arrow-up.svg moon.svg

Vilniečiams – išmaniųjų namų taupymo galimybės

Naujasis UAB „MG Valda” statomas gyvenamųjų namų kvartalas „Lighthouse” Vilniuje bus paremtas ne tik skandinaviškais architektūriniais sprendimais, bet ir turės „išmaniojo namo” sistemą, kuri leis efektyviai taupyti gyventojų išlaidas. 

 

„LightHouse” bus pirmieji protingi daugiabučiai, kurie padės ne tik taupyti, bet ir pasirūpins gyventojų komfortu. Pasak UAB „Elsis TS” generalinio direktoriaus Dariaus Imbraso, vis daugiau NT vystytojų ir statybos bendrovių savo objektuose nori diegti įvairias technologines inovacijas, kurios būtų ir komfortiškos, ir taupios. Taip pat jaučiamas vis didesnis statybų rangovų domėjimasis galimybėmis įrengti „išmaniojo namo” sistemas.

„Pirmajame gyvenamųjų protingųjų daugiabučių namų projekte Lietuvoje įdiegsime technologinius sprendimus, kurie gyventojams suteiks galimybes bet kuriuo paros metu ir iš bet kurios pasaulio vietos nustatyti norimą temperatūrą atskiruose kambariuose,” – teigia D. Imbrasas.

„Nuotolinis temperatūros reguliavimas yra itin patogus ir efektyviai leidžia taupyti. Jeigu išvykstate ilgesnei kelionei, galite sumažinti temperatūrą namuose, kad nešvaistytumėte veltui šiluminės energijos, o prieš grįžtant – vėl padidinti. Šis sprendimas leis gyventojams sutaupyti net iki 30 proc. išlaidų, skirtų šildymui,” – užtikrina „Elsis TS” generalinis direktorius.

Bendrovės taikomos technologinės inovacijos taip pat automatizuos duomenų nuskaitymą iš apskaitos įrenginių. „Tai dar viena technologija, kuri padės stebėti ar tinkamai išnaudojate energiją. Išmaniųjų namų gyventojai greitai peržvelgę statistiką galės perskirstyti naudojamą energiją pagal savo poreikius,” – dėsto D. Imbrasas.

Pirmasis išmaniųjų namų projektas „LightHouse” niekuo nenusileis pasaulio didmiesčiuose vyraujantiems daugiabučių namų projektams. Gyventojus džiugins ne tik „išmaniojo namo” technologijos, bet ir visa aplinka – specialistų parinkta augalija, gyvenamųjų namų kvartalo kieme įrengti unikalūs treniruokliai, pritaikyti tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, žaidimo aikštelės mažiesiems.

Skandinavų pavyzdžiu įgyvendinami architektūriniai sprendimai ir efektyvus šviesos panaudojimas išmaniųjų gyvenamųjų namų kvartalą daro išskirtiniu ir itin patraukliu žmonėms, kuriems rūpi rami aplinka suderinta su naujausiais technologiniais sprendimais. Projektą planuojama baigti 2013 metais.

«

»

Kiti pranešimai

2013-08-01

Pasaulis, kuriame gyvename (2): vartotojiškumas

Šį kartą skaitykite apie tai, kas mus lydi kiekviename žingsnyje ir pasveikina kiekvieną kartą ... Skaityti daugiau →

2011-12-02

Blusų kelias į mūsų namus – faktai ir mitai

Dar Biblijoje minimi ir nuo neatmenamų laikų žmogaus gyvenimą lydintys kraujasiurbiai – blusos, ... Skaityti daugiau →

2011-01-27

Krizė?..

„Vyriausybė žada griežtinti krizės planą“, „Kas žingsnis – artėjančios krizės ženklai“, ... Skaityti daugiau →

2015-02-04

LASF pristatė jubiliejinį 25-ąjį sezoną ir pagerbė Dakaro 2015 dalyvius

Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) organizuotoje spaudos konferencijoje buvo pristatytas ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×