arrow-up.svg moon.svg

Šiemet medžiotojų šventė dedikuojama paukščių išsaugojimui

Vasario 27 dieną nuostabiame gamtos kampelyje, Šušvės draustinyje įsikūrusioje sodyboje „Medžiotojų sostinė“, trečią kartą vyks gražia tradicija jau tapęs žiemos renginys „Medžiotojų žiemos šventė 2010“. Šiais metais šventės organizatoriai siekia ne tik suburti į smagias šalčių palydėtuves visus medžiotojus, jų šeimas ar tuos, kurie pasiilgę tikrų žiemos pramogų, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualias gamtosaugos problemas. Bendradarbiaujant su VšĮ Gamtosaugos projektų vystymo fondu ir Lietuvos ornitologais, šventės metu yra inicijuojama akcija „Saugokime Lietuvos paukščius“.

Sodyba „Medžiotojų sostinė“ kartu su VĮ Kėdainių miškų urėdija pagamins tūkstantį akcijos simbolika pažymėtų inkilų smulkiesiems Lietuvos sparnuočiams. „Kiekvienas šventės dalyvis galės įsigyti inkilą ir pakabinti jį savo krašte, o už parduotus paukščių namelius surinktos lėšos bus skirtos paremti VšĮ Gamtosaugos projektų vystymo fondo aštuntus metus vykdomą jūrinių erelių apsaugos projektą Lietuvoje. Ši graži iniciatyva — tai galimybė iškelti dirbtinius lizdus, deja, jau nykstantiems sparnuočiams“, — teigia sodybos „Medžiotojų sostinė“ šeimininkas Vidas Silvestavičius.

Kaip ir kiekvienais metais „Medžiotojų žiemos šventėje“ bus įvairiausių žiemos pramogų visai šeimai. Šventės dalyviai galės išmėginti savo taiklumą dalyvaudami lankų ir arbaletų šaudymo varžybose, dažasvydžio, tiro, peilių ir kirvių mėtymo rungtyse. Stipruoliai savo miklumą ir jėgą galės pamatuoti rąsto pjovimo ir kt. varžybose. Šventėje ne tik bus galima pamankštinti kūną. Daug malonumų lauks ir akims: šventės dalyviai grožėsis viduramžių kovų inscenizacija, plėšriųjų paukščių pasirodymais. Visi norintys gražiausius Šušvės draustinio gamtos kampelius galės apžiūrėti lėkdami haskių traukiamais vežimaičiais. O tie, kurie bijo šaltuko, taip pat gali drąsiai lėkti į šventę, nes sušalti neleis karštos vaišės lauko kavinėje. Linksmybes, juoką ir gerą nuotaiką užtikrins Lietuvos anekdotų karaliaus R. Šilansko pokštai ir visos šventės metu skambančios 2009 m. konkurse „Auksinė paukštė“ nugalėtojo, folklorinio ansamblio „Ratilėlis“ bei lietuvių liaudies kolektyvo „Tuto“ atliekamos dainos.

„Medžiotojų žiemos šventę 2010“ organizuoja sodyba „Medžiotojų sostinė“, įsikūrusi Kėdainių rajone, Šušvės draustinyje.

«

»

Kiti pranešimai

2009-11-11

„Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ — akis į akį su mūsų priešistore

Keliaujantis švietimo, istorijos ir pramogų šou „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ lapkričio ... Read more →
2013-09-10

Drifte benzino kainų neskaičiuojam

Driftas gimė Japonijoje, tačiau savo nišą rado ir Lietuvoje. Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos ... Read more →
2010-03-30

GVKA nariai atmeta iki 60 procentų prašymų išduoti kreditą

Siekdami sumažinti pradelstų įsiskolinimų skaičių, Greitųjų vartojimo kreditų asociacijos nariai ... Read more →
2015-10-21

LASF atstovai dalyvavo FIA Europos regiono kongrese

Pirmą kartą kartu surengtame Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Europos regiono kongrese ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×