arrow-up.svg moon.svg

Gidas Lietuvos ralio čempionato finalo žiūrovams

Jau šį savaitgalį (rugsėjo 29-30 dienomis) turėsime galimybę mėgautis Lietuvos ralio čempionato finalu, kuris vainikuos visą ralio sezoną. Šiame etape dalyvių laukia sudėtingi, tačiau įdomūs greičio ruožai, kviečiame su jais susipažinti.

Druskininkų-Lazdijų apylinkėse vyksiantis finalinis Lietuvos ralio čempionato etapas pasižymi sudėtingais ir išskirtiniais greičio ruožais. Daugelis jų – miškuose, tad danga kuria važiuoja sportininkai – minkšta ir puri. Trasose greitai susiformuoja gilios provėžos, kurios apsunkina važiavimą, o iš sportininkų pareikalauja ypatingo susikaupimo ir atidumo.

Šiemet dalyvių lauks šie greičio ruožai:

 • Greičio ruožas „Smarliūnai“
  Greičio ruožo ilgis – 12,51 km
  Kelias uždarytas – 8.40-11.20 val.
  Stebėti lenktynes bus galima jau tradicinėse, žiūrovų pamėgtose vietose netoli starto (prie Sakniavos) bei netoli finišo (prie Bukaučių). Šios stebėjimo zonos nuo pagrindinio kelio nutolusios apie 300 m. Matomumas – apie 1,5 km.
  Kelio ruožas – su daug šokamų tramplynų ir posūkių per lauką.
 • Greičio ruožas „Vainiūnai“
  Greičio ruožo ilgis – 9,71 km
  Kelias uždarytas – 9.05-11.40 val.
  Šis greičio ruožas išsiskiria tuo, kad iš karto po starto, 800 m atkarpoje prasideda klasikiniai „driftuojami“ posūkiai, pareikalausiantys iš ekipažų maksimalaus susikaupimo. Pasak organizatorių, tai vienas iš patogiausių greičio ruožų lenktynių stebėjimui.
 • Greičio ruožas „Snaigupė“
  Greičio ruožo ilgis – 9,65 km
  Kelias uždarytas – 13.00-13.30 val. / 15.20-16.50 val.
  Šiame greičio ruože privažiavimas žiūrovams taip pat labai patogus. Pagrindinis ruožo akcentas – siauras žvyro kelias, po kurio – pavojinga sankryža per pagrindinį kelią su nejuntamais posūkiais ir šuoliu.
 • Greičio ruožas „Valentai“
  Greičio ruožo ilgis – 19,13 km
  Kelias uždarytas – 13.50-15.20 val. / 16.10-17.30 val.
  Didžioji dalis šio greičio ruožo vyksta vingiuotuose miško keliukuose, tad matomumas gana prastas.
 • Greičio ruožas „Grūtas“
  Greičio ruožo ilgis – 13,12 km
  Kelias uždarytas – 18.30-20.00 val.
  Šis paskutinis naktinis greičio ruožas – vienas laukiamiausių tiek žiūrovų, tiek dalyvių. Siauri ir vingiuoti miško keliukai tamsoje tampa dar daugiau tikslumo reikalaujančiu iššūkiu, galinčiu sujaukti planus net ir lyderiams. Pasirinkti stebėjimo vietas patartina dar iki trasų uždarymo.

Renkantis varžybų stebėjimo vietas organizatoriai ragina žiūrovus laikytis visų saugumo taisyklių ir rekomendacijų.

Finalinio čempionato etapo programa

Rugsėjo 29 d. vakare vyks Lietuvos ralio čempionato finalo spaudos konferencija, kurioje savo mintimis apie artėjančią kovą ir lūkesčius joje dalinsis ankstesnių metų „Rally Classic“ nugalėtojai ir šių metų lyderiai: Janio Vorobjovo, Vaidoto Žalos, Vytauto Švedo, Giedriaus Notkaus, Benedikto Vanago ekipažai. Po konferencijos vyks oficialus renginio atidarymas, kurio metu prisistatys visi ralyje važiuosiantys ekipažai. Žiūrovai turės galimybę su jais pabendrauti, gauti autografus. Vyks ir kasmetiniai fotografijų konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

Rugsėjo 30 d. ryte prasidės svarbiausia šių metų ralio čempionato kova, kuri tęsis iki pat vakaro. Laukiant galutinių finalo rezultatų žiūrovai, įsigiję ralio pasus, galės dalyvauti žaidime ir laimėti prizus.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Druskininkų mieste vyks ne tik intriguojančios ralio kovos, bet ir Turizmo dienos, tad veiklos čia ras kiekvienas.

Organizatoriai kviečia dalyvauti konkurse

Finalinio Lietuvos ralio čempionato organizatoriai kviečia dalyvauti kasmetiniame nuotraukų konkurse, kurio nugalėtojui atiteks Fujifilm Instax fotoaparatas.

Norint dalyvauti konkurse, reikia fiksuoti šio ralio akimirkas ir atsiųsti ne daugiau nei 3 labiausiai patinkančias nuotraukas. Jas galite siųsti iki spalio spalio 31 dienos, adresu: fujifilm@rallyclassic.lt. Nugalėtoją išrinks „Rally Classic Druskininkai“ 2017 organizatorių sudaryta komisija.

Daugiau informacijos: http://www.rallyclassic.lt/

«

»

Kiti pranešimai

2012-02-21

KTU pirmieji Lietuvoje įsidiegė mikromokėjimų sistemą

Daugiafunkcinė mikromokėjimų sistema, veikianti NFC technologijos pagrindu ir žengianti pirmus žingsnius ... Skaityti daugiau →

2014-05-14

Savaitgalį startuoja Lietuvos žiedo čempionatas

Prieš Lietuvos žiedo čempionato startą, kuris įvyks šį savaitgalį, apie būsimo sezono lūkesčius ... Skaityti daugiau →

2013-06-25

Ralio komiteto pirmininkas sportininkų akimis

Likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui iki kandidatų teikimo į Lietuvos automobilių sporto federacijos ... Skaityti daugiau →

2015-12-10

Lietuviai išlydėti į Dakarą

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) bei Kūno kultūros ir sporto departamentas išlydėjo ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×