arrow-up.svg moon.svg

Šilumos tiekimo tinklai rekonstruoti Marijampolėje, Palangoje ir Tauragėje

Vis didėjant šildymo kaštams, ieškoma būdų, kaip užtikrinti šildymo efektyvumą, patiriant kuo mažesnius šilumos nuostolius. Būtent dėl senų ir avaringų šilumos tinklų sistemų, kasmet yra patiriami dideli nuostoliai, kurie ne tik neleidžia efektyviai tiekti šilumos, bet ir kelia nepatogumus gyventojams ir šilumos tiekėjams.

Marijampolėje atliktas pirmas šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcijos darbų etapas

Bendrovė „Požeminiai darbai” atliko Marijampolės miesto centralizuotų šilumos tiekimo tinklų rekonstravimo ir statybos darbus. 2011 metais atliktas pirmasis darbų etapas, kurio metu rekonstrukcija atlikta dėl aktyvios išorės korozijos, visiškai suirusios šilumos izoliacijos, dažnų vamzdyno trūkimų, pasitaikančių iki 23 kartų per metus. Rekonstrukcijai panaudoti pramoniniu būdu izoliuoti bekanaliniai šilumos tinklų vamzdynai su gedimų kontrolės sistema, kuri leis laiku pastebėti termofikacinio vandens nutekėjimus ir į izoliaciją patekusia drėgmę bei užtikrins stabilų ir kokybišką šilumos tiekimą.

Modernizavimo metu numatoma įdiegti vamzdynų būklės stebėjimo sistemą, kuri leis greitai ir tiksliai identifikuoti vamzdynų pažeidimus. Ši moderni technologija pagerins klientams tiekiamos šilumos kokybinius parametrus bei padidins tinklų darbo patikimumą.

„Įmonei įgyvendinant projektą vien tik užsakovo lėšomis, t. y. be Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų, atliekamų darbų apimtys būtų kur kas mažesnės ir atitinkamai sumažėtų pasiekiami rezultatai”, – kalbėjo šilumos tiekimo trasos rekonstrukcijos darbus vykdančios bendrovės „Požeminiai darbai” generalinis direktorius Raimondas Baikštys.

Palangos magistralinių šilumos tinklų rekonstrukcija

Bendrovė „Požeminiai darbai”, pagal užsakovo parengtą techninį rekonstrukcijos projektą, rekonstravo Palangos magistralinius šilumos tinklus tarp kamerų, esančių Ganyklų ir Druskininkų gatvėse.

„Ši trasa yra viena iš pagrindinių magistralinių trasų išeinančių iš Palangos rajoninės katilinės. Naujai klojami vamzdynai buvo optimizuoti pagal esamą ir prognozuojamą vartotojų šilumos poreikį ir tai leido pagerinti apsirūpinimo šiluma kokybę – vartotojai gaus reikiamą šilumos kiekį su mažiausiais nuostoliais tinkle” – teigia „Požeminiai darbai” generalinis direktorius Raimondas Baikštys.

Pakloti vamzdžiai yra iš anksto izoliuoti pramoniniu būdu, su gedimo kontrolės laidais, o tai leis laiku nustatyti į izoliaciją patekusia drėgmę ir taip apsaugoti vamzdžius nuo intensyvios korozijos. Šis projektas atitinka valstybės nustatytus energetikos vystymo prioritetus, kuriuose numatoma mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą vartotojams, didinti šilumos gamybos, perdavimo ir vartojimo efektyvumą bei mažinti šilumos energetikos neigiamą poveikį aplinkai

Tauragėje rekonstruojama ir modernizuojama šilumos tiekimo sistema

Šilumos tiekimo sistema taip pat buvo modernizuota ir Tauragėje. Panaudojant Europos sąjungos struktūrinių fondų bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšas, UAB „Tauragės šilumos tinklai” siekia atnaujinti senus, susidėvėjusius ir didelius nuostolius patiriančius kanalinius šilumos tiekimo tinklus, padidinti centralizuotos šilumos tiekimo sistemos patikimumą ir saugumą.

„Šilumos trasų rekonstrukcija leis padidinti šilumos tiekimo efektyvumą ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą Tauragės miesto vartotojams, kartu dalinai amortizuojant šilumos kainų kilimą, net ir didėjant kuro kainoms. Sėkmingas šio projekto įdiegimas prisidės prie supančios aplinkos kokybės gerinimo ir gamtinių išteklių taupymo – ko labiausiai ir tikimąsi rekonstruojant šilumos tiekimo sistemą”, – kalbėjo „Požeminiai darbai” generalinis direktorius Raimondas Baikštys.

Projekto metu seni trasų vamzdynai pakeisti naujais, pramoniniu būdu izoliuotais vamzdžiais, klojant juos bekanaliniu būdu. Be kitų priemonių, taip pat bus įrengtos mobilių katilinių prijungimo vietos ir kitos šilumos teikimo modernizavimo priemonės, kurios leis padidinti visos sistemos patikimumą.

«

»

Kiti pranešimai

2013-08-20

Studentiško būsto paieškos įsibėgėja

  Paaiškėjus paskutiniams stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatams – prasidėjo nekilnojamojo ... Skaityti daugiau →

2009-12-10

Darius Partauskas: „Vasarą galima tikėtis naujos bankrotų bangos IT sektoriuje”

Nepaisant sudėtingos IT rinkos situacijos, rugsėjo 1 dieną savo veiklą atnaujinęs „Fortakas”, ... Skaityti daugiau →

2012-07-03

Stebinantys faktai apie vapsvas ir širšes

Su širšių ir vapsvų atakomis susiduriame kiekvieną vasarą ir šiuos vabzdžius puikiai pažįstame ... Skaityti daugiau →

2011-08-31

Specialistai perspėja širšių nenaikinti patiems!

Dažnai sklando mitas, kad nuo širšių apsiginti padeda „Cobra”, saldus vanduo stiklinėje ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×