arrow-up.svg moon.svg

Naujas radiolokatorius užtikrins tikslesnes kritulių prognozes

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos vykdomas naujas meteorologinio radiolokatoriaus įsigijimo ir įrengimo projektas leis šalies sinoptikams pateikti dar tikslesnes kritulių prognozes.

 Pasak projektą įgyvendinančios įmonės „Elsis TS“ generalinio direktoriaus Dariaus Imbraso, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos įsigytas meteorologinis radiolokatorius yra skirtas kritulių stebėjimui bei trumpalaikių orų prognozių sudarymui.

„Radiolokatorius pateiks tikslius duomenis apie kritulius, jų intensyvumą ir tipą. Taip pat jis gali nustatyti daugelį procesų, įvairius hidrometeorologinius reiškinius, prognozuoti oro sąlygas jūrų ir oro uostams, uraganus, krušą, oro masių kaitą ir pan.,” – sako jis.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos technikos skyriaus vedėjo Andriaus Laurynaičio, tai bus antrasis radiolokatorius, kurio įdiegimas leis pateikti tikslesnes visos Lietuvos ir jos apylinkių labai trumpos trukmės orų prognozes.

 „Kol kas turėjome tik vieną radiolokatorių, kuris stovi Laukuvoje. Informacija apie atmosferą yra surenkama 250 km spinduliu, tačiau kuo didesnis atstumas, tuo mažesnis duomenų tikslumas. Naujas radiolokatorius bus statomas Trakų Vokėje ir suteiks galimybę tiksliau stebėti rytų Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje judančius kritulius ir palengvins jų judėjimo greičio apskaičiavimą,” – teigia A. Laurynaitis.

„Naujasis suomių gamintojo „Vaisala” Oyj radiolokatorius teiks visas Doplerio matavimų galimybes dvigubos poliarizacijos režime ir užtikrins visų reikšmingų hidrometeorologinių reiškinių aptikimą bei kritulių intensyvumo matavimą, o programinė įranga leis daryti trumpalaikes, iki 24 valandų, tačiau itin tikslias orų prognozes,” – apie radiolokatorių pasakoja specialistas.

Radiolokatoriaus dėka www.meteo.lt svetainėje galima realiu laiku matyti  kelių valandų kritulių judėjimą ir intensyvumą.

Projektas įgyvendintas Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

«

»

Kiti pranešimai

2011-09-19

Nelaukti svečiai namuose? Užverkime duris laiku

Artėjant šaltajam sezonui namuose esančių plyšių užsandarinimas tampa aktualus ne tik dėl šildymo ... Read more →

2011-01-27

Lomografija: iššūkis klasikinei fotografijai

Fotografijos istorijos pradžia siejama su XIX a.  Jos atradėjais laikomi N. Niepsas, L. Dageras, H. ... Read more →

2017-09-30

2017-ųjų Lietuvos automobilių ralio čempionato ir finalinio etapo nugalėtoju tapo J. Vorobjovas

Šeštadienį Druskininkų ir Lazdijų apylinkėse vyko Lietuvos automobilių ralio čempionato finalas, ... Read more →

2014-02-07

Ko tikėtis iš Z kartos?

Dienos, kai informacijos ieškodavome bibliotekų knygose, o patikimos žinios būdavo gaunamos tik iš ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×