arrow-up.svg moon.svg

Tyrimas: Kaip dažnai perkame vandenį?

Vandens gamintojos „Druskininkų Rasa“ iniciatyva atliktas reprezentatyvus tyrimas konstatavo, jog kas dešimtas Lietuvos gyventojas perka mineralinį vandenį kiekvieną dieną. Trečdalis Lietuvos gyventojų mineralinį vandenį įsigyja keletą kartų per savaitę.

Dažniausiai vandenį perka jaunimas

Atliktos apklausos metu paaiškėjo, jog iš viso net 60 proc. Lietuvos gyventojų perka mineralinį vandenį kartą per savaitę ir net dažniau. Parduotuvėse vandenį linkę įsigyti jauni žmonės – nuo 25 iki 34 metų. Jie yra didžiausi mineralinio vandens vartotojai. Vyresnio amžiaus žmonės vandenį vis dar geria iš čiaupo – trečdalis žmonių, kurių amžius siekia nuo 65 iki 74 metų, niekada neperka mineralinio vandens.

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl gerti natūralų mineralinį vandenį sveikiau nei gerti vandenį iš čiaupo, – cheminė sudėtis. Medicinos specialistai teigia, jog vartodami natūralų mineralinį vandenį gauname daugiau vertingų mineralinių medžiagų, reikalingų žmogaus organizmui. Vandenyje iš čiaupo mineralinių medžiagų negausu. Tiesiog geriame tokį vandenį, koks bėga.

„Lietuvoje vanduo iš čiaupo, lyginant su kitomis šalimis, gana švarus. Tačiau jį geriantys turėtų būti įsitikinę, kad vandenyje iš čiaupo nėra bakterijų, pavojingų žmogaus sveikatai. Natūralus mineralinis vanduo išgaunamas ir į pakuotę išpilstomas be sąlyčio su oru, kas apsaugo vandenį nuo mikrobiologinės taršos“, – pabrėžia vandens gamintojos specialistas.

Kai trūksta mineralų…

Tiek jaunam, tiek vyresnio amžiaus organizmui būtina užtikrinti reikalingų mineralų kiekį. Kiekvieną dieną yra netenkama nemažai druskų, mikroelementų, reikalingų palaikyti vandens apykaitą, nervų sistemos veiklą, raumenų aktyvumą, virškinimo sulčių susidarymą ir kitas organizmo funkcijas. Atsiradus magnio, kalcio, kalio ar kitų medžiagų trūkumui, kyla miokardo infarkto, ūminio insulto, nervų sistemos sutrikimo, migrenos, dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastrito, rėmens, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimų vystymosi grėsmės.

Tačiau specialistai perspėja, kad tie, kuriuos kamuoja gastritas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, gertų anglies dioksido neprisotintą natūralų vandenį. Vandenį rinktis reikėtų atidžiai, dėmesį atkreipiant į savo sveikatą. Jei vandenį pasirinksime tinkamai, galime pagerinti savo sveikatą, pasveikti nuo kai kurių ligų.

«

»

Kiti pranešimai

2011-06-07

Benamiai gyvūnai – vis dar opi problema

„Visuomenės sąmoningumo trūkumas – tai viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių didelį benamių gyvūnų skaičių“, – tokią… Plačiau
2009-11-11

„Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ — akis į akį su mūsų priešistore

Keliaujantis švietimo, istorijos ir pramogų šou „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ lapkričio 27 – 29 dienomis žengia į… Plačiau
2015-02-12

Ar turi savo sėkmės kvapą?

Užuostas kvapas mus veikia labiau nei pagalvotume. Juk pažįstamas kvepalų aromatas  gali priminti artimą draugą, gyvenimo… Plačiau
2015-09-22

G. Notkus: Čia ralis, todėl gali nutikti visko

Sudėtingą sezoną važiuojantis Giedrius Notkus į „Rally Classic“ Druskininkai 2015, vyksiantį spalio 2-3 dienomis, žvelgia su… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×