arrow-up.svg moon.svg

„Nike” nutraukia rėmimo sutartį prieš homoseksualumą pasisakiusiam Manny Pacquiao

2016-02-19 Kas aktualu

Jau ne pirmas atvejis pasaulyje, kuomet pasisakiusieji prieš homoseksualumą ar kaip kitaip juos įžeidę asmenys yra neigiamai įvertintų garsių prekių ženklų. Nesenai Lietuvos atlikėjas Ten Walls gavo vertingą pamoką, kai po savo pasisakymo beveik metus buvo nepageidaujamas daugumoje įrašų kompanijų. Šį kartą neapgalvotai pasielgė ir už tai rėmimo su „Nike” neteko profesionalus boksininkas Manny Pasquiao.

M. Pacquiao, kuris taip pat yra ir Filipinų politikas, dalyvauja rinkimuose į šalies senatorius. Vienos surganizuotos konferencijos metu sportininkas pareiškė neigiamą savo nuomonę apie tos pačios lyties santykius:

„Tai neturėtų būti savaime suvokiamas dalykas – ar jūs kada matėte gyvūnus, kurie poruotųsi su tos pačios lyties partneriu? Gyvūnai yra daug protingesni, jie supranta kaip atskirti patiną nuo patelės. Jeigu mes leidžiama tos pačios lyties porų santykius, tai mes esame blogesni nei gyvūnai.”

Šis pareiškimas sulaukė didelio tarptautinio dėmesio ir labai greitai pasiekė kompaniją „Nike”, kuri iki šiol rėmė sportininką. Ilgai netrukus pasirodė šios kompanijos pareiškimas, kuriame jie teigia nutraukiantys M. Pacquiao palaikymą:

„Tokius M. Pacquiao komentarus mes laikome nepateisinamais. „Nike” jokiu būdu nepateisina jokios diskriminacijos ir per visą savo gyvavimo istoriją yra parodžiusi, kad stipriai palaiko LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenę. Daugiau mes nepalaikysime jokių ryšių su Manny Pasquiao.”

Po to, kai internete pradėjo sklisti komentarai apie šią situaciją, M. Pasquiao stengėsi pataisyti esamą situaciją ir paskelbė atsiprašymą, kuriame rašė:

„Aš nieko nesmerkiu, tiesiog sakau tiesą, kurios mane išmokė Biblija.”, taip pat cituodamas ir ištraukąi iš Biblijos, 1 koriniečiams 6:9 „Ar nežinote, kad neteisieji nepaveldės Dievo karalystės? Neapsigaukite! Nei ištvirkėliai, nei stabmeldžiai, nei svetimautojai, nei homoseksualistai.”

Tą pačią dieną M. Pasquiao socialiniame tinkle paskelbė nuotrauką, kurioje vilki „Nike” marškinėlius ir pridėjo prierašą – „Atsiprašau, jeigu ką nors įžeidžiau palygindamas homoseksualus su gyvūnais. Tie, kuriuos įžeidžiau, prašau man atleisti.”

Tačiau prekių ženklai negali sau leisti remti asmenybių, kurios neigiamai veikia jų reputaciją ir gali sukelti dviprasmiškos vartotojų reakcijos. „Nike” iš tiesų nutraukė rėmimą šiam sportininkui.

«

»

Kiti pranešimai

2014-10-31

G. Kaminskas: Kiekvienas ralio sezonas – vis geresnis

Pasibaigus visiems Lietuvos ralio čempionato etapams, sezoną apibendrina ir svarbiausius akcentus sudėlioja ... Skaityti daugiau →

2012-08-30

UAB „Elsis TS” žengė į Ukrainos rinką

UAB „Elsis TS” pasirašė daugiau nei 4 mln. Lt vertės sutartį su Ukrainos „Černigovo” ... Skaityti daugiau →

2011-11-16

Trečiojo elektros energijos rinkos liberalizavimo etapo metu – ypač išaugęs susidomėjimas nepriklausomais elektros energijos tiekėjais

Pirmųjų dviejų rinkos liberalizavimo etapų metu nepriklausomą elektros energijos tiekėją turėjo ... Skaityti daugiau →

2017-09-21

Finalinis Lietuvos ralio čempionato etapas šturmanų akimis

Iki finalinio Lietuvos ralio čempionato etapo „Rally Classic“ Druskininkų-Lazdijų apylinkėse, ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×