arrow-up.svg moon.svg

Tyrimas: Kaip dažnai perkame vandenį?

Vandens gamintojos „Druskininkų Rasa“ iniciatyva atliktas reprezentatyvus tyrimas konstatavo, jog kas dešimtas Lietuvos gyventojas perka mineralinį vandenį kiekvieną dieną. Trečdalis Lietuvos gyventojų mineralinį vandenį įsigyja keletą kartų per savaitę.

Dažniausiai vandenį perka jaunimas

Atliktos apklausos metu paaiškėjo, jog iš viso net 60 proc. Lietuvos gyventojų perka mineralinį vandenį kartą per savaitę ir net dažniau. Parduotuvėse vandenį linkę įsigyti jauni žmonės – nuo 25 iki 34 metų. Jie yra didžiausi mineralinio vandens vartotojai. Vyresnio amžiaus žmonės vandenį vis dar geria iš čiaupo – trečdalis žmonių, kurių amžius siekia nuo 65 iki 74 metų, niekada neperka mineralinio vandens.

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl gerti natūralų mineralinį vandenį sveikiau nei gerti vandenį iš čiaupo, – cheminė sudėtis. Medicinos specialistai teigia, jog vartodami natūralų mineralinį vandenį gauname daugiau vertingų mineralinių medžiagų, reikalingų žmogaus organizmui. Vandenyje iš čiaupo mineralinių medžiagų negausu. Tiesiog geriame tokį vandenį, koks bėga.

„Lietuvoje vanduo iš čiaupo, lyginant su kitomis šalimis, gana švarus. Tačiau jį geriantys turėtų būti įsitikinę, kad vandenyje iš čiaupo nėra bakterijų, pavojingų žmogaus sveikatai. Natūralus mineralinis vanduo išgaunamas ir į pakuotę išpilstomas be sąlyčio su oru, kas apsaugo vandenį nuo mikrobiologinės taršos“, – pabrėžia vandens gamintojos specialistas.

Kai trūksta mineralų…

Tiek jaunam, tiek vyresnio amžiaus organizmui būtina užtikrinti reikalingų mineralų kiekį. Kiekvieną dieną yra netenkama nemažai druskų, mikroelementų, reikalingų palaikyti vandens apykaitą, nervų sistemos veiklą, raumenų aktyvumą, virškinimo sulčių susidarymą ir kitas organizmo funkcijas. Atsiradus magnio, kalcio, kalio ar kitų medžiagų trūkumui, kyla miokardo infarkto, ūminio insulto, nervų sistemos sutrikimo, migrenos, dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastrito, rėmens, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimų vystymosi grėsmės.

Tačiau specialistai perspėja, kad tie, kuriuos kamuoja gastritas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, gertų anglies dioksido neprisotintą natūralų vandenį. Vandenį rinktis reikėtų atidžiai, dėmesį atkreipiant į savo sveikatą. Jei vandenį pasirinksime tinkamai, galime pagerinti savo sveikatą, pasveikti nuo kai kurių ligų.

«

»

Kiti pranešimai

2014-12-15

Automobilių sporto populiarumas ir toliau auga

2014 metai buvo istoriniai Lietuvos automobilių sportui: Druskininkuose galėjome stebėti Pasaulio ... Read more →
2011-01-27

Socialinė atsakomybė – ne įstatymų nustatytas reglamentas

Jungtinės Tautos, Europos Komisijos vis garsiau šaukia, kad kompanijos turi būti socialiai atsakingos, ... Read more →
2013-12-19

Lietuvių skaitmeninis dizainas populiarėja Skandinavijoje

Lietuva tampa vis patrauklesnė skandinaviškoms investicijoms. Pasak Suomijos verslininko, šalyje gausu ... Read more →
2010-05-31

Sutarčių suma — per 20 mln. Lt

Šių metų gegužės mėnesį akcinė bendrovė „Požeminiai darbai“ pasirašė penkias šilumos ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×