arrow-up.svg moon.svg

Atgimsiantis carinių kareivinių kompleksas gaivins Žemuosius Šančius

Žemuosiuose Šančiuose įsikurs modernus, tačiau XIX a. architektūros autentiką išlaikęs gyvenamųjų namų kvartalas „Juozapavičiaus 13“.

Išlaikyta carinės architektūros autentika

Prie pat Kauno miesto centro esančiame, tačiau kurį laiką užmirštame, Žemųjų Šančių mikrorajone naujam gyvenimui atgimsta XIX a. caro statybos kareivinių kvartalas, kuris taps istorijos ir modernaus dizaino junginiu.

Daugiau nei 5 hektarų buvusių kareivinių teritorija jau šią vasarą pakvies įsikurti pirmuosius gyventojus. „Juozapavičiaus 13“ patrauks ne tik itin patogiu susisiekimu, bet ir taps namais žmonėms, norintiems gyventi moderniai ir patogiai, bei jausti pastato istoriją ir laikmetį.

Kadaise šiuose raudonų plytų pastatuose buvo dislokuota carinės artilerijos brigada, teritorijoje pastatytos arklidės, sandėliai. Dabar tai yra Lietuvos kultūros paveldas, kuris su visomis smulkiomis ir unikaliomis detalėmis, bus išsaugotas, prikeltas naujam gyvenimui ir pritaikytas šiandienos poreikiams. Pastatuose išliks ne tik vidinės ar išorinės apdailos elementai, arkos, lubos, dideli langai ir platūs įėjimai į būstus, bet ir XIX a. autentiškos raudonos plytos.

Ypatingas teritorinis kvartalo išdėstymas gyventojams suteiks daug žaliųjų erdvių, leis mėgautis jau dešimtmečius augančia medžių alėja.

4 skirtingos erdvės

Pastatai projektuoti taip, kad kvartale būtų suformuotos 4 erdvės: privati ir gyvenamoji, poilsio, ugdymo ir komercinė erdvė.

 Šio kvartalo infrastruktūra bus itin patogi jaunoms šeimoms, kurios pagal savo poreikius galės rinktis tarp dviaukščių kotedžų su žemės sklypu ar mažų butų. Taip pat teritorijoje veiks darželis, mokykla bei prekybos centras, kurie vietos gyventojams leis jaustis komfortabiliai ir saugiai.

 Teritorijoje bus restauruoti ir prikelti naujam gyvenimui 8 bei pastatyti  5 nauji pastatai. Gyvenamąjį kvartalą sudarys 4 restauruoti pastatai su 40 juose esančių dviaukščių kotedžų ir 2 nauji pastatai su 18 mažų butų. Teritorijoje tai pat bus įrengtas vaikų darželis, mokykla, prekybos centras bei apie 12000 kv.m. komercinių patalpų.

Gyvenamojo kvartalo rekonstrukciją sudarys keli etapai. Pirmasis etapas bus baigtas jau šią vasarą.

Projekto architektai – UAB Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai.

«

»

Kiti pranešimai

2011-12-01

Kriterijai, kuriais vertėtų vadovautis renkantis nepriklausomą elektros energijos tiekėją

Prasidėjus trečiajam elektros energijos rinkos liberalizavimo etapui, Lietuvos įmonės suskubo pasirinkti ... Read more →
2010-11-08

„SMScredit.lt“ savo paslaugų maitinimo įstaigose nebeteiks

Atsižvelgdama į visuomenės bei Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) neigiamą ... Read more →
2012-03-12

„Energijos kodas“ 2012 – uosius pradeda padvigubinęs apyvartą

Trečiąjį rinkos liberalizavimo etapą UAB „Energijos kodas“ pradeda savo apyvartą padidinęs ... Read more →
2014-12-15

Automobilių sporto populiarumas ir toliau auga

2014 metai buvo istoriniai Lietuvos automobilių sportui: Druskininkuose galėjome stebėti Pasaulio ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×