arrow-up.svg moon.svg

Gyventojai mėnesinius mokesčius mokės per interaktyviąją skaitmeninę TV

Spaudos konferencijos, vykusios rugsėjo 16 dieną Kauno miesto savivaldybėje, metu buvo pristatyta informacinių technologijų sistema „BendraSąskaita.lt”, suteikianti galimybę skaitmenine TV deklaruoti skaitiklių rodmenis, peržiūrėti ir apmokėti sąskaitas.

Konferencijos metu apie sistemos privalumus, perspektyvas kalbėjo projekto iniciatoriai: UAB „Aservis” generalinis direktorius dr. Albinas Bačiliūnas, KTU Multisensorinių sistemų laboratorijos vadovas dr. Vytautas Deksnys, bei kviestiniai svečiai: Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, UAB „Kauno vandenys” IT skyriaus viršininkas Vytautas Petrauskas, UAB „Kauno švara” rinkodaros direktorius Linas Baltrėnas.

Dr. Albinas Bačiliūnas savo kalbą pradėjo informacinių technologijų sistemos pristatymu ir videodemonstracija. „Projektas „BendraSąskaita.lt” startavo prieš porą metų. Jau 17 000 Kauno gyventojų už mėnesinius mokesčius atsiskaito vienu kvitu, kuris išsiunčiamas gyventojui kiekvieną mėnesį. Gavęs sąskaitą gyventojas ją apmoka nurodytame atsiskaitymo punkte. Aukštosios technologijos žengia į priekį — nuo šiol gyventojai mokesčius galės mokėti per interaktyviąją TV”, — kalbėjo UAB „Aservis” generalinis direktorius. Pasak jo, besinaudojantys šia sistema turi galimybę taupyti pinigus ir laiką. „Gyventojams nereikia mokėti administracinio mokesčio už kiekvieną paslaugų tiekėjų atsiųstą sąskaitą,” — akcentavo dr. Albinas Bačiliūnas.

Apie sistemos kilmę ir veikimo principą išsamiai papasakojo dr. Vytautas Deksnys: „Sistema naudotis itin paprasta: tam tereikia televizoriaus, skaitmeminės TV priedėlio su internetu ir valdymo pultelio. Televizoriaus ekrane gyventojas mato visus skaitiklių rodmenis, gali peržiūrėti sąskaitas už mokesčius ir pasirinkęs banką — jas apmokėti . Be to, artimiausiu metu sistema bus tobulinama ir gyventojai galės ne tik mokėti mokesčius per ineraktyviąją skaitmeninę TV, bet ir pasipildyti e-bilieto kortelę transportui, apmokėti įvairias kitas paslaugas.” KTU atstovas teigė, kad šia sistema naudotis saugu: „Sąskaitos apmokamos tokiu pat principu kaip ir naudojantis elektronine bankininkyste: kiekvienas gyventojas turi prisijungimo vardą ir slaptažodį, kurie identifikuoja vartotoją.” Be to, didelis dėmesys skiriamas ir sistemos patikimumui bei funkcionaliam skaitiklių rodmenų deklaravimui ir perdavimui, kas, pasak UAB „Kauno vandenys” IT skyriaus viršininko, itin aktualu prie projekto prisijungusiems ar ketinantiems tą padaryti paslaugų tiekėjams.

Linas Baltrėnas itin džiaugėsi, kad gyventojai patys iniciavo bendrovės dalyvavimą šiame projekte. „Pats didžiausias privalumas yra tas, kad sutaupo ne tik gyventojai, bet ir paslaugų tiekėjai. Beveik 20 procentų mūsų abonentų dalyvauja šiame projekte, vadinasi, mūsų bendrovei šiems abonentams nereikia siųsti sąskaitų: mums nekainuoja popierius, kurjerio paslaugos ir kt., o gyventojams nereikia mokėti administracinių mokesčių, skirti laiko knygelių pildymui ir pan.,” — teigė Linas Baltrėnas. Pasak jo, galimybė mokesčius mokėti per interaktyviąją skaitmeninę TV — naudinga ir tiems, kurie neturi kompiuterių.

Šiai UAB „Kauno švara” rinkodaros vadovo nuomonei pritarė ir Kauno miesto meras, besidžiaugdamas, kad kauniečiai lyderiauja aukštųjų technologijų ir elektroninių paslaugų srityje. „Sistema „BendraSąskaita.lt” — alternatyva atsiskaitymo knygelėms. Džiugu, kad šios sistemos privalumais galės naudotis ir tie, kurie nesinaudoja kompiuteriais. Dabar tereikia itin didelį dėmesį skirti edukacijai, kad kiekvienas gyventojas galėtų susipažinti su šia sistema, jos veikimo principu. Džiaugiuosi KTU ir verslininkų pasiekimais ir tikiu projekto sėkme”, — tvirtino Andrius Kupčinskas.

Artimiausiu metu informacinių technologijų sistema „BendraSąskaita.lt” bus diegiama Klaipėdoje, kitais metais numatyta, kad prie šio projekto prisijungs ir kiti miestai bei šalys.

Daugiau informacijos galima rasti www.bendrasaskaita.lt

»

Kiti pranešimai

2013-01-25

Facebook lengvina gyvenimą prekiniams ženklams!

Daugelis socialinės žiniasklaidos specialistų laužydavo galvą ar kurti savo prekės ženklo puslapį ... Skaityti daugiau →

2016-12-23

Įmonėms prisitaikyti prie išmaniosios VMI sistemos – vis dar iššūkis

Prieštaringų vertinimų sulaukusi išmanioji VMI mokesčių administravimo sistema (i.MAS), į kurią ... Skaityti daugiau →

2016-06-20

AB „Lietuvos geležinkeliai“ rizikų valdymui – pažangi informacinė sistema

AB „Lietuvos geležinkeliai” pradeda naudoti rizikos valdymo informacinę sistemą (RVIS), kuri ... Skaityti daugiau →

2012-03-12

„Energijos kodas” 2012 – uosius pradeda padvigubinęs apyvartą

Trečiąjį rinkos liberalizavimo etapą UAB „Energijos kodas” pradeda savo apyvartą padidinęs ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×