Monte Karle triumfavo… ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×