arrow-up.svg moon.svg

Sostinė kasmet sutaupys po 3,3 mln. Lt.

Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju. Šis sprendimas miestui kasmet leis sutaupyti iki 3,3 milijonų litų. 

Sostinės savivaldybė nuo šiol elektros energiją pirks centralizuotai už fiksuotą kainą, kas leis ženkliai sumažinti miesto biudžeto išlaidas.

„Sostinė nuolatos turi ieškoti būdų, kaip efektyviai mažinti išlaidas. Pasirašydami sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju UAB „Energijos kodas”, užsitikrinome visą sutarties laikotarpį nekintančią elektros energijos kainą, o tai miesto savivaldybei leis sutaupyti net iki 3,3 mln. litų per metus,” – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

2011 metais pagrindinės Vilniaus miesto savivaldybės įmonės ir įstaigos suvartojo apie 75,6 mln. kWh. Miestas, pasirinkęs nepriklausomą elektros tiekėją, išvengs elektros kainos šuolių, o visą sutarties laikotarpį elektros energiją pirks 2-4 centais pigiau nei savivaldybė pirko anksčiau.

Bendradarbiavimą su Vilniaus savivaldybe UAB „Energijos kodo” projektų koordinatorė Edita Škut vertina kaip abipusę naudą tiek savivaldybei, tiek ir įmonei.

„Džiaugiamės, kad laimėjome viešųjų pirkimų konkursą ir padėjome sostinės savivaldybei surasti geriausią sprendimą, kaip efektyviai taupyti išlaidas, skirtas elektros energijos ūkiui. Manau, kad tai yra puikus ir sektinas bendradarbiavimo pavyzdys ir kitų Lietuvos miesto savivaldybėms bei seniūnijoms,” – dėsto E. Škut. Elektros energijos rinkoje veikianti nuo 2010 metų lietuviško kapitalo įmonė UAB „Energijos kodas” elektros energiją taip pat tiekia Kauno, Plungės ir Pagėgių savivaldybėms bei jų įmonėms.

Anksčiau savivaldybės įmonės ir įstaigos elektros energiją pirko atskirai, tačiau šis metodas pasirodė neefektyvus, todėl buvo pasirinktas naujas elektros energijos pirkimo būdas. Anot miesto mero, prie didelių sąskaitų už elektros energiją prisidėjo ir neoptimizuotas elektros energijos ūkis.

Todėl prieš kelis mėnesius Vilniaus miesto savivaldybės pastate bei seniūnijose buvo atliktas elektros energijos ūkio optimizavimas, kurio dėka elektros energija bus naudojama daug efektyviau, o tai leis miestui kasmet dar papildomai sutaupyti apie 57,7 tūkstančius litų.

Anot A. Zuoko, tokio pobūdžio elektros energijos ūkio optimizavimas bus atliekamas ir kitose miesto savivaldybei pavaldžiose įstaigose, organizacijose ir įmonėse.

«

»

Kiti pranešimai

2011-04-08

Kai trūksta riebalų rūgščių Omega…

Riebalų rūgščių Omega žmogaus organizmas pats negamina, todėl specialistai rekomenduoja pasirūpinti ... Skaityti daugiau →

2013-10-01

Dakaras – nepaprastas nuotykis su didele doze andrenalino

Dakaras – ilgiausiai vykstantis pasaulyje sporto renginys. Įvykis, kuriam nėra analogų. Apie nuotykius, ... Skaityti daugiau →

2013-05-17

Prognozuojamas mažėsiantis Facebook augimas

Nors kyla vis daugiau diskusijų, kad jaunesni žmonės pradeda ieškotis naujų socialinių erdvių ... Skaityti daugiau →

2011-02-19

Priemonių bus imtasi, kai žus žmonės?

Sodų bendrijos „Krantas” ir „Radikiai”, Ginėnų gyvenvietė, pajutusios šiais ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×