arrow-up.svg moon.svg

Politinės komunikacijos žingsnis į priekį?

2011-01-27 Kas aktualu

Propaganda…žodis didžiajai visuomenės daliai keliantis itin neigiamas emocijas. Viena iš priežasčių – asociacija su totalitariniu režimu, laisvės varžymu, kita – populistinės politinės jėgos, šiuo metu ypač besistengiančios išplauti rinkėjams smegenis, naudojantis komunikacijos priemonių visuma.

Kalbant apie komunikaciją, džiugu tai, kad politinės partijos, veikiančios Lietuvoje, žengia į priekį: nebeapsiribojama vien pavieniais renginiais, važinėjimais po kaimus ir stendais gatvėse. Imta suvokti, kad norint pasiekti tikslinę auditoriją – esamus ir potencialius rinkėjus, reikia pasitelkti masinės informacijos priemonių visumą ir veikti integruotai.

Keletas Liberalų Centro Sąjungos integruotos komunikacijos priemonių:

viešieji ryšiai

Kita vertus, didelė dalis partijų pamiršta ideologiją ir siekia šokiruoti.

Partijos reklaminė kampanija tampa šou, o ne vertybių skleidimo priemone – siekiama atkreipti dėmesį, būti originalūs, kuo garsiau šaukti, pasinaudoti tuo laiku aktualiomis visuomenei temomis, pavyzdžiui, Olimpiada ar Gruzijos ir Rusijos konfliktu.

Šaunu, kad partijoms rūpi Gruzijos padėtis ir jos imasi iniciatyvos skatinti lietuvius padėti nuskriaustiesiems, tačiau, kai tai tampa dar viena idėja populiarinti savo vardą – tai jau ne etiška. Tuo labiau, kad tai tampa tik dar viena manipuliacijos priemone. Antra vertus, komunikacijos specialistai puikiai dirba savo darbą, operatyviai reaguoja į ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje aktualius įvykius ir sugeba jais tikslingai pasinaudoti.

Deja, solidus partijos įvaizdis, reputacija, vertybės lieka antrame plane. Partija tampa eiliniu produktu prekybos centro lentynose: masinės komunikacijos specialistų užduotis – sukurti kuo gražesnį, patrauklesnį apvalkalą ir išdabintą prekę atiduoti rinkai.

Masinės komunikacijos priemonės – galingas politinės valdžios instrumentas, teikiantis informaciją visuomenei bei formuojantis visuomenės nuomonę, poreikiui esant, ją keičiantis. Deja, Lietuvos partijoms iki didžiųjų pasaulio lyderių įgyvendinamos komunikacijos dar toli. Gal dėmesys turėtų būti skiriamas ne šokiruojančioms partijos reklamoms, o reputacijai?

«

»

Kiti pranešimai

2015-11-27

Šventinis išpardavimų savaitgalis Amerikoje – Padėkos diena ir Juodasis penktadienis. Kaip pasiruošti tokiems įvykiams?

Amerikos parduotuvėms šios kelios dienos bus tikrai įspūdingos – ketvirtadienį praūžusi Padėkos ... Read more →
2014-02-03

2014 –ųjų WRC sezono naujienos

Iki Pasaulio ralio čempionato (WRC) Lietuvoje liko mažiau nei 5 mėnesiai. Tuo tarpu Monte Karle triumfavo… ... Read more →
2015-09-01

Laukiama permainų „Nemuno žiede“

Vienintelės Lietuvos žiedinių lenktynių trasos, „Nemuno žiedo“, itin sudėtinga situacija paskatino ... Read more →
2014-03-18

4×4 – čia važiuoja automobiliai gladiatoriai

Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) 4×4 komiteto pirmininkas Gediminas Grigaitis žada, ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×