arrow-up.svg moon.svg

Dėmesio stoka vaikams lemia jų agresiją

Šiandien Lietuvoje globos namuose auga per keturis su puse tūkstančio vaikų, daugiau nei dvidešimt trys tūkstančiai – rizikos šeimose. Šiems vaikams dažnai trūksta artimųjų dėmesio, meilės, šilumos. Nepuoselėjant vaikų dvasinių ir fizinių vertybių, nesuteikiant sąlygų atrasti ir išreikšti individualius gebėjimus, visuomenė vis dažniau susiduria su augančiomis problemomis – agresija, neprognozuojamu, neretai žiauriu elgesiu.

Vaikų globos institucijos priemonių ieško pačios

Vyriausybės programoje numatyta vaikų globos institucijų reforma, kurios tikslas – mažinti vaikų namų globotinių ir vaikų globos institucijų skaičių. Tačiau rezultatų kol kas nėra. Vaikų globos institucijos priverstos pačios ieškoti priemonių, kaip gerinti globos namuose augančių vaikų gyvenimo sąlygas, užtikrinti jiems bent minimaliausių poreikių patenkinimą. Šiuo metu SOS vaikų kaimai su savo draugais įgyvendina projektą, kurio metu verslo įmones kviečia padėti sudaryti tinkamas gyvenimo ir ugdymo sąlygas likimo nuskriaustiems vaikams.

„Mes neprašome kompanijų skirti pinigų. Tiesiog kviečiame jas geranoriškai prisidėti prie projekto ir padėti našlaičiams bei be tėvų globos likusiems vaikams“, – tikina SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos nacionalinis direktorius Audrius Natkevičius.

Galimybė kurti saugesnę visuomenę

Vaikai į globos namus patenka dėl įvairių priežasčių. Vieni yra našlaičiai, kitais tėvai tiesiog nesirūpina, nesuteikia jiems tinkamos priežiūros, naudoja psichologinį ir fizinį smurtą.

„Statistika rodo, kad vis tik didžioji dalis globotinių į globos įstaigas patenka dėl to, kad jiems nebuvo sukurta saugi aplinka. Tokiais vaikais buvo nesirūpinama, neretai prieš juos smurtaujama. Atvykus į globos namus, jiems turi būti užtikrinta tinkama aplinka, kurioje vaikai galėtų patenkinti dvasinius poreikius, mokytųsi tinkamai suvokti pasaulį, ugdytų savo gebėjimus ir kt. Deja, be visuomenės pagalbos pasiekti šios tikslus be galo sudėtinga. Pasekmė – auganti agresija visuomenėje“, – apgailestavo SOS vaikų kaimų atstovas.

SOS vaikų kaimų atstovas teigia, kad pagalba vaikams būtina. Padėdami jiems mes galime užkirsti kelią smurtui, agresijai. Jei vaikai auga nepalankiomis sąlygomis, su laiku jie susikuria agresyvios ir priešiškos aplinkos sampratą, kuri vaikus lydi visą likusį gyvenimą. Tokie vaikai neutralias situacijas suvokia ir interpretuoja kaip grėsmingas ir ima gintis – elgtis agresyviai. Iškreiptam pasaulio suvokimui itin didelę įtaką turi ne tik vaikystėje patirtas fizinis ir psichologinis smurtas, bet ir atitinkamų socialinių įgūdžių stoka.

Įvairius elgesio sutrikimus lemia ir emocinis atstūmimas. Jei su vaiku elgiamasi abejingai, nėra patenkinami jo dvasiniai poreikiai, nesuteikiamas psichologinis artumas, meilė bei švelnumas, tikėtina, kad su laiku šių poreikių trūkumas bus realizuotas žiauraus elgesio forma.

Nereikalauja papildomų lėšų paramai

Dalyvavimas SOS vaikų kaimai organizuojamame projekte itin paprastas. Įmonėms tereikia elektroniniu adresu parama@sos-org.lt išsiųsti sutikimą dalyvauti projekte ar tiesiog paskambinti telefonu +370 647 82 551. Gavus sutikimą netrukus bus išsiunčiami specialūs vokai/dėžės, į kuriuos įmonėms tereikia sudėti kompanijoje nebenaudojamus, sugedusius ar nereikalingus mobiliuosius telefonus. Šie akcijai pasibaigus bus pristatyti į UAB „Mobivokas.lt“, įvertinti ir už telefonus gautos lėšos pervestos SOS vaikų kaimams Lietuvoje.

„Apie lėšų dydį ir jų panaudojimą informuosime visus projekto dalyvius. Lėšas ketiname skirti rengti globotinius savarankiškam gyvenimui, puoselėti jų dvasines ir fizines vertybes, integruoti vaikus į visuomenę, padėti jiems atrasti ir išreikšti individualius sugebėjimus, interesus bei talentus ir kt. Labai tikimės, kad šis projektas, skatinantis bendruomeniškumo jausmą, bus sėkmingas ir visi kartu dėsime pastangas užkirsti kelią tiems baisiems dalykams, apie kuriuos pastaruoju metu vis dažniau rašo spauda“, – pasakoja Audrius Natkevičius.

Akcija prasideda rugpjūčio 1 dieną ir tęsis iki gruodžio 1 dienos. Projekto organizatoriai tikina, kad projekto dalyviams nereikės skirti papildomų lėšų ir laiko – visais administraciniais ir buhalteriniais procesais pasirūpins patys organizatoriai.

«

»

Kiti pranešimai

2009-12-21

Už „protingą būstą“ — nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2009“ apdovanojimas

Lietuvos inovacijų centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ iniciatyva organizuoto nacionalinio konkurso „Inovacijų… Plačiau
2015-04-30

Startuoja Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas

Jau šį savaitgalį, gegužės 2-3 dienomis, Estijoje, Parnu trasoje, startuos Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas (BaTCC),… Plačiau
2009-11-30

Rolandas Maskoliūnas: „Dinozaurai yra vištų ir kitų paukščių protėviai“

Sekmadienį įvyko paskutinis renginio „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ seansas. Dinozaurai atsisveikino su Lietuvos gyventojais ir toliau tęs… Plačiau
2011-02-19

Priemonių bus imtasi, kai žus žmonės?

Sodų bendrijos „Krantas“ ir „Radikiai“, Ginėnų gyvenvietė, pajutusios šiais metais ankstyvo potvynio grėsmę, šaukiasi pagalbos: bendrijų… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×