arrow-up.svg moon.svg

Prie tarptautinės inovacijų programos „Eurostars“ jungiasi UAB „Elsis TS“

Bendrovė „Elsis TS“, priklausanti įmonių grupei „Elsis“ ir veikianti informacinių ir ryšių technologijų, intelektinių inžinerinių sistemų srityse, aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose moksliniuose tyrimuose bei technologinės plėtros projektuose, skatinančiuose inovacijas ir aukštųjų technologijų pritaikymą visuomenės poreikiams. Įmonė kuria kompleksinius duomenų surinkimo ir valdymo, telemetrijos, būsto valdymo, skaitmeninės televizijos, įvairius gynybos ir saugumo, kitus sprendimus. 

Kompanija yra įgyvendinusi daugelį projektų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, diegdama įvairias telekomunikacijų, telemetrijos, skaitmeninės televizijos, taktinio radijo ir palydovinio ryšio, stebėjimo, kontrolės ir valdymo sistemas, realizuodama sudėtingus karinės inžinerinės infrastruktūros darbus.

Ilgametė patirtis, kuriant ir įgyvendinant sudėtingus technologinius sprendimus bei siekis plėtoti inovacijas įmonę paskatino realizuoti savo sukauptas žinias ir įsilieti į tarptautinę inovacijų programą „Eurostars“. UAB „Elsis TS“, pradėjo įgyvendinti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) finansuojamą projektą „Labai mažo vėlinimo vaizdo srauto suspaudimo/atstatymo aparatinis sprendimas patikimam vaizdo srauto perdavimui realiame laike“ (E!6083 FASTViD).

Projektas inspiruotas neseniai sukurtų inovatyvių algoritmų, leidžiančių pradėti vaizdo kadro kodavimą/dekodavimą (glaudinimą/išskleidimą), nelaukiant kol bus gauta visa reikalinga informacija, dėl ko ir mažėja vėlinimo laikas. Šio projekto įgyvendinimu siekiama sukurti integruotos bevielio ryšio vaizdo perdavimo mikroschemos, galinčios su ypatingai mažu vėlinimu (ne daugiau nei 30 ms) koduoti ir dekoduoti vaizdo bei audio srautus, prototipą ir paruošti jį komerciniam pritaikymui.

Šiame tarptautiniame projekte UAB „Elsis TS“ dalyvauja kartu su – „Vitec Multimedia“ (Prancūzija, projekto koordinatorius), Kauno technologijos universiteto Realaus laiko kompiuterių sistemų centru (Lietuva), „Elecard Devices“ (Rusija) ir „Unibrain S.A.“ (Graikija).

Signalo vėlinimo problema ypač aktuali perduodant vaizdo informaciją bevieliais tinklais į nuotolinius įrenginius realiuoju laiku. Efektyvaus kodavimo/dekodavimo paskirtis – ne tik sumažinti perduodamų duomenų kiekį, bet ir užkirsti kelią nesankcionuotam priėjimui prie siunčiamos informacijos. Šiuo metu rinkoje egzistuoja didelis sprendimų šiam tikslui įgyvendinti pasirinkimas. Tačiau siekiant kuo kokybiškesnio kodavimo/dekodavimo rezultato, paties proceso trukmė nustumiama į antrą planą. Naudojant dabartinius algoritmus vaizdo srauto kadro kodavimas trunka apie 200 ms. Projekto vykdytojai siekia naujoviškų algoritmų pagrindu sukurti mikroschemą, gebančią vieną kadrą užkoduoti per 10-30 ms.

Bendros šio tarptautinio projekto lėšos siekia 1,89 mln. eurų, o Lietuvos dalis, siekianti 13 proc., sudaro 0,254 mln. eurų. Planuojama, jog sėkmingai įgyvendinus projektą, sukurto produkto potenciali rinkos dalis gali siekti 1 mln. eurų, o po kelerių metų išaugti iki 10 mln. eurų ar net daugiau.

Projekto jungtinės veiklos partneriai siekia sukurti techninį sprendimą, sudarytą iš mikroschemos ir atitinkamos programinės įrangos, (tvarkyklė) kuris galės būti taikomas namų multimedia tinkluose, perduodant vaizdą bevieliu būdu į nutolusius ekranus ir videofonus, nešiojamuose kompiuteriuose, mobiliuose telefonuose, žaidimų konsolėse, televizoriuose, projektoriuose ir kituose ekranuose.

«

»

Kiti pranešimai

2013-09-27

Dakaras turi būti Afrikoje!

Geriausią rezultatą tarp lietuvių Dakare pasiekęs Aurelijus Petraitis sutiko pasidalinti mintimis apie „Rally Classic“ Druskininkai 2013… Plačiau
2011-09-22

Su permainingais orais – peršalimas ir virusai

Medicinos specialistai perspėja, kad atėję džiuginantys šiltesni rudens orai – terpė virusams plisti. Pasak jų, į… Plačiau
2013-02-22

Kada dalintis informacija?

Tam, kad parašytas pranešimas spaudai, žinutė socialiniame tinkle ar kituose media kanaluose būtų pamatyta, šiandien nebeužtenka… Plačiau
2015-12-01

2015 metų Paryžiaus Klimato Konferencija COP21 – laikas, kuomet visi gali išreikšti savo nuomonę.

Sekmadienį Niujorke įvykusi „Žmonių Klimato Eisena“ surinko šimtatūkstantines bendraminčių gretas. Žmonės žygiavo gatvėse nešdami plakatus, skelbiančius,… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×