arrow-up.svg moon.svg

Apie kenkėjų prevenciją pramonėje ir buityje – parodoje „Agrobalt 2012“

Kenkėjų platinamos ligos ir nuolatos sugadinama produkcija yra vienas didžiausių galvos skausmų maisto pramone besiverčiančioms įmonėms. Parodoje „Agrobalt 2012“ sužinosite, kaip apsaugoti produkciją ir išvengti kenkėjų, susipažinsite su naujausiais maisto kokybės tyrimais ir maisto gaminių kūrimo technologijomis. 

Vabzdžiai – grėsmė ir pramonei, ir gyventojams

Visuomenėje yra paplitusi nuomonė, kad maistinės kandys, kurios dar žinomos kaip ugniukai – pavojingos tik daugiaubučių gyventojams. Tačiau šie kenkėjai nemažus nuostolius padaro ir maisto pramonėje dirbančioms įmonėms. Ugniukai į būstus patenka įvairiais būdais – dažniausiai produktų pakuotėse, kuriose jau būna sudėti kiaušinėliai. Taigi maisto produktų ir žaliavų apsauga bei prevencija nuo maistinių kandžių pirmiausia turėtų susirūpinti maisto produktų gamintojai ir tiekėjai. Reikėtų nuolatos stebėti sandėliuojamą žaliavą ir produkciją, o aptikus kenkėjų, reikėtų nedelsiant pašalinti užkrato šaltinį bei sunaikinti vabzdžius suaugėlio stadijoje.

Visgi, jei nusipirkote produktą, kuriame jau įsiveisė maistinės kandys ir namuose pamatėte bent vieną jų, reikėtų nedelsiant patikrinti spinteles ir kitas vietas, kur laikomi maisto produktai ir išmesti pakuotes, kurios sukėlė įtarimą. Net ir atsikračius įtartinų produktų bei gerai išvalius spinteles, reikėtų stebėti ar jose neatsirado voratinklinių siūlų, kurie išduoda, kad kenkėjai vis dar gyvena kartu. Maistinės kandys dažniausiai gadina miltus, avižinius dribsnius, džiūvėsius, kruopas, makaronus, šokoladą, džiovintus grybus ir vaisius, kakavą, maltus pipirus, vaistažoles.

Maisto žaliavų naikintojai – graužikai ir paukščiai

Žinoma, kenkėjai nėra pavojingi tik daugiabučių gyventojams. Didžiausius nuostolius patiria įmonės, kurios sandėliuose laiko maisto žaliavas. Tarp pavojingiausių kenkėjų galima išskirti graužikus ir paukščius.

Pirmieji pavojaus ženklai, kurie praneš, kad maisto žaliavų sandėliuose įsiveisė šie kenkėjai, yra paliktos išmatos ir sugadintos maisto atsargos. Aptikus šiuos ženklus, reikėtų nedelsiant imtis visų priemonių, kad išnaikintumėte graužikus, nes jie ne tik gadina žaliavas ir teršia patalpas, kuriose „svečiuojasi“, bet taip pat gali apkrėsti žmones netgi mirtinomis ligomis. Ne mažiau žalos sandėliuojamai produkcijai pridaro ir sparnuočiai. Žvirbliai, naminiai karveliai (balandžiai), apsigyvenę maisto sandėliuose, juos dažnai paverčia ir veisimosi vieta, todėl šiose patalpose produkcijos laikyti tiesiog neįmanoma dėl higienos normų pažeidimų. Laiku nesiėmusi prevencinių priemonių prieš kenkėjus, įmonė ne tik rizikuoja produkcijos vartotojų sveikata, bet ir savo reputacija bei gerais santykiais su klientais.

Agrobalt 2012

Tarptautinė žemės ūkio, maisto ir pakuočių pramonės paroda šiemet vyks gegužės 10 – 12 Kaune „Žalgirio“ arenoje. Parodos „Agrobalt 2012“, kuri rengiama net nuo 1992 metų, tikslas, kaip ir kiekvienais metais, išlieka toks pat – stiprinti žemės ir maisto ūkio sektoriaus konkurencingumą, skatinti verslą, padėti verslininkams užmegzti naujus kontaktus.

Šių metų parodos šūkis – „Sveikesniam gyvenimui“, todėl rasite visą informaciją susijusę su maisto kokybe ir žmogaus sveikata. Parodoje bus pristatomos įmonės, gaminančius saugius kasdienio vartojimo produktus, taip pat naujausi maisto kokybės tyrimai ir gamybos tendencijos.

Prie kenkėjų kontrole užsiimančios UAB „Dezinfa“ stendo, galėsite susipažinti su necheminiais kenkėjų naikinimo būdais, taip pat sužinosite kaip apsaugoti produkciją nuo galimo kenkėjų žalos. Kvalifikuoti ekspertai atsakys į Jūsų klausimus ir padės surasti geriausius sprendimus.

Parodoje ir toliau bus rengiamas tradicinis parodos eksponatų konkursas. „Agrobalt 2010“ dalyvavo 300 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių, todėl dar didesnio dalyvių ir lankytojų skaičiaus tikimasi ir šiemet.

Daugiau informacijos:

http://www.agrobalt.lt/default.asp?DL=L

«

»

Kiti pranešimai

2009-11-24

Kieno nešvarios rankos rausiasi po mūsų asmens duomenis?

2009 m. lapkričio 18 d. Kauno miesto Ekonominių nusikaltimų tyrimų tarnyba kartu su Lietuvos kriminalinės policijos… Plačiau
2014-07-02

G. Furmanavičius: Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje dar tikrai vyks dvejus metus

Liepos 2 d. vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF), VšĮ „Pasaulio ralio čempionato organizatorius… Plačiau
2011-01-27

Socialinė atsakomybė — prabanga?

Klausimas, ar socialinė atsakomybė — prabanga, manau, diskusijų susilaukia ne tik ekonomikos sunkmečio laikotarpiu. Be abejo,… Plačiau
2015-03-04

Kokios komunikacijos tikisi tavo vartotojas?

Organizacijos turi daugybę galimybių bendrauti su vartotojais. Būdai, kurie įmonėms atrodo paveikūs, norint pasiekti klientus, pastarųjų… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×