arrow-up.svg moon.svg

Japonų animacijos dienų „Otaka“ 2011 svečias – legendinis Kūlverstukas

Šį ketvirtadienį, gruodžio 1-ąją, „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre jau ketvirtąjį kartą prasidės japonų animacijos dienos „Otaka“.  

Festivalį atidarys tikras japonų animacijos grynuolis „Vaikai, kurie vijosi žvaigždes“. Filmas panardina į gilią ir įvairiaspalvę režisieriaus Makoto Shinkai fantazijos jūrą, po kurią nardyti nepritrūkstant oro gali ir suaugusieji, ir vaikai.

Iš San Francisko kino festivalio į „Otaką“ atkeliauja ir bene originaliausias šių metų Kanų kino festivalio programos „Ypatingas žvilgsnis“ filmas „Tatsumi“. Ši juosta – tai penkios orignalios, skirtingų žanrų ir stilių novelės savotiškai atspindinčios japonų komiksų – mangos – legendos Jošihiro Tatsumi gyvenimą ir kūrybą. Daugybę kino festivalių aplankiusi juosta pasaulyje susilaukė pelnyto dėmesio. Šį filmą Singapūras pristato Oskarui.

Šių metų programos staigmena – japonų ir rusų bendras kūrybos vaisius „Kūlverstukas“ (dar žinomas kaip „Čeburaška“). Legenda tapęs sovietinis animacinių filmukų ciklas apie mažojo Kūlverstuko ir liūdnojo krokodilo Genos bei jų draugų nuotykius originaliai, savitai ir kartu autentiškai perkeliamas į didįjį ekraną. Japoniškai! Filme buvo atkurtos originalios lėlės, naudota ta pati filmavimo technika, o pasakojimas perteiktas ta pačia dvasia. Ši juosta nukels į praeitį, sugraudins, prajuokins, vieniems užgaus nostalgijos stygą, kitiems tai bus pirmoji pažintis su mažuoju keistuoliu.

Jauniausius kino žiūrovus „Otaka“ kviečia susipažinti ir su mažųjų žmogeliukų skoliniautojų pasauliu. Tai naujas garsiosios japonų animacijos studijos „Ghibli“ darbas, nepaliaujantis keliauti po visą pasaulį ir žavėti žiūrovus jautria pasaka apie draugystę, perteikta nepriekaištinga japoniškosios animacijos estetika.

Klasikos skiltyje šį kartą pateikiame tiek publikos, tiek kritikų numylėtąjį režisieriaus Hiroyuki Yamaga filmą „Hanėjų sparnai“ (1987). Pasakojimu apie kitą civilizaciją filmas stebina vaizduotės galia, istorijos klodais, dėmesiu detalėms – tai tikras animacijos šedevras.

Japonų animacijos dienos „Otaka“ 2011 didžiajame ekrane gruodžio 1-4 dienomis „Forum Cinemas Vingis“. Nes tai gražu.

«

»

Kiti pranešimai

2015-09-25

Brolių Žalų tikslas – nugalėti „Rally Classic“ etape

Spalio 2-3 d. vyksiančiame „Rally Classic“ Druskininkai 2015 etape, kuriame paaiškės, kas taps ... Read more →
2016-03-31

„Coca-cola“ ir „Pepsi“ pardavimai ir toliau krenta

Sunku nepastebėti, kad žmonės vis labiau domisi sveika gyvensena ir riebius, kaloringus maisto produktus ... Read more →
2012-02-09

Lietuvoje įsivyravę šalčiai didina sergančiųjų gretas

Po gana šiltos žiemos pradžios ir kiek šiltesnių nei šiam metų laikui būdinga orų, staiga Lietuvą… ... Read more →
2016-07-18

Kaune statomi butai – emigrantų dėmesio objektas

Kaune kylant vis daugiau nekilnojamojo turto objektų, brokeriai pastebi, jog stiprėja tendencija – ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×