arrow-up.svg moon.svg

Greitieji vartojimo kreditai kaip taksi?

Greitųjų vartojimo kreditų asociacija (GVKA), siekdama formuoti atsakingą trumpalaikių paskolų rinką, įspėja apie galimą skolinimosi riziką ir stengiasi šviesti visuomenę apie greituosius vartojimo kreditus, jų paskirtį.

Ketinančius imti trumpalaikę paskolą GVKA siekia perspėti apie skolinimosi riziką. Greitųjų vartojimo kreditų bendrovės tvirtina, kad prieš imant nors ir nedidelį kreditą, būtina atidžiai perskaityti sutarties sąlygas, jei kyla neaiškumų, drąsiai kreiptis šaltinyje (internetinėje svetainėje, skelbime, bendrovės buveinėje ar kt.) nurodytais kontaktais. Kaip teigia GVKA direktorė Kristina Nemaniūtė, taip pat rekomenduojama tiksliai paskaičiuoti, kokia suma yra reikalinga, bei nusistatyti terminą, kada privaloma grąžinti paskolą, kadangi laiku nespėjus atiduoti kredito, bendrovės skaičiuoja delspinigius. „Bendrovės, teikiančios greituosius vartojimo kreditus, už klientus nuspręsti negali, tad kiekvienas, besinaudodamas teikiama paslauga, turi jausti atsakomybę. GVKA nariai, siekdami apsaugoti kredito gavėją nuo papildomų finansinių problemų, tikrina kliento mokumą ir stengiasi aiškiai informuoti apie visas kredito teikimo bei grąžinimo sąlygas“, — užtikrina GVKA direktorė.

Greitieji vartojimo kreditai apibrėžiami kaip nedidelės paskolos, gaunamos trumpąja tekstine žinute (SMS), telefonu ar internetu. Jų paskirtis — tenkinti nenumatytą ir trumpalaikį pinigų poreikį. „Siekdami aiškiau suformuluoti greitųjų vartojimo kreditų paskirtį, dažnai juos palyginame su taksi paslaugomis, kuriomis dažniausiai naudojamasi ne kiekvieną dieną, nenumatytais atvejais, kai reikia skubiai ir patogiai pasiekti reikiamą tikslą, o už paslaugas sumokama brangiau nei naudojantis viešuoju transportu ar nuosavu automobiliu“, — teigia Kristina Nemaniūtė.

Greituosius vartojimo kreditus teikiančios bendrovės siekia prisitaikyti prie visuomenės poreikių ir tiesiog suteikia galimybę nenumatytomis aplinkybėmis operatyviai gauti pinigų. Pasak Kristinos Nemaniūtės, greituosius kreditus teikiančios įmonės neturi tikslo įtraukti žmones į skolinimosi liūną — tai nenaudinga nei klientui, nei paslaugą suteikusiai bendrovei. „Žmonės greituosius vartojimo kreditus renkasi kaip alternatyvą, kuri tampa galimybe greitai palengvinti finansinių problemų sprendimą“, — teigia GVKA direktorė.

«

»

Kiti pranešimai

2017-12-06

Prieššventiniu laikotarpiu siuntų kiekis išauga iki 30 proc.

Likus vos keletui savaičių iki Kalėdų bei Naujųjų metų šventinis bumas jaučiamas ne tik perpildytuose prekybos… Plačiau
2010-11-25

Greipfrutai – universalus vaistas ir suaugusiam, ir kūdikiui?

Medicinos mokslininkai teigia, jog greipfrutų sėklų ekstraktas yra laikomas vienu iš universaliausių grynų gamtos produktų. Šio… Plačiau
2009-10-08

Raimondas Baikštys: „Abipusis bendradarbiavimas — ginklas prieš sunkmetį“

ES sanglaudos fondas skiria paramą aplinkos apsaugos projektams, kurie skatina vandens apsaugos ir valdymo priemonių nustatymą,… Plačiau
2009-11-13

Dinozaurai jau Taline!

„Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ jau pasiekė ir Baltijos šalis. Vakar milžiniškos būtybės įžengė į Talino „Saku Suurhall“… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×