arrow-up.svg moon.svg

Elektroniniu būdu Lietuvos gyventojai bus surašomi pirmą kartą

2011 metais vyks Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas ir pirmą kartą jis bus atliekamas elektroniniu būdu. Prieš dešimtmetį vykęs paskutinis visuotinis surašymas dar buvo vykdomas tradiciniu tiesioginės gyventojų apklausos būdu. Tačiau, atsižvelgiant į sparčiai besikeičiantį žmonių gyvenimo būdą, sparčiai plintančias informacines technologijas bei augantį gyventojų kompiuterinį raštingumą, nuspręsta pasitelkti naujausias technologijas. Prie šio proceso prisidės ir informacinių bei ryšių technologijų įmonių grupei „Elsis” priklausanti bendrovė „Elsis IT”, suteikusi reikalingas technines priemones gyventojų surašymui organizuoti bei vykdyti.

Elektroniniu būdu surašyti save, šeimos narius ir savo būstą Lietuvos gyventojams bus pasiūlyta pirmą kartą. Tai alternatyva tradiciniam surašymui tiesioginės apklausos būdu, kai šį darbą atlieka surašinėtojai, lankydamiesi žmonių būstuose ir pildydami anketas. Kadangi beveik 60 % lietuvių naudojasi internetu, tikimasi ypač efektyvaus rezultato. Manoma, jog dauguma gyvetojų pasinaudos šia galimybe, nes tai šiuolaikiška, saugu, patogu ir taupo laiką, nes vienu metu galima surašyti visus būsto gyventojus. Elektroninis surašymas turėtų ypač sudominti aktyviausią visuomenės grupę – jaunus ir pažangius žmones.

Kiekvienas gyventojas pats galės užpildyti elektroninį surašymo lapą ir pateikti duomenis internetu. Gyventojai, kurie nesusirašė elektroniniu būdu, bus lankomi namuose. Pasitelkiant naujausias technologijas ir jas derinant su tradiciniais metodais, tikimasi apimti visas socialines ir demografines grupes.

Bendrovės „Elsis IT” pateikta techninė įranga – nešiojamieji kompiuteriai su mobilaus interneto prieiga – skirta surašymo eigos kontrolei ir koordinavimui vykdyti, operatyviam surašymo žemėlapių, parodančių surašytų ir nesurašytų žmonių pasiskirstymą vietovėje, formavimui, gautų duomenų perdavimui iš surašinėjimo vietų į centrinį serverį, kitoms svarbioms funkcijoms atlikti. Šis pažangus sprendimas, kurį pasirinko Statistikos departamentas, ne tik patogus apklausos dalyviams bei vykdytojams, bet ir labai efektyvus būdas surinkti tikslius statistinius duomenis.

«

»

Kiti pranešimai

2015-08-20

Tarptautinis marketingas. Kaip pasiekti kitų tautų vartotoją?

Pasaulyje daug pavyzdžių kuomet valstybėse apsigyvena kitų tautų atstovai ir pamažu įsitvirtina, ... Skaityti daugiau →

2010-10-05

Maisto papildų tyrimas: greipfrutų sėklų ekstraktas – ne tik kartus vanduo

Greipfrutų sėklų ekstraktas yra ne tik kartus vanduo, teigia farmacijos specialistai. Vokietijos laboratorijoje ... Skaityti daugiau →

2012-05-11

Jei vaikas atsisako valgyti?

Mityba yra vienas svarbiausių faktorių, kurie lemia sveiką vaiko augimą. Tačiau didžioji dauguma ... Skaityti daugiau →

2016-05-12

LASF stiprina ryšius su PZM

Nors Lenkija ir Lietuva turi gana nemažai kultūrinių panašumų ir bendrą istoriją, tačiau automobilių ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×