arrow-up.svg moon.svg

30 proc. apklaustųjų renkasi greituosius vartojimo kreditus arba draugą

Greitųjų vartojimo kreditų veiklą vystanti bendrovė „SMScredit.lt“ atliko viešą apklausą, kurios metu buvo apklausta beveik 3 000 respondentų. Tyrimo metu paaiškėjo, kad pritrūkę pinigų žmonės skolinasi iš greitųjų vartojimo kreditų bendrovių arba draugų.

Apklausos metu respondentų buvo teiraujamasi apie skolinimosi šaltinius, greitųjų vartojimo kreditų privalumus, trūkumus bei kt. Apklausos duomenys rodo, jog beveik 30 procentų apklaustų respondentų naudojasi greituosius vartojimo kreditus teikiančių bendrovių paslaugomis ar skolinasi iš draugų, kolegų. Itin mažas procentas respondentų teigia, kad dėl finansinių problemų kreipiasi į šeimos narius. „Apklausos duomenys konstatuoja, kad tik 4 procentai apklaustųjų finansinės pagalbos prašo šeimos narių“, — teigia „SMScredit.lt“ generalinis direktorius.

Tyrimo duomenys konstatuoja, jog svarbiausiu trumpalaikes paskolas teikiančių bendrovių privalumu apklaustieji laiko galimybę greitai ir patogiu būdu suteikti paskolą. Pasak „SMScredit.lt“ generalinio direktoriaus Gedimino Veličkos, net 59 procentai apklaustųjų tvirtina, jog iš greitųjų vartojimo kreditų bendrovių skolinamasi dėl to, kad tai tampa alternatyva operatyviai išspręsti laikinus finansinius sunkumus.

„Daugelis tyrimo duomenų yra analogiški Latvijoje atliktai viešai apklausai, kurioje dalyvavo per 11 000 respondentų. Šie rezultatai — ne išimtis. Kaip Latvijoje, taip ir Lietuvoje besiskolinantiems itin svarbu susidūrus su netikėtomis finansinėmis problemomis, jas spręsti greitai. Galima kelti prielaidą, jog būtent šis kriterijus, kodėl gyventojai skolinasi iš greituosius vartojimo kreditus teikiančių bendrovių, yra vienas iš svarbiausių“, — tikina Gediminas Velička. Artimiausiu metu analogišką apklausą planuojama atlikti ir Suomijoje.

«

»

Kiti pranešimai

2015-10-20

Avarija Gaižiūnuose – nelegalių varžybų rezultatas

Sekmadienį įvykusi nelaimė Gaižiūnų kariniame poligone, Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) atstovų teigimu – rengiamų nelegalių… Plačiau
2013-01-18

Pasaulio reklamos rinkoje pirmauja Skandinavai

Žvelgiant į praėjusių metų reklamos rinką, galime išskirti stiprų jos lyderį Norvegiją,  kuri pirmauja pagal išleistų… Plačiau
2012-04-19

Faktai ir mitai, kurių nežinote apie skruzdes!

Tingi, gyvena iki 30 metų ir kontrabanda gabena narkotines medžiagas. Kas? Sunku patikėti, bet tai visiems… Plačiau
2013-12-12

Už automobilių sporto ištekėjau prieš 25 metus

Automobilių sportas dažniausiai laikomas tikrų vyrų užsiėmimu, tačiau Lietuvos automobilių sporto federacijos vairą sukioja moteris –… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×