arrow-up.svg moon.svg

Už „protingą būstą“ — nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2009“ apdovanojimas

Lietuvos inovacijų centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ iniciatyva organizuoto nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2009“ metu 74 įmonės varžėsi dėl 18 prizų „Inovatyvios įmonės“, „Inovatyvaus produkto“, „Inovatyvaus jaunojo verslininko“ ir „Inovacijų šauklio“ (nominacija, skirta žiniasklaidai) kategorijose. Laimėjimas už inovatyvų produktą buvo įteiktas bendrovei „Elsis TS“, sukūrusiai protingą būsto inžinerinių sistemų valdymo sistemą.

„Elsis ТS“ generalinis direktorius Darius Imbrasas teigia: „Būsto kompiuterinė sistema, už kurią buvo įteiktas inovacijų prizas, nauja tiek įmonės, tiek Lietuvos mastu — Europoje ir kitose šalyse egzistuoja tik panašių sprendimų prototipai. Tai automatikos įrangos kompleksas, valdantis ir integruojantis visas namuose esančias inžinerines sistemas: apšvietimo, šildymo, ventiliacijos, kondicionavimo, vandens, elektros bei dujų tiekimo, apsaugos signalizaciją, vaizdo stebėjimo sistemą, įeigos kontrolę ir kt.“. Būsto kompiuterinė sistema susideda iš valdiklio ir programinės įrangos.

„Elsis TS“ generalinis direktorius, paklaustas apie sistemos privalumus, išskiria novatoriškumą, universalumą, atvirumą ir prieinamą Lietuvos vartotojui kainą. Sukurta būsto kompiuterinė sistema naudoja vieną universalų valdiklį, palaikantį įvairiausius terminalinius įrenginius, skirtus būstui valdyti, pradedant liečiamąja panele (LCD), kompiuteriu, televizoriumi (skaitmeninė TV), mobiliuoju telefonu. BKS yra atvira, t.y. palaiko visus populiariausius protokolus ir gali integruoti įvairių gamintojų siūlomus inžinerinius prietaisus. „Tai priemonė, kuri suteiks ne tik daugiau komforto, bet ir sudarys galimybę taupyti energiją, operatyviai informuos apie susidariusias kritines situacijas. Optimalus ir ekonomiškas šildymo sistemos veikimas leis sutaupyti iki 30 procentų šiluminės energijos. Vartotojas centralizuotai, su vienu terminaliniu įrenginiu, esamu laiku ar pagal iš anksto nustatytus scenarijus galės reguliuoti visas inžinerines sistemas atskirose zonose“, — kalba Darius Imbrasas.

Pasiteiravus apie priežastis, paskatinusias dalyvauti nacionaliniame konkurse, Darius Imbrasas teigia, jog bendrovės „Elsis TS“ tikslas yra populiarinti lietuvišką aukštųjų technologijų gaminį, sukurtą kartu su Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga, tokiu būdu skatinti inovacijas apjungiant bendram darbui Lietuvos verslo ir mokslo sektorius.

«

»

Kiti pranešimai

2015-09-29

V. Švedas: Druskininkuose sieksime tapti Lietuvos čempionais

Spalio 2-3 dienomis vyksiantis paskutinis Lietuvos automobilių ralio (LARČ) čempionato etapas „Rally ... Read more →

2014-10-03

Lietuvėms rūpi savirealizacija

Rugsėjo 25-26 dienomis daugiau nei 1000 moterų dalyvavo moterims skirtoje konferencijoje VEIKLI, kurios ... Read more →

2014-06-25

WRC etapą ruošia 2000-čių žmonių armija

Vienas iš 2009 metų Pasaulio ralio čempionato organizatorių Andrzej Borowcyk, kuris dirba ir šiemet ... Read more →

2011-11-10

Etikečių ir pakuotės gamintoja UAB „Aurika“ 2012-uosius pasitiks gerokai išaugusi

UAB „Aurika“, užsiimanti fleksografine etikečių ir pakuotės spauda, nuolat orientuojasi į novatoriškų ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×