arrow-up.svg moon.svg

Politinės komunikacijos žingsnis į priekį?

2011-01-27 Kas aktualu

Propaganda…žodis didžiajai visuomenės daliai keliantis itin neigiamas emocijas. Viena iš priežasčių – asociacija su totalitariniu režimu, laisvės varžymu, kita – populistinės politinės jėgos, šiuo metu ypač besistengiančios išplauti rinkėjams smegenis, naudojantis komunikacijos priemonių visuma.

Kalbant apie komunikaciją, džiugu tai, kad politinės partijos, veikiančios Lietuvoje, žengia į priekį: nebeapsiribojama vien pavieniais renginiais, važinėjimais po kaimus ir stendais gatvėse. Imta suvokti, kad norint pasiekti tikslinę auditoriją – esamus ir potencialius rinkėjus, reikia pasitelkti masinės informacijos priemonių visumą ir veikti integruotai.

Keletas Liberalų Centro Sąjungos integruotos komunikacijos priemonių:

viešieji ryšiai

Kita vertus, didelė dalis partijų pamiršta ideologiją ir siekia šokiruoti.

Partijos reklaminė kampanija tampa šou, o ne vertybių skleidimo priemone – siekiama atkreipti dėmesį, būti originalūs, kuo garsiau šaukti, pasinaudoti tuo laiku aktualiomis visuomenei temomis, pavyzdžiui, Olimpiada ar Gruzijos ir Rusijos konfliktu.

Šaunu, kad partijoms rūpi Gruzijos padėtis ir jos imasi iniciatyvos skatinti lietuvius padėti nuskriaustiesiems, tačiau, kai tai tampa dar viena idėja populiarinti savo vardą – tai jau ne etiška. Tuo labiau, kad tai tampa tik dar viena manipuliacijos priemone. Antra vertus, komunikacijos specialistai puikiai dirba savo darbą, operatyviai reaguoja į ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje aktualius įvykius ir sugeba jais tikslingai pasinaudoti.

Deja, solidus partijos įvaizdis, reputacija, vertybės lieka antrame plane. Partija tampa eiliniu produktu prekybos centro lentynose: masinės komunikacijos specialistų užduotis – sukurti kuo gražesnį, patrauklesnį apvalkalą ir išdabintą prekę atiduoti rinkai.

Masinės komunikacijos priemonės – galingas politinės valdžios instrumentas, teikiantis informaciją visuomenei bei formuojantis visuomenės nuomonę, poreikiui esant, ją keičiantis. Deja, Lietuvos partijoms iki didžiųjų pasaulio lyderių įgyvendinamos komunikacijos dar toli. Gal dėmesys turėtų būti skiriamas ne šokiruojančioms partijos reklamoms, o reputacijai?

«

»

Kiti pranešimai

2009-12-21

Už „protingą būstą” — nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2009” apdovanojimas

Lietuvos inovacijų centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir asociacijos „Žinių ekonomikos ... Skaityti daugiau →

2013-09-25

Kauniečiai kviečiami į būstų medžioklę

Kaune ir jo priemiestyje miestiečiai ir miesto svečiai rugsėjo 27 – 28 dienomis kviečiami į „Būstų… ... Skaityti daugiau →

2016-03-31

„Coca-cola“ ir „Pepsi“ pardavimai ir toliau krenta

Sunku nepastebėti, kad žmonės vis labiau domisi sveika gyvensena ir riebius, kaloringus maisto produktus ... Skaityti daugiau →

2015-09-30

„Rally Classic“ Druskininkai 2015 žiūrovo gidas

Spalio 2-3 dienomis startuos paskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas „Rally Classic“ Druskininkai ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×