arrow-up.svg moon.svg

Už „protingą būstą“ — nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2009“ apdovanojimas

Lietuvos inovacijų centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ iniciatyva organizuoto nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2009“ metu 74 įmonės varžėsi dėl 18 prizų „Inovatyvios įmonės“, „Inovatyvaus produkto“, „Inovatyvaus jaunojo verslininko“ ir „Inovacijų šauklio“ (nominacija, skirta žiniasklaidai) kategorijose. Laimėjimas už inovatyvų produktą buvo įteiktas bendrovei „Elsis TS“, sukūrusiai protingą būsto inžinerinių sistemų valdymo sistemą.

„Elsis ТS“ generalinis direktorius Darius Imbrasas teigia: „Būsto kompiuterinė sistema, už kurią buvo įteiktas inovacijų prizas, nauja tiek įmonės, tiek Lietuvos mastu — Europoje ir kitose šalyse egzistuoja tik panašių sprendimų prototipai. Tai automatikos įrangos kompleksas, valdantis ir integruojantis visas namuose esančias inžinerines sistemas: apšvietimo, šildymo, ventiliacijos, kondicionavimo, vandens, elektros bei dujų tiekimo, apsaugos signalizaciją, vaizdo stebėjimo sistemą, įeigos kontrolę ir kt.“. Būsto kompiuterinė sistema susideda iš valdiklio ir programinės įrangos.

„Elsis TS“ generalinis direktorius, paklaustas apie sistemos privalumus, išskiria novatoriškumą, universalumą, atvirumą ir prieinamą Lietuvos vartotojui kainą. Sukurta būsto kompiuterinė sistema naudoja vieną universalų valdiklį, palaikantį įvairiausius terminalinius įrenginius, skirtus būstui valdyti, pradedant liečiamąja panele (LCD), kompiuteriu, televizoriumi (skaitmeninė TV), mobiliuoju telefonu. BKS yra atvira, t.y. palaiko visus populiariausius protokolus ir gali integruoti įvairių gamintojų siūlomus inžinerinius prietaisus. „Tai priemonė, kuri suteiks ne tik daugiau komforto, bet ir sudarys galimybę taupyti energiją, operatyviai informuos apie susidariusias kritines situacijas. Optimalus ir ekonomiškas šildymo sistemos veikimas leis sutaupyti iki 30 procentų šiluminės energijos. Vartotojas centralizuotai, su vienu terminaliniu įrenginiu, esamu laiku ar pagal iš anksto nustatytus scenarijus galės reguliuoti visas inžinerines sistemas atskirose zonose“, — kalba Darius Imbrasas.

Pasiteiravus apie priežastis, paskatinusias dalyvauti nacionaliniame konkurse, Darius Imbrasas teigia, jog bendrovės „Elsis TS“ tikslas yra populiarinti lietuvišką aukštųjų technologijų gaminį, sukurtą kartu su Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga, tokiu būdu skatinti inovacijas apjungiant bendram darbui Lietuvos verslo ir mokslo sektorius.

«

»

Kiti pranešimai

2016-03-31

Kaune atsidarys Karalienės Mortos mokykla

Kaune, Žemuosiuose Šančiuose, restauruojamame buvusių kareivinių kvartale „Juozapavičiaus 13“, įsikurs Karalienės Mortos mokykla.
2015-08-20

Tarptautinis marketingas. Kaip pasiekti kitų tautų vartotoją?

Pasaulyje daug pavyzdžių kuomet valstybėse apsigyvena kitų tautų atstovai ir pamažu įsitvirtina, pradeda kurti savo gyvenimus… Plačiau
2012-07-20

„Porsche klubas Lietuva – Energijos kodas“ greičio ataka

Šį penktadienį didžiausių Lietuvoje žiedinių lenktynių Omnitel 1000 km trasoje vieną valandą gaudė tik Porsche automobilių… Plačiau
2011-09-07

„Elsis“ pardavė vienos iš savo įmonių akcijas

Informacinių ir ryšių technologijų sektoriuje veikianti įmonių grupė „Elsis“ sudarė sutartį dėl duomenų perdavimo, telekomunikacijų, saugos… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×