arrow-up.svg moon.svg

Politinės komunikacijos žingsnis į priekį?

2011-01-27 Kas aktualu

Propaganda…žodis didžiajai visuomenės daliai keliantis itin neigiamas emocijas. Viena iš priežasčių – asociacija su totalitariniu režimu, laisvės varžymu, kita – populistinės politinės jėgos, šiuo metu ypač besistengiančios išplauti rinkėjams smegenis, naudojantis komunikacijos priemonių visuma.

Kalbant apie komunikaciją, džiugu tai, kad politinės partijos, veikiančios Lietuvoje, žengia į priekį: nebeapsiribojama vien pavieniais renginiais, važinėjimais po kaimus ir stendais gatvėse. Imta suvokti, kad norint pasiekti tikslinę auditoriją – esamus ir potencialius rinkėjus, reikia pasitelkti masinės informacijos priemonių visumą ir veikti integruotai.

Keletas Liberalų Centro Sąjungos integruotos komunikacijos priemonių:

viešieji ryšiai

Kita vertus, didelė dalis partijų pamiršta ideologiją ir siekia šokiruoti.

Partijos reklaminė kampanija tampa šou, o ne vertybių skleidimo priemone – siekiama atkreipti dėmesį, būti originalūs, kuo garsiau šaukti, pasinaudoti tuo laiku aktualiomis visuomenei temomis, pavyzdžiui, Olimpiada ar Gruzijos ir Rusijos konfliktu.

Šaunu, kad partijoms rūpi Gruzijos padėtis ir jos imasi iniciatyvos skatinti lietuvius padėti nuskriaustiesiems, tačiau, kai tai tampa dar viena idėja populiarinti savo vardą – tai jau ne etiška. Tuo labiau, kad tai tampa tik dar viena manipuliacijos priemone. Antra vertus, komunikacijos specialistai puikiai dirba savo darbą, operatyviai reaguoja į ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje aktualius įvykius ir sugeba jais tikslingai pasinaudoti.

Deja, solidus partijos įvaizdis, reputacija, vertybės lieka antrame plane. Partija tampa eiliniu produktu prekybos centro lentynose: masinės komunikacijos specialistų užduotis – sukurti kuo gražesnį, patrauklesnį apvalkalą ir išdabintą prekę atiduoti rinkai.

Masinės komunikacijos priemonės – galingas politinės valdžios instrumentas, teikiantis informaciją visuomenei bei formuojantis visuomenės nuomonę, poreikiui esant, ją keičiantis. Deja, Lietuvos partijoms iki didžiųjų pasaulio lyderių įgyvendinamos komunikacijos dar toli. Gal dėmesys turėtų būti skiriamas ne šokiruojančioms partijos reklamoms, o reputacijai?

«

»

Kiti pranešimai

2011-01-20

Žiemos palydovas – gripas

Sezoninis, kiaulių gripas pastaruoju metu gąsdina ne vieną Lietuvos gyventoją. Tai virusas, kurio išvengti yra itin… Plačiau
2016-02-04

„Apple“ ir „Disney“ užima aukščiausias pozicijas tarp visų pasaulio prekių ženklų

Vertingiausiu prekės ženklu šiemet, kaip ir pernai, tituluojamas „Apple“ prekės ženklas. Greičiausiai auga Kinijos prekių ženklai,… Plačiau
2015-08-04

Mindaugas Šilkūnas: kuriant verslą nereikia tikėtis greito pelno

Ketverius metus veikianti siuntų siuntimo paslaugas teikianti internetinė svetainė „Siuskpigiau.lt“, šiandien – viena stipriausių rinkoje. Platformos… Plačiau
2011-06-08

Pavojus! Artėja blusos…

Kenkėjų kontrolės ekspertai perspėja apie smėlio dėžėse ir pievose tykančias blusas. „Šiais metais karštuoju sezonu pievose,… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×